Nadpotliwość pach i nadpotliwość dłoni można skutecznie leczyć poprawiając tym samym komfort codziennego życia. Laserowe leczenie nadpotliwości redukuje gruczoly potowe, a ponieważ gruczoły te nie ulegają regeneracji, rezultaty są znacznie zauważalne i trwałe już po jednym zabiegu.
Nadmierna potliwość jest bardzo popularnym schorzeniem wśród globalnej populacji ludzkiej, dotykając w takim samym stopniu mężczyzn, jak i kobiet. Hiperhydroza, bo tak inaczej nazywane jest wytwarzanie przez organizm nadmiernych ilości potu ma wiele przyczyn powstania. Zazwyczaj jest to wrodzona, indywidualna cecha danej osoby, jednak w niektórych przypadkach może świadczyć o istnieniu pewnej choroby lub zaburzenia, stając się tym samym objawem danego problemu zdrowotnego. Wiele osób skarży się na kompleksy związane z nadpotliwością, która skutecznie obniża jakość życia danej osoby, stając się krępującym i stresującym elementem ich codzienności. Opisując to schorzenie bardziej biologicznie, przyjmuje się, że jest to przewlekłe zaburzenie ukazujące się w formie zwiększonej produkcji potu, którego ilość przekracza prawidłowe fizjologiczne wydzielanie, które warunkuje utrzymanie termicznej równowagi w organizmie.
Każdy człowiek się poci – leży to w jego strukturze anatomicznej i jest normalną reakcją na pewne zjawiska atmosferyczne lub na stresujące sytuacje. Szacuje się, że każdy człowiek posiada od 2 do 3 milionów gruczołów potowych, tym samym na jeden centymetr kwadratowy przypada mniej więcej trzysta gruczołów. Warto mieć na uwadze, że każdy człowiek każdego dnia wydziela od kilku mililitrów do kilku litrów potu. Jest to konieczne, aby ludzki organizm się nie przegrzał.
Za funkcje termoregulacyjne gruczołów potowych odpowiada układ nerwowy współczulny. Jego działanie oparte jest na zaopatrywaniu gruczołów poprzez postsynaptyczne włókna cholinergiczne.
Pocenie się jest prawidłową reakcją organizmu, przy czym jego nadmierne ilości staje się już bardzo kłopotliwe. Budzi wstyd, zażenowanie, a w konsekwencji prowadzi do ograniczania przez daną osobę kontaktów z innymi ludźmi. Wiele osób rezygnuje z aktywności społecznych ze względu chociażby na nieestetyczne mokre plamy na ubraniach, a także widoczne krople potu na twarzy. Znane są także przypadku braku możliwości wykonywania określonych zawodów. Przykładem może być tutaj praca laboranta z odczynnikami chemicznymi. Problemem dla osób cierpiących z powodu wydzielania nadmiernych ilości potu jest także nieprzyjemny zapach, który towarzyszy tej dolegliwości. Dzieje się tak ze względu na proces rozkładu potu przez bakterie. Niestety w większości przypadków zarówno wzmożona higiena osobista, jak i stosowanie dezodorantów jedynie na chwile maskuje problem.
Główne przyczyny pojawienia się nadpotliwości można podzielić na dwie grupy: fizjologiczne i objawowe. Do tych fizjologicznych zalicza się:
Przyczyny objawowe są następujące:
Co ciekawe, szacuje się, że aż 60% zdiagnozowanych przypadków nadpotliwości zalicza się do tzw. przyczyn idiopatycznych, czyli powstających samoistnie, bez wyraźnej przyczyny.
Terapia laserowa wzmożonej potliwości jest rekomendowana zarówno przez lekarzy, jak i kosmetologów, ponieważ metoda ta jest bezpieczna i nie powoduje występowania późniejszych objawów niepożądanych. Dodatkowo można w taki sposób dostosować parametry urządzenia, aby odpowiadały one indywidualnym potrzebom danego Pacjenta. Między innymi można dostosować moc i głębokość absorbcji wiązki lasera przez skórę.
