+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Olszewskiego 23B, 51-642 Wrocław Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Peeling laserowy Wrocław cena 1300 zł

  Peeling laserowy umożliwia wyrównanie kolorytu skóry już po kilku dniach od zabiegu. Peeling laserowy sprawia, że skóra jest dużo bardziej napięta i odświeżona. Laserowy peeling węglowy jest zabiegiem, którego efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, choć dla osiągnięcia pełnego rezultatu zabiegi należy powtórzyć od trzech do pięciu razy w odstępie dwóch lub trzech tygodni.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Peeling laserowy Wrocław

  Laserowy peeling węglowy Wrocław – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

  Oferta medycyny estetycznej, zupełnie niesłusznie, kojarzona jest z dostępnością jedynie dla osób w wieku dojrzałym. Dobrym przykładem przełamania tej konwencji jest peeling laserowy, który doskonale sprawdza się także u osób dwudziestoletnich. Za pomocą nowoczesnych rozwiązań, a także dużej efektywności wzmacnia struktury skóry dzięki czemu znacznie później pojawiają się pierwsze zmarszczki. Skóra staje się odświeżona i pełna blasku. Warto dodać, że osoby starsze także znajdą dla siebie korzystny wpływ peelingu, sprawiając, że skóra staje się bardziej jędrna, gładka w dotyku, a także powraca dawny jej koloryt, co skutecznie odmładza wygląd danej osoby. Tym samym można przyjąć, że peeling laserowy jest zabiegiem o szerokim wachlarzu zastosowań. Poprzez nowoczesne, nieinwazyjne rozwiązania technologiczne, zabieg nie generuje konieczności odbywania rekonwalescencji. Dodatkowo można wykonywać go bez wcześniejszego podania znieczulenia.

  Cele zastosowania peelingu laserowego

  Za pomocą wykonania zabiegu peelingu laserowego można:

  • Usunąć czynniki podrażniające skórę,
  • Zredukować ryzyko wystąpienia stanów zapalnych skóry,
  • Obniżyć pracę gruczołów łojowych eliminując świecenie się skóry,
  • Wydłużyć czas utrzymywania się makijażu, a także poprawić wchłanianie kosmetyków, np. kremów pielęgnacyjnych,
  • Wygładzić skórę,
  • Zagęścić jej fakturę,
  • Zmniejszyć widoczność porów,
  • Ujednolicić kolor skóry,
  • Poddać leczeniu i regeneracji owłosionej skóry głowy, dzięki czemu zmniejsza się jej przetłuszczanie, a także eliminuje problemy z łupieżem.

  Większość Pacjentów, którzy zgłosili się na zabieg peelingu laserowego oceniają osiągnięte efekty jako wyraźnie odmłodzoną i rozświetloną skórę.

  Laserowy peeling węglowy Wrocław – kiedy można go stosować?

  Wszystko zależy od wywiadu medycznego z lekarzem, a także od dobrania odpowiednich parametrów urządzenia – w ten sposób indywidualnie dostosowuje się sposób leczenia do wskazywanych problemów skórnych. Tym samym peeling laserowy jest dobrą metodą umożliwiającą poprawę kondycji skóry w przypadku leczenia trądziku. Dobre efekty przynosi także jego działanie w aspekcie redukowania stanów zapalnych skóry, wliczając w to także zmiany wirusowe. Peeling wykazuje także działanie oczyszczające, usuwa przebarwienia i pomaga w walce z przetłuszczaniem się skóry. Stanowi także jeden z elementów działań prewencyjnych po powrocie z podróży do egzotycznych krajów, a także po długich pobytach w hotelu.

  Laserowy peeling węglowy Wrocław – wskazania do zabiegu

  Peeling laserowy dedykowany jest osobom, które:

  • Posiadają przebarwienia skórne, powstałe np. w wyniku zmian hormonalnych podczas ciąży lub w okresie laktacji, w wyniku zażywanej antykoncepcji lub innej formy leczenia endokrynologicznego, zażywania leków uwrażliwiających skórę na promieniowanie ultrafioletowe (poprzez terapię poszczególnymi typami antybiotyków) lub w ramach nadmiernego opalania się (zarówno na naturalnym słońcu, jak i w solarium),
  • Zmagają się z problemem rozszerzonych ujść gruczołów łojowych,
  • Odczuwają dyskomfort z powodu zaawansowanych zmian trądzikowych lub potrądzikowych,
  • Posiadają przetłuszczającą się cerę,
  • Zmagają się z łuszczeniem się skóry,
  • Charakteryzują się skórą wrażliwą.

  Jak się przygotować do zabiegu?

  • Minimum na 7 dni przed zabiegiem zabronione jest wykonywanie innych zabiegów złuszczających skórę,
  • Minimum miesiąc przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować ze wszystkich form opalania się,
  • Na zabieg należy przyjść po dokładnym oczyszczeniu skóry – przed zabiegiem konieczne jest usunięcie makijażu i wszelkich innych kosmetyków,
  • Z obawy przed wystąpieniem powikłań, minimum 7 dni należy po wcześniejszej konsultacji z lekarzem odstawić leki fotouczulające, sterydy, a także preparaty wpływające na krzepliwość krwi.

