+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Olszewskiego 23B, 51-642 Wrocław Cennik
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe leczenie nadpotliwości Wrocław cena 3000zł

  Nadpotliwość pach i nadpotliwość dłoni można skutecznie leczyć poprawiając tym samym komfort codziennego życia. Laserowe leczenie nadpotliwości redukuje gruczoly potowe, a ponieważ gruczoły te nie ulegają regeneracji, rezultaty są znacznie zauważalne i trwałe już po jednym zabiegu.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe leczenie nadpotliwości Wrocław

  Nadpotliwość pach - laserowe leczenie nadpotliwości skutecznie poradzi sobie z tym problemem

  Nadmierna potliwość jest bardzo popularnym schorzeniem wśród globalnej populacji ludzkiej, dotykając w takim samym stopniu mężczyzn, jak i kobiet. Hiperhydroza, bo tak inaczej nazywane jest wytwarzanie przez organizm nadmiernych ilości potu ma wiele przyczyn powstania. Zazwyczaj jest to wrodzona, indywidualna cecha danej osoby, jednak w niektórych przypadkach może świadczyć o istnieniu pewnej choroby lub zaburzenia, stając się tym samym objawem danego problemu zdrowotnego. Wiele osób skarży się na kompleksy związane z nadpotliwością, która skutecznie obniża jakość życia danej osoby, stając się krępującym i stresującym elementem ich codzienności. Opisując to schorzenie bardziej biologicznie, przyjmuje się, że jest to przewlekłe zaburzenie ukazujące się w formie zwiększonej produkcji potu, którego ilość przekracza prawidłowe fizjologiczne wydzielanie, które warunkuje utrzymanie termicznej równowagi w organizmie.

  Laserowe leczenie nadpotliwości Wrocław – czym jest nadpotliwość

  Każdy człowiek się poci – leży to w jego strukturze anatomicznej i jest normalną reakcją na pewne zjawiska atmosferyczne lub na stresujące sytuacje. Szacuje się, że każdy człowiek posiada od 2 do 3 milionów gruczołów potowych, tym samym na jeden centymetr kwadratowy przypada mniej więcej trzysta gruczołów. Warto mieć na uwadze, że każdy człowiek każdego dnia wydziela od kilku mililitrów do kilku litrów potu. Jest to konieczne, aby ludzki organizm się nie przegrzał.

  Za funkcje termoregulacyjne gruczołów potowych odpowiada układ nerwowy współczulny. Jego działanie oparte jest na zaopatrywaniu gruczołów poprzez postsynaptyczne włókna cholinergiczne.

  Problemy związane z nadpotliwością

  Pocenie się jest prawidłową reakcją organizmu, przy czym jego nadmierne ilości staje się już bardzo kłopotliwe. Budzi wstyd, zażenowanie, a w konsekwencji prowadzi do ograniczania przez daną osobę kontaktów z innymi ludźmi. Wiele osób rezygnuje z aktywności społecznych ze względu chociażby na nieestetyczne mokre plamy na ubraniach, a także widoczne krople potu na twarzy. Znane są także przypadku braku możliwości wykonywania określonych zawodów. Przykładem może być tutaj praca laboranta z odczynnikami chemicznymi. Problemem dla osób cierpiących z powodu wydzielania nadmiernych ilości potu jest także nieprzyjemny zapach, który towarzyszy tej dolegliwości. Dzieje się tak ze względu na proces rozkładu potu przez bakterie. Niestety w większości przypadków zarówno wzmożona higiena osobista, jak i stosowanie dezodorantów jedynie na chwile maskuje problem.

  Nadpotliwość dłoni i nadpotliwość pach – jakie są przyczyny nadmiernej potliwości?

  Główne przyczyny pojawienia się nadpotliwości można podzielić na dwie grupy: fizjologiczne i objawowe. Do tych fizjologicznych zalicza się:

  • Wysokie temperatury, dużą wilgotność powietrza oraz ciepły klimat,
  • Aktywność fizyczną i wysiłek,
  • Odczuwanie stresu i wzmożonych emocji,
  • Częste spożywanie poszczególnych przypraw, mocnej herbaty i kawy, a także czekolady,
  • Nadmierną masę ciała.

  Przyczyny objawowe są następujące:

  • Zaburzenia gospodarki hormonalnej, np. cukrzyca, zaburzenia pracy tarczycy,
  • Choroby o podłożu neurologicznym, np. neuropatie,
  • Infekcje, którym towarzyszy wysoka gorączka, w tym gruźlica,
  • Zmiany związane z menopauzą i andropauzą,
  • Poszczególne choroby nowotworowe, które przebiegają wraz ze zwiększonym uwalnianiem katecholamin.

  Co ciekawe, szacuje się, że aż 60% zdiagnozowanych przypadków nadpotliwości zalicza się do tzw. przyczyn idiopatycznych, czyli powstających samoistnie, bez wyraźnej przyczyny.

