+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Olszewskiego 23B, 51-642 Wrocław Cennik E-recepta!
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Wrocław cena 250zł

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych jest zabiegiem bezpiecznym. Pobrany wycinek trafia następnie do badania histopatologicznego, które pozwala dokładnie określić charakter zmiany.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych Wrocław

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Wrocław - jakie są przyczyny powstawania znamion?

  Pieprzyki na naszym ciele, czyli zmiany skórne barwnikowe, są ciemnymi plamkami, które mogą być zupełnie płaskie lub wystające ponad skórę. Część pieprzyków mamy już od urodzenia i są to tak zwane znamiona wrodzone. Jest jednak część zmian skórnych, które pojawiają się w trakcie naszego życia, zwłaszcza w okresie dojrzewania i takie znamiona noszą nazwę nabytych. Istnieje kilka powodów powstawania nowych pieprzyków, a są to między innymi: predyspozycje genetyczne, nadmierne opalanie się czy mechaniczne podrażnienia fragmentów skóry....

  Pieprzyki przybierają różne kształty i wielkości – od kilkumilimetrowych po takie, które mają nawet kilka centymetrów. Również kolor pieprzyków może różnić się od siebie. Znamiona barwnikowe mogą być jasnobrązowe, ciemnobrązowe, a nawet czarne czy granatowe. Należy bacznie obserwować pieprzyki na swoim ciele, a w razie jakichkolwiek zauważonych anomalii zgłosić się do lekarza w celu konsultacji oraz zdecydowania się na

  Zmiany skórne powinny być badane na bieżąco, ponieważ mogą być groźne dla naszego zdrowia

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Wrocław – usuwanie pieprzyków wskazania

  Jeśli zauważyłeś ostatnio na swojej skórze niepokojąco wyglądające znamię, pamiętaj, że powinieneś jak najszybciej pokazać je lekarzowi specjaliście, który być może zdecyduje, że konieczne jest usuwanie pieprzyka. Wszystkie pieprzyki powinny zostać sprawdzone przez dermatologa, w celu wykluczenia ewentualnej choroby nowotworowej.

  Czy usuwanie pieprzyków jest konieczne? Wielu ludzi zadaje sobie to pytanie, nie wiedząc na co należy zwrócić uwagę. Gdy pieprzyk nie zmienia swojego zabarwienia, kształtu czy rozmiaru, nie należy się nim martwić. Jeżeli jednak jakakolwiek ze zmian barwnikowych występujących na Twojej skórze zmieniła swój wygląd, udaj się do lekarza na kontrolę. Kolejnymi podstawami do kontroli lekarskiej są boleści, swędzenia czy krwawienia z pieprzyka. Specjalista zbada zmiany skórne za pomocą badania dermatoskopowego, które pozwoli ocenić, które zmiany mają postać łagodną, a które mogły przybrać postać złośliwą.

  Na usuwanie pieprzyków powinieneś się zdecydować gdy:

  • wystąpiło podejrzenie, że pieprzyk na charakter złośliwy (czerniak),
  • pieprzyk znajduje się w miejscu często podrażnianym, jest drapany i ocierany, na przykład w wyniku wykonywania zwykłych, codziennych czynności,
  • pieprzyk wrodzony jest bardzo dużych rozmiarów, istnieje bowiem ryzyko, że nabierze on charakteru złośliwego,
  • nie czujesz się komfortowo z pieprzykiem występującym w widocznym miejscu (na przykład na twarzy) i wiesz, że jego usunięcie poprawi komfort Twojego życia.

  Chirurgiczne usuwanie pieprzyków - Jak wygląda czerniak?

  Regularne samokontrole pieprzyków są bardzo ważne, gdyż pozwolą na czas zareagować na wszelkie anomalia z nimi związane. Jeżeli zauważyłeś, że pieprzyk zmienił swój kolor, kształt, powiększył się i towarzyszy mu ból oraz krwawienie, niezwłocznie udaj się na wizytę do specjalisty. Takie objawy mogą świadczyć o pojawieniu się czerniaka – niezwykle złośliwej odmianie nowotworu, która nieleczona przedostaje się w głąb krwiobiegu i atakuje po kolei narządy wewnętrzne.