Laseroterapia polega na tym, że celowo wywołuje się miejscowe uszkodzenie termiczne, gruczoły potowe, jak i łojowe zostają zniszczone poprzez działanie termiczne. Dużym atutem jest tutaj precyzja działań – towarzyszące, zdrowe tkanki zostają nietknięte.
Bezpieczeństwo i mała inwazyjność jest dużym atutem laseroterapii. Lekarz przed swoją ingerencją podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu cała procedura zabiegowa jest bezbolesna. Warto podkreślić w tym miejscu trwałość efektów. Nie ma więc konieczności powtarzania zabiegu. Raz uszkodzone gruczoły nie regenerują się.
Czas zabiegowy związany jest z takimi czynnikami jak: wielkość obszaru objętego leczeniem, a także stopień nasilenia objawów. Zwykle jednak lekarz zaleca zarezerwować sobie od 30 do 60 minut czasu na zabieg. Przed jego przystąpieniem należy odbyć konsultację medyczną. Zwykle podczas niej lekarz diagnozuje stan chorobowy, m.in. za pomocą testu Minora, który określa jak poważny jest problem i konkretnie którego obszaru dotyczy.
Nie każdy jednak może skorzystać z zabiegu. Podstawowe przeciwwskazania są następujące:
Dłonie są bardzo ważną częścią ciała. Są stale odkryte i wyeksponowane. Często człowiek dotyka dłoni innych ludzi, np. podczas powitania lub pożegnania. Warto mieć na uwadze, że każdy chce się czuć komfortowo w tych kontaktach, a mokre, spocone dłonie na pewno w tym nie pomogą. Warto rozważyć takie rozwiązania, które nie dopuszczą do sytuacji, w której pot zaczyna ograniczać. Świetną alternatywą jest właśnie laseroterapia zwalczająca wzmożoną potliwość dłoni. Dzięki zabiegowi można skutecznie pozbyć się problemu, ale także umożliwi cieszenie się pełnią życia bez kompleksów i jakiegokolwiek skrępowania.
Problem z wiecznie mokrymi pachami można rozwiązać za pomocą zgłoszenia się na zabieg laserowego leczenia nadpotliwości pach. Dzięki niemu skutecznie można rozwiązać problem z nadprodukcją gruczołów potowych na różnych częściach ciała, w tym właśnie pod pachami. Dzięki ograniczeniu ilości jego wydzielania nie trzeba będzie co chwilę zmieniać odzieży, czy też kontrolować pojawianie się plam potowych. Wielu Pacjentów chwali także ograniczenie nieprzyjemnego zapachu swojego ciała.
Czas rekonwalescencji wynosi jeden dzień, tym samym jeszcze tego samego dnia, co zabieg można wrócić do swoich codziennych obowiązków. Pacjenci chwalą sobie, że już po wyjściu z gabinetu doświadczają znacznej poprawy. Z tego powodu z czystym sumieniem można podkreślić natychmiastowość efektów działań zabiegowych, a Pacjent cieszy się życiem ze zmniejszoną ilością wydzielanego potu.
Po przejściu przez laseroterapię nadpotliwości nie ma konieczności stosowania na skórę żadnych specjalistycznych kosmetyków i innych produktów. Zaleca się powrót do codziennej higieny i typowej dla siebie pielęgnacji.
Normalną reakcją organizmu na działanie lasera jest występowanie chwilowego zaczerwienienia skóry. Zdarzają się także incydentalne zaniki czucia. Zwykle zarówno zaczerwienienie, jak i brak czucia ustępują samoistnie po około 14 dniach.
Należy pamiętać, że zabieg ten w żaden sposób nie wpływa na poziom owłosienia.
Laserowe leczenie nadpotliwości | Cena |
---|---|
Pachy - leczenie nadpotliwości laserem | 3000,00 zł |
Konsultacja lekarska | w cenie usługi |