  Peeling laserowy – jak przebiega zabieg?

  Podczas zabiegu peelingu laserowego wykorzystuje się wiązkę lasera o długości 532 nanometrów. Ze względu na niewielki odczuwalny dyskomfort w przypadku tej ingerencji nie jest konieczne podanie znieczulenia, jednak na wyraźną prośbę ze strony Pacjenta istnieje możliwość skorzystania ze znieczulenia w formie kremu. Czas trwania zabiegu waha się od 15 do 30 minut. Przez następne dwa dni skóra ma prawo być zaczerwieniona, może pojawić się niewielki obrzęk, a także ciemniejsze przebarwienia. Następnie, przez kolejne 5-7 dni naskórek zaczyna się złuszczać. Ważne jest, aby przez minimum miesiąc od dnia zabiegu bezwzględnie stosować wzmożoną ochronę skóry przed promieniowaniem słonecznym, włączając w swoją codzienną pielęgnację krem z wysokim filtrem UV, minimum 50.

  Czy efekty, jakie przynosi peeling laserowy, są trwałe?

  Zabieg przynosi trwałe efekty, jednak u osób, które charakteryzują się tendencją do powstawania przebarwień, albo rozszerzaniem ujść gruczołów łojowych, zaleca się co jakiś czas wykonać tzw. zabieg przypominający.

  Mimo, iż zabieg peelingu laserowego już po pierwszym zastosowaniu laseroterapii przynosi widoczne rezultaty, to jednak dla pełnego efektu może być konieczne wykonanie serii ingerencji. O ich ilości decyduje lekarz, jednak zwykle jest to do 2 do 4 zabiegów, przy czym bardziej poważnych zmian skórnych ich ilość może zostać zwiększona. Warto pamiętać, aby kolejne zabiegi wykonywać z zastosowaniem przerw od 2 do 4 tygodni.

  Laserowy peeling węglowy Wrocław – przeciwwskazania do zabiegu

  Ze względu na decyzję lekarza po wcześniejszej konsultacji medycznej, zabieg może nie dojść do skutku w przypadku, kiedy:

  • Pacjent posiada opaleniznę, zwłaszcza świeżą – znaczna ilość nagromadzonej melaniny absorbuje energię lasera, czego efektem są późniejsze przebarwienia skórne,
  • Pacjent w ciągu ostatnich 6 miesięcy brał udział w terapii retinoidami,
  • Pacjent choruje onkologicznie lub przewlekle na takie choroby jak epilepsja lub cukrzyca,
  • Pacjenta jest w ciąży lub karmi piersią,
  • Pacjent zażywa poszczególne leki, suplementy lub kosmetyki – szczególnie należy zwrócić uwagę na: leki wpływające na krzepliwość krwi, preparaty o działaniu fotouczulającym (wliczając w to niektóre zioła), poszczególne rodzaje antybiotyków, kosmetyki na bazie witaminy A i retinolu, leki kardiologiczne – pełną listę lekarz omawia na wizycie wstępnej.

  Laserowy peeling węglowy Wrocław – czy zabieg jest bolesny?

  W celu zwiększenia komfortu Pacjenta, oprócz możliwości zastosowania znieczulających kremów, wykorzystywana głowica lasera ma także funkcję schładzania skóry zimnym nawiewem. Peeling wykonywany w ten sposób jest całkowicie bezpieczny. Czas gojenia się skóry jest krótki, zwykle już po kilku dniach (zwykle maksymalnie do 7dni) całkowicie ustępują wszelkie powikłania.

  Laserowy peeling węglowy Wrocław – efekty zabiegu

  Zaczerwienienie skóry wywołane przez laser nie jest niczym nienaturalnym – samoistnie ustępuje po kilku dniach po wygojeniu. Aby zadbać o skórę i nie dopuścić do powstania przebarwień bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń lekarza, włączając w to ochronę przeciwsłoneczną oraz kremy pielęgnacyjno-regeneracyjne.

  Kiedy skóra kończy etap złuszczania widoczne są pierwsze efekty zabiegowe. Na ostateczny rezultat należy poczekać od 3 do 6 miesięcy, w zależności od ilości wykonanych zabiegów, a także samego charakteru terapii.

  Współcześnie peeling laserowy stanowi najskuteczniejszą metodę usuwania warstwy naskórka, znacznie przewyższa efektami metody mechaniczne i chemiczne. Dzięki współczesnym rozwiązaniom Pacjenci zyskują większą pewność siebie i ogólne zadowolenie z wyglądu ze względu na odmłodzony wygląd, ujędrnioną i pozbawioną blizn i zmarszczek skórę, zmniejszone pory i przebarwienia, a także wyrównany koloryt skóry. Stosując laseroterapię skóra się oczyszcza i odświeża. Znacznej poprawie ulega jej napięcie, co skutecznie dodaje efekt blasku.