  Laserowe leczenie nadpotliwości Wrocław – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

  Terapia laserowa wzmożonej potliwości jest rekomendowana zarówno przez lekarzy, jak i kosmetologów, ponieważ metoda ta jest bezpieczna i nie powoduje występowania późniejszych objawów niepożądanych. Dodatkowo można w taki sposób dostosować parametry urządzenia, aby odpowiadały one indywidualnym potrzebom danego Pacjenta. Między innymi można dostosować moc i głębokość absorbcji wiązki lasera przez skórę.

  Laseroterapia polega na tym, że celowo wywołuje się miejscowe uszkodzenie termiczne, gruczoły potowe, jak i łojowe zostają zniszczone poprzez działanie termiczne. Dużym atutem jest tutaj precyzja działań – towarzyszące, zdrowe tkanki zostają nietknięte.

  Laserowe leczenie nadpotliwości Wrocław – bezpieczeństwo zabiegu

  Bezpieczeństwo i mała inwazyjność jest dużym atutem laseroterapii. Lekarz przed swoją ingerencją podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu cała procedura zabiegowa jest bezbolesna. Warto podkreślić w tym miejscu trwałość efektów. Nie ma więc konieczności powtarzania zabiegu. Raz uszkodzone gruczoły nie regenerują się.

  Laserowe leczenie nadpotliwości Wrocław – czas trwania zabiegu

  Czas zabiegowy związany jest z takimi czynnikami jak: wielkość obszaru objętego leczeniem, a także stopień nasilenia objawów. Zwykle jednak lekarz zaleca zarezerwować sobie od 30 do 60 minut czasu na zabieg. Przed jego przystąpieniem należy odbyć konsultację medyczną. Zwykle podczas niej lekarz diagnozuje stan chorobowy, m.in. za pomocą testu Minora, który określa jak poważny jest problem i konkretnie którego obszaru dotyczy.

  Laserowe leczenie nadpotliwości Wrocław – przeciwwskazania do zabiegu

  Nie każdy jednak może skorzystać z zabiegu. Podstawowe przeciwwskazania są następujące:

  • Ciążą i laktacja,
  • Choroby skóry, np. łuszczyca,
  • Choroby na tle endokrynologicznym, np. zaburzenia pracy tarczycy i nadnerczy, cukrzyca,
  • Epilepsja,
  • Zażywanie preparatów fotouczulających,
  • Świeża opalenizna – do 30 dni,
  • Wykazywanie skłonności do powstawania bliznowców,
  • Zaburzenia krzepliwości krwi,
  • Zmiany przebarwienia skóry,
  • Choroby autoimmunologiczne – przykładowo: reumatoidalne zapalenie stawów.

  Nadpotliwość dłoni – laser jako innowacyjna metodę leczenia nadpotliwości pach

  Dłonie są bardzo ważną częścią ciała. Są stale odkryte i wyeksponowane. Często człowiek dotyka dłoni innych ludzi, np. podczas powitania lub pożegnania. Warto mieć na uwadze, że każdy chce się czuć komfortowo w tych kontaktach, a mokre, spocone dłonie na pewno w tym nie pomogą. Warto rozważyć takie rozwiązania, które nie dopuszczą do sytuacji, w której pot zaczyna ograniczać. Świetną alternatywą jest właśnie laseroterapia zwalczająca wzmożoną potliwość dłoni. Dzięki zabiegowi można skutecznie pozbyć się problemu, ale także umożliwi cieszenie się pełnią życia bez kompleksów i jakiegokolwiek skrępowania.

  Nadpotliwość pach – wykorzystanie lasera pomaga pozbyć się tej uciążliwej dolegliwości

  Problem z wiecznie mokrymi pachami można rozwiązać za pomocą zgłoszenia się na zabieg laserowego leczenia nadpotliwości pach. Dzięki niemu skutecznie można rozwiązać problem z nadprodukcją gruczołów potowych na różnych częściach ciała, w tym właśnie pod pachami. Dzięki ograniczeniu ilości jego wydzielania nie trzeba będzie co chwilę zmieniać odzieży, czy też kontrolować pojawianie się plam potowych. Wielu Pacjentów chwali także ograniczenie nieprzyjemnego zapachu swojego ciała.

  Laserowe leczenie nadpotliwości Wrocław – efekty zabiegu

  Czas rekonwalescencji wynosi jeden dzień, tym samym jeszcze tego samego dnia, co zabieg można wrócić do swoich codziennych obowiązków. Pacjenci chwalą sobie, że już po wyjściu z gabinetu doświadczają znacznej poprawy. Z tego powodu z czystym sumieniem można podkreślić natychmiastowość efektów działań zabiegowych, a Pacjent cieszy się życiem ze zmniejszoną ilością wydzielanego potu.

  Po przejściu przez laseroterapię nadpotliwości nie ma konieczności stosowania na skórę żadnych specjalistycznych kosmetyków i innych produktów. Zaleca się powrót do codziennej higieny i typowej dla siebie pielęgnacji.

