+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Olszewskiego 23B, 51-642 Wrocław Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie rozstępów Wrocław cena 500 zł

  Laserowe usuwanie rozstępów jest zabiegiem, który poprawia koloryt i teksturę skóry w miejscach występowania rozstępów. W efekcie skóra staje się gładsza i bardziej sprężysta. Właśnie dlatego laserowe usuwanie rozstępów jest bardzo skuteczne.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie rozstępów Wrocław

  Laserowe usuwanie rozstępów Wrocław - wszystko, co powinniśmy wiedzieć o zabiegu

  Coraz częstszym problemem, dotykającym wiele osób w różnym wieku, są rozstępy. Niewątpliwie mogą one mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie i ostatecznie wpędzić niejedną osobę w kompleksy. Istnieje wiele zabiegów oferowanych przez dermatologię estetyczną, które mają za zadanie wygranie z rozstępami. Do tych najbardziej skutecznych należą zabiegi bazujące na wykorzystaniu światła lasera. To dzięki nim możemy na nowo cieszyć się nieskazitelną, gładką skóra.

  Rozstępy są wyjątkowo nieestetycznymi zmianami skórnymi, tworzącymi się na skutek nagłego przyrostu lub spadku wagi.

  Laserowe usuwanie rozstępów Wrocław – czym są rozstępy?

  Rozstępy, są to wrzecionowate pasma występujące na skórze (częściej u kobiet, niż mężczyzn), powstające na skutek rozerwania głębokich warstw skóry. Rozstępy mogą występować niemalże na całym ciele. Najczęściej jednak są spotykane: na brzuchu, udach, biodrach, a także na piersiach. Głównym powodem ich tworzenia się jest osłabienie włókien kolagenowych i elastyny, do którego dochodzi z rozmaitych przyczyn. Rozmaite badania i statystyki dotyczące problematyki rozstępów wskazują, że rozstępy dotyczą nawet 75% nastolatków znajdujących się w okresie dojrzewania (przez szybki wzrost) i aż 94% kobiet w ciąży. Do tej pory nie określono jednoznacznie wszelkich przyczyn dlaczego rozstępy pojawiają się na naszej skórze. Niemniej jednak za dość charakterystyczne dla tego rodzaju zmian skórnych jest problem z wahaniem wagi i szybkiego przyrostu lub też spadku masy mięśniowej oraz hormony (szczególnie w okresie dojrzewania).

  Laserowe usuwanie rozstępów Wrocław – czy warto zdecydować się na zabieg?

  Rozstępy pojawiają się w wyniku rozciągania się tkanek. Bardzo często mają one kierunek liniowy, umiejscawiają się w okolicy brzucha, a także pośladków, ud, bioder oraz piersi, ramion, czy też pleców. Na początku możemy dostrzec na naszej skórze czerwone lub różowe zabarwienie, które z upływem czasu staje się nienaturalnie białe. Jeśli chcemy pozbyć się rozstępów, powinniśmy najpierw zlikwidować chore tkanki, by ich miejsce zajęła nowa struktura. Można dostrzec całkowity lub też częściowy zanik rozstępów. Skóra jest wygładzona, rozjaśniona i staje się elastyczna. Nowoczesne filtry, które są wykorzystywane w terapii laserowej, atakują chore komórki, powodując dookoła nich mikrouszkodzenia. Organizm zostaje zmuszony do produkcji kolagenu, przez co nowe, zdrowe komórki zastępują te stare. Każdemu pacjentowi przypisywana jest przez urządzenie indywidualna wiązka energii lasera, dzięki czemu nacisk na uszkodzone komórki jest selektywny i dokładny, a zdrowe komórki pozostają nienaruszone

  Usuwanie rozstępów – z jakich partii ciała?

  Rozstępy są usuwane z:

  • brzucha;
  • pośladków;
  • biustu;
  • ud.

  Usuwanie rozstępów na brzuchu

  Rozstępy na brzuchu najczęściej dotykają kobiety będące w ciąży. Tworzą się poprzez upośledzenie fibroblastów, tj. komórek, które odpowiadają w skórze za produkcje elastyny oraz włókien kolagenu. Nie jest możliwe pozbycie się rozstępów na brzuchu przez stosowanie kremów. Niezastąpione są w tym wypadku zabiegi laserowe.

  Usuwanie rozstępów z pośladków

  Na rozstępy na pośladkach narażone są przede wszystkim osoby, u których dochodzi do gwałtownej zmiany wagi. Co więcej, odgrywają tutaj swoją rolę również predyspozycje genetyczne. Rozstępy te pojawiają się u szczupłych, ale też i pulchniejszych osób. Dzięki zaawansowanemu technologicznie laserowi frakcyjnego, bez problemu potrafimy w naszej klinice usunąć rozstępy z pośladków.