  Cennik

  Peeling laserowy Cena
  Peeling laserowy 1300,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jak wygląda przebieg zabiegu peelingu laserowego? +
  Laser za pomocą światła stymuluje naskórek oraz skórę właściwą, ogrzewając i złuszczając bardzo delikatnie wierzchnią warstwę skóry. Zabieg jest bezbolesny. W przypadku dużej wrażliwości na ból stosowana jest specjalna maść przeciwbólowa na miejsce poddawane zabiegowi na ok. 30 minut przed zabiegiem.
  3. Jakie są wskazania do zabiegu? +
  Peeling laserowy skierowany jest do osób, które chcą zadbać o swoją skórę w sposób kompleksowy. Dodatkowo zalecany jest dla osób, które posiadają:
  • różnego rodzaju przebarwienia,
  • zmarszczki (również w początkowej fazie, tzw. pierwsze oznaki starzenia, dotyczy to nie tylko skóry twarzy, lecz również dłoni),
  • blizny,
  • rozszerzone pory,
  • niejednolitą strukturę i koloryt skóry (szorstkość).
  Zabieg peelingu laserowego może być również stosowany profilaktycznie – zapobiegając pierwszym objawom starzenia się skóry.
  5. Czy po zabiegu mogę wrócić od razu do swoich codziennych aktywności? +
  Zabieg jest stosunkowo szybki i bezinwazyjny. Pacjent nie musi przerywać swojego normalnego codziennego funkcjonowania. Osoby poddające się zabiegowi peelingu laserowego mogą wrócić do swoich zajęć i obowiązków zaraz po zakończeniu zabiegu. Nie jest wymagana rekonwalescencja.
  7. Czy do zabiegu muszę się specjalnie przygotować? +
  Wykonanie zabiegu peelingu laserowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Jeżeli Pacjent ma wysoką wrażliwość na ból, lekarz może dodatkowo zlecić wykonanie znieczulenia, aby skutecznie złagodzić odczucia podczas zabiegu, które i tak są niemalże nieodczuwalne. Wrażliwsi Pacjenci mogą odczuwać jedynie delikatne kłucie albo pieczenie skóry.
  9. Jakie efekty daje peeling laserowy? +
  • skutecznie ujędrnia skórę,
  • sprawia, że blizny potrądzikowe są praktycznie niewidoczne,
  • skóra uzyskuje blask, peeling wygładza i rozjaśnia skórę,
  • leczy ostudę (melasmę),
  • zmniejsza widoczność porów.
  11. Jakie skutki uboczne mogą wystąpić po zabiegu peelingu laserowego? +
  Zabieg peelingu laserowego nie niesie za sobą skutków ubocznych. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, jednak w ciągu kilku godzin powinno ono ustąpić. Jest to zupełnie normalne, ponieważ laser ingeruje w warstwy skóry.
  13. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? +
  • przyjmowanie leków fotouczulających,
  • świeżo opalona skóra (również samoopalaczem),
  • posiadanie rozrusznika serca,
  • ciąża i laktacja,
  • silna nadwrażliwość na światło lasera,
  • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,
  • choroby nowotworowe,
  • uszkodzenia skóry w miejscach, które mają być poddawane zabiegowi.
  Dość istotnym przeciwskazaniem są również zbyt duże oczekiwania Pacjenta. Należy pamiętać, że efekty zabiegu u każdego mogą wyglądać nieco inaczej. Wszystko jest kwestią indywidualną.
  2. Ile zabiegów konieczne jest żeby zobaczyć efekty? +
  Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po jednym zabiegu. Natomiast ilość zabiegów, aby uzyskać pełne efekty jest kwestią indywidualną. Po jednym zabiegu skóra jest delikatnie rozświetlona, gładka i widocznie są zmniejszone pory i przebarwienia. Zmarszczki są delikatnie wypłaszczone. W przypadku głębszych zmarszczek i blizn, zabieg należy powtórzyć.
  4. Jaki jest czas trwania zabiegu? +
  Zabieg trwa około 30 minut.
  6. Jak długi jest okres rekonwalescencji po zabiegu? +
  Po zabiegu peelingu laserowego nie jest wymagany szczególnie długi okres rekonwalescencji. Z racji tego, że skóra bezpośrednio po zabiegu jest zaczerwieniona (objawy te ustępują po kilku godzinach) i może to powodować pewien dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, Pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć i aktywności już na drugi dzień.
  8. Czy w następnym dniu mogę wykonać makijaż? +
  Zalecane jest aby min. 48h po zabiegu nie wykonywać makijażu. Skóra musi „odpocząć” i dojść do siebie po peelingu.
  10. Czy peeling laserowy usuwa także worki pod oczami? +
  Tak, jest to jeden z efektów zabiegu, ponieważ skóra staje się dużo bardziej elastyczna, przez co worki pod oczami są mniej widoczne.
  12. Czy zabiegi z użyciem lasera są bezpieczne? +
  Tak, są to zabiegi mało inwazyjne przez co w 100% bezpieczne. Zabieg peelingu laserowego uszkadza niewielką część skóry.
  14. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena peelingu laserowego we Wrocławiu to 1300zł.