  Normalną reakcją organizmu na działanie lasera jest występowanie chwilowego zaczerwienienia skóry. Zdarzają się także incydentalne zaniki czucia. Zwykle zarówno zaczerwienienie, jak i brak czucia ustępują samoistnie po około 14 dniach.

  Należy pamiętać, że zabieg ten w żaden sposób nie wpływa na poziom owłosienia.

  Cennik

  Laserowe leczenie nadpotliwości Cena
  Pachy - leczenie nadpotliwości laserem 3000,00 zł
  Konsultacja lekarska w cenie usługi

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Czym jest nadpotliwość? +
  Nadpotliwość to inaczej stan, w którym człowiek nadmiernie wydziela pot Są to ilości dużo większe niż jest to niezbędne do właściwego przebiegu procesu jakim jest regulacja temperatury naszego ciała. Nadpotliwość najczęściej występuje w okolicy pach, lecz również dłoni, a także stóp. Dość rzadko jest to zjawisko uogólnione.
  3. Jakie mogą być przyczyny nadmiernej potliwości? +
  • choroby endykrologiczne (np. nadczynność tarczycy, cukrzyca, hipoglikemia),
  • uwarunkowania genetyczne (w okresach wzmożonych przemian metabolicznych, dojrzewania płciowego, menopauzy czy też andropauzy)
  5. Jakie są wskazania do zabiegu? +
  Wskazaniem do zabiegu jest: nadmierna potliwość pach, twarzy, dłoni, ale również stóp i tak naprawdę całego ciała.
  7. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
  • zaburzenia układu sercowo-naczyniowego i nerwowego,
  • przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, a także substancji, które rozrzedzają krew,
  • ciąża i laktacja,
  • przewlekłe choroby autoimmunologiczne.
  9. Jakie są efekty zabiegu laserowego leczenia nadpotliwości? +
  • znaczna redukcja pocenia się,
  • pozbycie się nieprzyjemnego zapachu,
  • dużo lepsze samopoczucie,
  • zwiększenie komfortu psychicznego.
  11. Czy zabieg laserowego leczenia nadpotliwości jest bolesny? +
  Zabieg laserowego leczenia nadpotliwości najczęściej wykonywany jest (jeżeli zajdzie taka potrzeba) w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Pacjent odczuwać może delikatne mrowienie i uczucie ciepła.
  13. Jak długo trwa zabieg? +
  Zabieg trwa około 20-40 minut.
  2. Czy trzeba się jakoś szczególnie przygotowywać do zabiegu? +
  Przed zabiegiem z Pacjentem przeprowadzany jest szczegółowa rozmowa, która ma na celu analizę problemu nadpotliwości. Aby w sposób jak najbardziej rzetelny lekarz ocenił problem nadmiernej potliwości, zostaje wykonany tzw. test Minora. Wykonanie tekstu umożliwia szczegółowe zobrazowanie miejsc, które dotknięte są problemem nadmiernej potliwości (miejsca te się zaczerniają).
  4. Na czym polega zabieg laserowego leczenia nadpotliwości? +
  Zabieg laserowego leczenia nadpotliwości polega na wprowadzeniu światłowodu lasera w obrębie miejsc dotkniętych problemem nadmiernej potliwości (najczęściej są to okolice pach). Pod wpływem ciepła następuje całkowite zniszczenie gruczołów potowych. Niektórzy Pacjenci porównują zabieg ten do lipolizy laserowej.
  6. Czy efekty zabiegu są trwałe? +
  Zabieg laserowego leczenia nadpotliwości polegający na redukcji za pomocą światła lasera gruczołów potowych przynosi długotrwałe efekty. Potwierdzają to liczne wyniki badań naukowych, według których już zaledwie po jednym zabiegu u ponad 65% pacjentów pocenie zmniejszyło się nawet o 80%, a u 35% pacjentów o 65%. W praktyce oznacza to, że laserowe leczenie nadpotliwości przynosi bardzo dobre i przede wszystkim trwałe efekty u większości pacjentów. Warto jednak pamiętać, że osiągane rezultaty zabiegu zawsze są kwestią indywidualną.
  8. Ile zabiegów jest wymagane aby skutecznie wyleczyć nadpotliwość? +
  W przypadku laserowego leczenia nadpotliwości najczęściej wystarcza jeden zabieg. Jeśli jednak uzyskane efekty w pełni nie zadowalają osobę poddaną zabiegowi – nic nie stoi na przeszkodzie żeby został powtórzony.
  10. Jakie są skutki uboczne zabiegu? +
  Po zabiegu nie należy spodziewać się działań niepożądanych. Skóra poddawana zabiegowi może być jedynie delikatnie zaczerwieniona. (zaczerwienienie powinno ustąpić w ciągu kliku godzin od wykonania zabiegu i jest to zupełnie normalne, ponieważ nastąpiła ingerencja w tkankę skórną).
  12. Jak długi jest okres rekonwalescencji po zabiegu? +
  Już na następny dzień po wykonaniu zabiegu Pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków.
  14. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego leczenia nadpotliwości we Wrocławiu to 3000zł.