  W naszym gabinecie we Wrocławiu oferujemy pełną diagnostykę oraz bezpieczne usuwanie zmian barwnikowych, zarówno tych podejrzanych o zmiany nowotworowe, jak i tych łagodnych, które usuwane są jedynie ze względów estetycznych.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Wrocław - przygotowanie do zabiegu

  Podczas konsultacji z lekarzem specjalistą zostaną omówione szczegóły zabiegu. Lekarz przekaże wszystkie wskazania, których należy przestrzegać przed zabiegiem, ale i również zalecenia do wykonywania po przeprowadzonym zabiegu.

  Przygotowanie do usuwania pieprzyków, często zależne jest od rodzaju znieczulenia, które zastosowane będzie podczas zabiegu. Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych najczęściej wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, rzadziej ogólnym. Jeżeli lekarz zaleci dodatkowe badania przed podjęciem decyzji o usunięciu pieprzyków, również należy je wykonać. Gdy zajdzie potrzeba usunięcia włosów z miejsca poddanego zabiegowi, zajmie się tym doświadczony personel medyczny.

  Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych Wrocław – przebieg zabiegu

  Usuwanie pieprzyka jak również usuwanie znamion skórnych o innym podłożu - są zabiegami nieskomplikowanymi i bezpiecznymi. Wycięcia zmiany dokonuje się na znieczuleniu miejscowym. Pieprzyk wycinany jest w całości, a jeżeli przesłanką do jego usunięcia były jakiekolwiek niepokojące objawy, wycinek przesyłany jest do laboratorium na badanie histopatologiczne. Po zakończonym zabiegu, ranę zszywa się i nakłada opatrunek. Pacjent po zakończonym zabiegu może jeszcze tego samego dnia wrócić do domu.

  Chirurgiczne usuwanie pieprzyków Wrocław – zalecenia po zabiegu

  Po zabiegu jakim jest chirurgiczne usuwanie pieprzyka, lub usuwanie znamion skórnych należy pamiętać, by nie dotykać niepotrzebnie rany i pilnować, by nie zdało się zakażenie. Wystąpienie uczucia swędzenia jest normalne, gdyż wiąże się z gojeniem rany. Po około dwóch tygodniach od usunięcia pieprzyka, lekarz podczas kontroli ocenia stan gojenia się rany i ściąga szwy. Jeżeli zaobserwujesz u siebie takie objawy jak gorączka, obrzęk wokół rany, zaczerwienienie i sączenie z rany niezwłocznie udaj się do lekarza jeszcze przed wyznaczoną kontrolą!

  Zaleca się również stosowanie kremów przyspieszających gojenie i odpowiednie nawilżenie skóry w późniejszym etapie, by blizna po wycięciu była jak najmniej widoczna.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych - czy usuwanie pieprzyków jest bezpieczne?

  Usuwanie pieprzyków jest bezpieczne, jeżeli zostanie przeprowadzone w specjalistycznej klinice lub gabinecie pod okiem doświadczonych lekarzy. W naszym gabinecie usuwaniem zmian skórnych zajmuje się tylko wykwalifikowana do tego kadra. Ryzyko pojawienia się jakichkolwiek komplikacji jest niewielkie, a zabieg dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia jest bezbolesny i trwa około pół godziny.

  Wszystkie zabiegi chirurgiczne, jak również usuwanie znamion skórnych pozostawiają po sobie blizny, warto jednak wspomnieć, że blizny po usuwaniu pieprzyków na ogół są niewielkie i praktycznie niezauważalne. Żeby tak się stało, należy odpowiednio dbać o miejsce usuniętego pieprzyka, nie pić alkoholu czternaście dni po wykonaniu zabiegu, nie zażywać gorących kąpieli, nie korzystać z saun oraz nie opalać się.

  Usuwanie znamion skórnych cena

  Osoby zastanawiające się jaka jest cena usuwania znamion skórnych oraz co na nią wpływa muszą wiedzieć, że nie ma wpływu miejsce, w którym znajduje się znamię,tylko wielkość znamienia a także ilość wycinanych znamion. Podanie ceny usunięcia znamienia barwnikowego, lekarz podaje ostatecznie po konsultacji dermatologicznej.

