+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Olszewskiego 23B, 51-642 Wrocław Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie przebarwień Wrocław cena 250 zł

  Laserowe usuwanie przebarwień na twarzy polega na miejscowym leczeniu wiązką lasera, które zapewnia bezpieczeństwo i brak powstawania ran. Trwałe efekty w połączeniu z brakiem konieczności rekonwalescencji sprawia, że laser na przebarwienia to decyzja coraz większej ilości pacjentów.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie przebarwień Warszawa

  Laserowe usuwanie przebarwień Wrocław – jak pozbyć się przebarwień na twarzy?

  Przebarwienia są plamami o różnej wielkości oraz dość nieregularnym kształcie. Występują one na powierzchni skóry, przy czym kontrastują one z naturalnym odcieniem danej osoby. Zabarwienie to jest niejednolite, można spotkać się z różnymi odcieniami brązu - od jasnobrunatnego aż do intensywnie szarego. Powstają one w wyniku nieprawidłowego nagromadzenia i rozmieszczenia pigmentu skóry - melaniny. Zmiany te zależą od wielu czynników. Można do nich zaliczyć fototyp skóry uwarunkowany genetycznie, nasz wiek, oddziaływanie promieni słonecznych, ciążę, zarówno przebyte, jak i towarzyszące choroby, stosowaną farmakologię oraz podjęte zabiegi.

  Przebarwienia na twarzy to nieestetyczny i wstydliwy problem, który nie zawsze można zatuszować makijażem.

  Obecnie oferowane są całkiem nowe zabiegi, niezwykle skuteczne, a przy tym nieinwazyjne. Do takich należy laserowe usuwanie przebarwień. W jaki sposób przebiega taki zabieg? Tkanka zawierają melaninę, czyli ciemny barwnik, jest nagrzewana przez światło lasera. Przebarwienia najpierw przybierają ciemniejszą barwę, a następnie dochodzi do etapu łuszczenia, który trwa ok. 2 tygodnie. Kiedy przebarwienia są głębokie, wówczas konieczne jest powtórzenie zabiegu po około 6-8 tygodniach.

  Laserowe usuwanie przebarwień Wrocław – jakie są rodzaje przebarwień?

  Przebarwienia dzielimy w zależności od umiejscowienia na skórze, i tak wyróżnia się:

  • przebarwienia naskórkowe,
  • przebarwienia skórne,
  • przebarwienia mieszane skórno-naskórkowe.

  Zdecydowanie najłatwiej usunąć przebarwienia naskórkowe, które umiejscowione są w górnej, zewnętrznej partii naskórka, najtrudniej natomiast usunąć przebarwienia powstałe w dolnych partiach skóry.

  Przebarwienia pojawiają się wraz z wiekiem, dlatego najczęściej kojarzą się ze starzeniem skóry. Bardzo ciężko jest je zakryć zwyczajnym makijażem i potrzebują stosowania specjalistycznych produktów. Nie należy się dziwić, że mnóstwo osób decyduje się na trwałe usunięcie przebarwień korzystając z laserowego usuwania przebarwień.

  Laser na przebarwienia – czy zabieg jest bolesny?

  Odczucia podczas zabiegu laserowego usuwania przebarwień są niemalże nieodczuwalne. Jeżeli natomiast Pacjent ma niską odporność na ból, proponowane mu jest zastosowanie miejscowego znieczulenia w postaci aplikacji specjalnego medycznego kremu. Należy wówczas przybyć na zabieg około 30 minut wcześniej, aby obszar zabiegowy został właściwie znieczulony. Aby uzyskać pełny komfort, możliwe jest zastosowanie nawiewu chłodnego powietrza.

  Laserowe usuwanie przebarwień Wrocław – przebieg zabiegu

  Podczas zabiegów laserowych zabezpieczane są oczy pacjenta oraz operatora przeznaczonymi do tego specjalnymi okularami. Do ciała przykłada się głowicę, która emituje impulsy skoncentrowane na zmianach pigmentacyjnych. Gwarantuje to bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu. Podczas zabiegu można odczuć miejscowe ciepło i odnieść wrażenie ukłucia. Jest to jednak chwilowe. Po zabiegu widoczne może być zaczerwienienie, delikatny obrzęk, który będzie utrzymywał się maksymalnie przez kilka godzin. Ulgę przyniosą z pewnością okłady chłodzące, chociaż wielu pacjentów twierdzi, że ich nie potrzebuje.

  Laser na przebarwienia – ilość i częstotliwość zabiegów

  Każdorazowo indywidualnie ustalana jest ilość potrzebnych zabiegów. Liczba zależy od tego, jak wielkie i jakiego rodzaju jest przebarwienie. Zazwyczaj zaleca się kilka zabiegów - od 2 do 4 w odstępach około 4-5 tygodniowych. Po pewnym czasie przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ zabieg usuwa skutki hiperpigmentacji, a nie tendencje do niej.

  W terapii i zapobieganiu powstawaniu wszelkich przebarwień należy zwrócić szczególną uwagę na profilaktykę, która polega głównie na stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej, takiej jak kremy z filtrem min. SPF30, a w letnim okresie SPF50.