  Usuwanie rozstępów z biustu

  Kobiety często wstydzą się rozstępów na swoich piersiach. Zazwyczaj są one pamiątką po okresie ciąży lub dojrzewania. Jak można pozbyć się tego rodzaju rozstępów? Powszechnie dostępne kremy na rozstępy niestety nie należą do zbyt skutecznych. Coraz bardziej popularnym staje się zabieg na rozstępy na piersiach. Jest on bezpieczny. Podczas niego wiązka lasera przechodzi do głębokich warstw naszej skóry, tworząc w niej mikrouszkodzenia.

  Laserowe usuwanie rozstępów Wrocław – przeciwwskazania do zabiegu

  Kiedy nie zaleca się usuwać rozstępów?

  • podczas ciąży i okresu laktacji;
  • w trakcie kuracja retinoidami;
  • po przebytych niedawno zabiegach chirurgicznych;
  • w przypadku skłonności do bliznowca;
  • w przypadku fotouczulenia;
  • kiedy stosowane są zioła światłoczułe;
  • w chorobach skóry;
  • przy alergiach aktywnych;
  • w przypadku uszkodzenia leczonego naskórka;
  • przy cukrzyc;
  • przy padaczce;
  • przy białaczce;
  • w przypadku obniżonej odporności organizmu.

  Zabiegi na rozstępy – postępowanie przed zabiegiem

  Przed zabiegiem nie zaleca się dokonywania peelingów chemicznych oraz stosowania leków z retinoidami. Nie powinniśmy opalać naskórka, chodzić do solarium, do sauny. Należy odstawić używki i leki fotouczulające. W przeddzień usuwania rozstępów zalecamy daną część ciała ogolić maszynką.

  Laserowe usuwanie rozstępów Wrocław – przebieg zabiegu

  Na czym polega zabieg? Jest on związany ze skupieniem wiązki światła w danym miejscu. Dociera ona do głębszych warstw skóry. Mamy dzięki temu pewność, że wszelkie nieestetyczne zmiany zostaną trwale usunięte. Skóra po zabiegu regeneruje się bardzo szybko. Sekretem skuteczności zabiegu jest fakt, że wiązka światła wytwarzana przez laser, pobudza skórę do produkcji kolagenu będącego głównym składnikiem naszej skóry. Zabieg nie wyłącza nas z codziennej rutyny. Bez problemu można wrócić po nim do pracy i obowiązków.

  Laserowe usuwanie rozstępów – efekty zabiegu

  Rozstępy usuwane są za pomocą lasera u osób zdrowych. Zalecane jest poddawanie terapii laserem świeżych, różowych lub czerwonych rozstępów. Dobierając odpowiednią wiązkę światła możliwe jest całkowite usunięcie ich ze skóry, który przez długi czas będzie lepiej napięta. W przypadku starych, porcelanowych rozstępów, możliwe jest zmniejszenie bądź zredukowanie ich do mało widocznych. Efekty lasera są utrzymywane od roku do dwóch lat. Następnie można po raz kolejny poddać się terapii laserem. Zabiegi są wykonywane okresowo (od 1 do 6 zabiegów), w odstępie kilkutygodniowym. Poprawę stanu skóry można zauważyć kilka lub kilkanaście tygodni od momentu zakończenia terapii.

  Laser na rozstępy – zalecenia po zabiegu

  Po zabiegu usunięcia rozstępów skóra jest zazwyczaj zaczerwieniona i opuchnięta. Z tego powodu należy przez jeden do dwóch dni stosować kojące okłady oraz chłodzące maści. Następnie zalecane jest stosowanie maści nawilżających - przez pięć do siedmiu dni. Spowodowane jest to tym, iż w tym czasie naskórek intensywnie się złuszcza. Kolejnym krokiem jest stosowanie kremów z wysokim filtrem SPF oraz UV. Należy unikać zabiegów z chemicznych peelingiem oraz kwasami. Skóra nie powinna mieć kontaktu z chemią czy też perfumami. Zalecamy unikać solarium, nadmiernego wystawiania ciała na promienie słoneczne, spożywania pikantnych dań, a także kuracji lekami oraz ziołami. Po zakończonej kuracji należy stale dbać o dobre nawilżenie ciała. Jeśli będziemy stosowali się do zaleceń takich, jak unikanie opalania, stosowanie odpowiedniej, zbilansowanej diety, prowadzenia regularnej aktywności fizycznej, poddawanie się masażom oraz zabiegom rewitalizującym, sprawimy, że nasza skóra przez wiele lat będzie piękna, gładka, a także promienna! Gdy zadbasz o siebie, Twoja skóra z pewnością odpłaci Ci się świetnym wyglądem, którym będzie można cieszyć się przez długie lata.