  Chirurgiczne usuwanie pieprzyków jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, a wykorzystane w naszym gabinecie sprzęty medyczne najwyższej jakości dają gwarancję powodzenia zabiegu! Oferujemy nie tylko usunięcie zmian skórnych, ale również poprawę zdrowia i komfortu życia w bardzo atrakcyjnej cenie.

  Cennik

  Chirurgicznie usuwanie zmian skórnych Cena
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej do 1 cm – twarz, szyja, głowa 300,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej do 1 cm – ciało 250,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej powyżej 1 cm – twarz, szyja, glowa 500,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej powyżej 1 cm – ciało 450,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka do 1 cm – twarz, szyja, głowa 300,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka do 1 cm – ciało 250,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka powyżej 1 cm – twarz, szyja, głowa 500,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka powyżej 1 cm – ciało 450,00 zł
  Badanie histopatologiczne, cena za jeden bloczek (z wyłączeniem badania hematoonkologicznego materiałów z tkanki kostnej pobieranych w trepanobiopsji, które są wyceniane odrębnie) 60,00 zł
  Dodatkowe barwienie histochemiczne, cena za każde dodatkowe barwienie poza standardowym (H+E) z oceną patomorfologa specjalisty 60,00 zł
  Badanie immunohistochemiczne, cena za jeden odczyn z użyciem jednego przeciwciała z oceną patomorfologa specjalisty 100,00 zł
  Badanie immunohistochemiczne HER2, cena za jedno badanie z oceną patomorfologa specjalisty 120,00 zł

  W przypadku usunięcia powyżej dwóch zmian skórnych – każda kolejna zmiana skórna 50% ceny – w zależności od wielkości i położenia zmiany skórnej

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  Kiedy wykonuje się wycinanie zmian skórnych? +
  Usuwanie zmian skórnych przeprowadza się ze względów zdrowotnych lub estetycznych. Wszelkie zmiany, które narażone są na częste otarcia czy zadrapania należy usunąć. Dotyczy to również niepokojących zmian, które mogą przerodzić się w niebezpiecznego czerniaka.
  Jaki jest cel zabiegu chirurgicznego usuwania zmian skórnych? +
  Cel zabiegu to usunięcie niepokojących zmian skórnych na ciele oraz poddanie usuniętej zmiany badaniu histopatologicznemu.
  Czy po zabiegu będzie widoczna blizna? +
  Po chirurgicznym usunięciu zmiany może pozostać niewielka blizna, zwłaszcza jeśli zmiana była duża i głęboka. Blizna z czasem jednak rozjaśnia się, więc często jest praktycznie niewidoczna.
  Po jakim czasie powinno się zdjąć szwy? +
  Szwy założone po zabiegu zwykle zdejmuje się na kontroli lekarskiej w czasie od 5 do 14 dni od wykonania zabiegu.
  Jaka jest cena zabiegu? +
  Zabieg chirurgicznego usuwania zmian skórnych we Wrocławiu to koszt od 250zł.
  Czy usuwanie znamion boli? +
  Pacjenci podczas chirurgicznego usuwania zmian skórnych nie odczuwają bólu, gdyż zabieg przeprowadzany jest na znieczuleniu miejscowym.
  Czy trzeba usuwać wszystkie znamiona? +
  Do usunięcia kwalifikują się tylko zmiany skórne, która mają niepokojący kształt, rozmiar lub barwę i mogą być zwiastunem pojawiającego się nowotworu skóry. Również zmiany, które występują w niewygodnych miejscach (często ocierane ubraniami, drapane, dotykane) oraz takie, które przeszkadzają ze względów estetycznych mogą zostać usunięte.
  Jak badać znamiona? +
  Wszystkie znamiona na ciele (stare oraz nowo powstałe) należy poddawać regularnym kontrolom. Znamiona można sprawdzać w domu, jednak raz do roku należy również udać się do dermatologa w celu wykonania badania dermatoskopowego, które pozwoli ocenić czy zmiana może mieć charakter złośliwy.
  Jak uniknąć blizny po usuwaniu znamienia? +
  Przede wszystkim należy przestrzegać wszystkich zaleceń, które przekazał lekarz po usunięciu zmiany. Warto wspomagać gojenie rany poprzez stosowanie preparatów zawierających alantoinę czy heparynę.