  Laserowe usuwanie przebarwień Wrocław – zalecenia po zabiegu

  Nie zaleca się stosować po zabiegu toników, które są na bazie alkoholu lub spirytusu. Zabrania się także używanie mydła. Skóra nie powinna być podrażniana szorstkim ręcznikiem ani gąbką. Do zażywanych leków fotouczulających można wrócić po około 30 dniach po zabiegu. Należy powstrzymywać się też od korzystania z sauny oraz bardzo gorących kąpieli przez okres około 2 tygodni. Natomiast przez miesiąc nie można się w ogóle opalać. Co więcej, przez około tydzień nie należy wykonywać ćwiczeń fizycznych. Jeśli poddawaliśmy zabiegowi naszą twarz, wówczas stosujemy kremy z filtrem.

  W przypadku wątpliwości dotyczących postępowania po dokonaniu zabiegu, proszę kontaktować się z kosmetologiem, aby uzyskać dodatkowe informacje. Naturalnym procesem jest to, że skóra staje się zaczerwieniona, zmiany skóry złuszczają się.

  Jak skutecznie pozbyć się przebarwień po trądziku? – przygotowanie do zabiegu

  W pierwszym etapie leczenia zachęcamy do konsultacji ze specjalistą, który będzie mógł ocenić głębokości zmian i zaproponować i odpowiednią terapię. Gdy zauważymy wszelkie przebarwienia na naszej skórze, powinniśmy unikać słońca, a około miesiąc przed poddaniem się terapii, należy zabezpieczyć skórę przed promieniowaniem UVB i UVA filtrami przeciwsłonecznymi min. 50. Na obszarze zabiegowym dobrze jest stosować tak zwaną delikatną pielęgnację, która nie naruszy struktury naszej skóry. Zalecamy również odstawienie leków i preparatów (po skonsultowaniu tego z lekarzem), gdyż mogą one wpłynąć na działanie lasera.

  Laserowe usuwanie przebarwień Wrocław – przeciwwskazania do zabiegu

  Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? Należą do nich:

  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Świeża opalenizna,
  • Przyjmowanie leków i ziół światłoczułych (np. nagietek, dziurawiec),
  • Infekcje grzybicze, wirusowe, bakteryjne
  • Nowotwory,
  • Aktywna opryszczka,
  • Aktywne stany zapalne w okolicy zabiegowej,
  • Cukrzyca,
  • Epilepsja,
  • Ciężkie choroby dermatologiczne
  • Antybiotykoterapia,

  Usuwanie piegów i przebarwień laserem – jakie są efekty zabiegu?

  Czy efekty zabiegu są trwałe? Owszem są. Należy jednakże pamiętać o tym, że u osób, które posiadają tendencję do przebarwień, bądź też rozszerzonych ujść gruczołów łojowych, konieczne będą zabiegi przypominające. Po zabiegu skóra jest pozbawiona zmian pigmentacyjnych lub też wyraźnie zmniejsza się ich widoczność. Kiedy poddajemy się terapii przebarwień na twarzy, poprawia się kondycja skóry, dochodzi do spłycenia drobnych zmarszczek, przez co osiągamy efekt odmłodzenia oraz rozświetlenia.

  Światło lasera nie przyczynia się do przegrzania skóry, poparzeń, czy też powstawania blizn. Jest przy tym bardzo skuteczny.

  Laserowe usuwanie przebarwień Wrocław – rekonwalescencja po zabiegu

  Niemalże od razu po zabiegu możliwy jest powrót do normalnego funkcjonowania oraz pracy zawodowej. Należy jednak zwracać uwagę na to, aby stosować właściwe środki ochrony przeciwsłonecznej, a poddanych zabiegowi obszarów ciała nie należy przez kilka dni poddawać działaniu niskich i wysokich temperatur. W obszarze poddanym zabiegowi może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie, a także obrzęk. Może wystąpić swędzenie lub pieczenie, co zwykle mija w ciągu kilku godzin. Po około tygodniu i zagojeniu się mikroskopijnej wielkości obszarów, koloryt skóry wraca do normy.

  Usuwanie przebarwień skórnych za pomocą lasera sprawia, że skóra nabiera jednolitej barwy i poprawia się jej kondycja. Już dziś umów się na zabieg w naszym gabinecie, w którym oferujemy konkurencyjne ceny przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu.