  Usuwanie rozstępów przy wykorzystaniu lasera jest metodą niezwykle dokładną oraz skuteczną. Nasz gabinet w cenie usuwania rozstępów oferuje również poprawę kolorytu, sprężystości oraz gładkości skóry! To wszystko w atrakcyjnych cenach we współpracy z wysokiej klasy specjalistami.

  Cennik

  Laserowe usuwanie rozstępów Cena
  Rozstępy na twarzy - usuwanie laserem 500,00 zł
  Rozstępy na szyi - usuwanie laserem 500,00 zł
  Rozstępy na dekolcie - usuwanie laserem 500,00 zł
  Rozstępy na brzuchu - usuwanie laserem 600,00 zł
  Konsultacja lekarska 100,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Czym są rozstępy? +
  Rozstępy to zmiany skórne (przypominają układające się liniowo blizny), które spędzają sen z powiek wielu osobom, gdyż nie są one postrzegane jako estetyczne. Ich występowanie jest niezależne od wieku czy płci. Powstają w wyniku nadmiernego rozciągnięcia się skóry.
  3. Dla kogo przeznaczony jest zabieg? +
  Taki zbieg jest przeznaczony dla osób, chcących usunąć rozstępy, które pojawiły się na ich ciele wskutek:
  • szybkiego wzrostu w czasie dojrzewania,
  • nagłego i znaczącego zwiększenia wagi (np. w związku z ciążą).
  5. Jakie są zalety zabiegu? +
  Zabieg laseroterapii jest wysoce skuteczny i bezpieczny dla pacjenta. Ponadto osiągnięte efekty są trwałe. Poddanie się mu pozytywnie wpływa na poczucie własnej wartości oraz pewności siebie. Pacjenci czują się po nim bardziej atrakcyjnie, gdyż ich ciało lepiej się prezentuje (rozstępy są mocno zredukowane).
  7. Czy zabieg trzeba powtarzać? +
  Uzyskanie pożądanego efektu jest możliwe, gdy zabieg laserowego usuwania rozstępów zostanie powtórzony cztery/pięć razy.
  9. Czy są jakieś przeciwskazania do zabiegu? +
  • Ciąża,
  • laktacja,
  • nowotwory,
  • choroby przewlekłe, np. autoimmunizacyjne,
  • świeżo opalone ciało,
  • aktywna opryszczka,
  • skłonność do powstawania na ciele bliznowców,
  • zaburzenia krzepliwości krwi.
  11. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania rozstępów we Wrocławiu to 500zł.
  2. Jak postępować po zabiegu? +
  Po laserowym usuwaniu rozstępów trzeba szczególnie dbać o swoją skórę. Przede wszystkim uważać, aby jej nie podrażnić, np. nadmiernym tarciem podczas osuszania ciała ręcznikiem po kąpieli. Jest to istotne w czasie, gdy skóra będzie się goić, czyli nawet przez parę tygodni. Ponadto po zabiegu z użyciem lasera nie należy myć się mydłem, stosować kosmetyków, które w swoim składzie mają alkohol oraz wykonywać peelingów.
  4. Jakie efekty uboczne mogą pojawić się po zabiegu? +
  Skutki uboczne, które mogą wystąpić nie są trwałe. Zabieg laseroterapii najczęściej może wiązać się ze zmianą kolorytu skóry (rzadko zdarza się, by po czasie nie wrócił do normalnej barwy) lub pojawieniem się siniaków (zanikają po maksymalnie dwóch tygodniach).
  6. Czy laserowe usuwanie rozstępów działa? Czy to prawda, że lepiej usuwać świeże rozstępy? +
  To prawda – rezultaty są znacznie lepsze, gdy naświetla się laserem świeżo powstałe rozstępy. Efektywność zabiegu zależy także od ich wielkości oraz głębokości.
  8. Jak długi jest okres rekonwalescencji po zabiegu? +
  Rekonwalescencja po zabiegu nie jest długa – zazwyczaj jest to okres dziesięciu dni. Laseroterapia może sprawić, że skóra lekko się zaróżowi i pojawią się na niej niewielkie ślady po kolumnach (powstałe w związku z odparowywaniem wody z naświetlonej tkanki).
  10. Kiedy widoczne są pierwsze efekty zabiegu? +
  Skuteczność laseroterapii jest różna, zależy przede wszystkim od:
  • ogólnego stanu zdrowia,
  • wieku,
  • stylu życia,
  • przestrzegania pozabiegowych wytycznych,
  • rozległości, głębokości oraz stopnia utrwalenia rozstępów (czasem nie jest możliwe ich całkowite zlikwidowanie).
  Satysfakcjonujące efekty są widoczne po odbyciu całej kuracji, która zazwyczaj trwa od sześciu do dwunastu miesięcy.