  Cennik

  Usuwanie przebarwień Cena
  Laserowe usuwanie przebarwień skóry 250,00 zł
  Cała twarz - usuwanie przebarwień laserem 550,00 zł
  Okolica oczu - usuwanie przebarwień laserem 350,00 zł
  Okolica ust - usuwanie przebarwień laserem 350,00 zł
  Szyja + dekolt - usuwanie przebarwień laserem 900,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jakie rodzaje przebarwień można usunąć laserowo? +
  • Ostuda (melanodermia) to przebarwienia, które pojawiają się w okolicy żuchwy, czoła, policzków, warg lub nosa. Dochodzi do nich wskutek zwiększonej aktywności hormonów oraz nadprodukcji pigmentu (melaniny) w naskórku. Takie przebarwienia są typowe dla kobiet. Mogą się pojawiać w trakcie terapii hormonalnej lub ciąży, a także podczas stosowania środków antykoncepcyjnych.
  • Plamy soczewicowate (wątrobowe) można zaobserwować na twarzy lub na wierzchu dłoni (w przypadku osób starszych). Przyjmują postać maleńkich plamek. Powstają wskutek zwiększonej produkcji melaniny wywołanej przez długotrwałe napromieniowanie lub zmiany chorobowe (np. trądzik).
  • Melanoza Riehla to jasnoczerwone/sine przebarwienia z tendencją do powiększania się. Pojawiają się na twarzy i dekolcie, jeśli dana osoba stosuje środki farmakologiczne/zioła, które zwiększają wrażliwość na światło lub używa nieodpowiednie kosmetyki, a przy tym dużo czasu przebywa na słońcu.
  • Piegi – powstają na skutek rozrostu komórek barwnikowych, do których dociera największa ilość światła słonecznego. Te popularne zmiany pigmentacyjne są wrodzone – pojawiają się w różnych miejscach na ciele (twarz, szyja, dekolt, dłonie, ramiona, kolana), głównie u osób z jasną karnacją i rudymi włosami. Ich ilość latem wzrasta, a zimą maleje.
  3. Jak należy przygotować się do zabiegu? +
  • Miesiąc przed laseroterapią trzeba przestać się opalać i odpuścić sobie chodzenie do solarium. Trzeba także smarować skórę preparatami ochronnymi z wysokim filtrem SPF,
  • nie wolno spożywać alkoholu,
  • nie powinno się stosować środków, które mogą mieć działanie światłouczulające takich jak, np. niektóre kosmetyki, zioła czy leki,
  • trzeba zaprzestać używania środków pielęgnacyjnych, zawierających w swoim składzie alkohol lub inne składniki o działaniu wysuszającym.
  5. Jak wygląda zabieg laserowego usuwania przebarwień? +
  Skóra musi być odpowiednio przygotowana do zabiegu, dlatego pierwszym etapem jest jej oczyszczanie oraz zabezpieczanie. Często nakłada się na nią specjalny żel. Następnie osoba obsługująca laser zbliża jego głowicę do skóry i właściwy zabieg może się rozpocząć. Nie jest on bolesny, dlatego nie stosuje się znieczulenia miejscowego. Osoba poddająca się laseroterapii czuje ciepło, jednakże temperatura jest na bieżąco zmniejszana dzięki dodatkowym strukturom lasera, które odpowiadają za schładzanie.
  7. Jakie są zalecenia po zabiegu usuwania przebarwień? +
  Zabieg tego typu nie wiąże się z długim okresem rekonwalescencji. Można wrócić do codzienności właściwie od razu po zakończonej sesji. Trzeba tylko pamiętać o:
  • używaniu preparatów z wysokim filtrem podczas wychodzenia na słońce,
  • konieczności zrezygnowania z długotrwałej ekspozycji słonecznej, z wizyt w solarium oraz z poddawania się zabiegom dermatologicznym w obrębie miejsc, które były naświetlane,
  • unikaniu gorących kąpieli i używania kosmetyków zapachowych.
  9. Czy po zabiegu mogą wystąpić działania niepożądane? +
  Po laseroterapii (podobnie jak w przypadku każdego innego zabiegu) można zaobserwować pojawienie się niepożądanych efektów takich jak: opuchlizna, świąd, pieczenie czy zasinienie. W takich momentach trzeba sięgnąć po specjalne maści o właściwościach chłodzących.
  11. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania przebarwień we Wrocławiu to 250zł.
  2. Jak często należy powtarzać zabieg? +
  Satysfakcjonujące efekty są uzyskiwane, gdy pacjent podda się 3-5 zabiegom, z zachowaniem miesięcznego odstępu pomiędzy nimi.

  Podczas trwania tej terapii dochodzi do stopniowego złuszczenia się naskórka, co nie powinno niepokoić i skłaniać do używania peelingów, gdyż jest to naturalna kolej rzeczy.
  4. Czy podczas karmienia piersią można korzystać z laserowego usuwania przebarwień? +
  Karmienie piersią nie jest dobrym czasem na poddawanie się zabiegom laseroterapii. Wynika to przede wszystkim ze zmian hormonalnych, mających miejsce w tym czasie w ciele matki.
  6. Kto może skorzystać z zabiegu? +
  Każdy, którego przebarwienia są niewielkich rozmiarów. Ich lokalizacja nie ma większego znaczenia.
  8. Kiedy najlepiej usuwać przebarwienia na twarzy? +
  Laseroterapii najlepiej poddać się w okresie najmniejszego nasłonecznienia, czyli wczesną wiosną, jesienią lub zimą. Gdy pacjent decyduje się na zabieg w czasie letnim, szczególnie musi przestrzegać zalecenia o używaniu preparatów chroniących przed szkodliwym promieniowaniem.
  10. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania przebarwień we Wrocławiu to 250zł.