+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Olszewskiego 23B, 51-642 Wrocław Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe leczenie trądziku Wrocław cena 200zł

  Laserowe leczenie trądziku skutecznie pozwala pozbyć się łagodnych zmian trądzikowych i umiarkowanych stanów zapalnych skóry. Zabieg ten pozwala na szybkie i bezpieczne skorygowanie niedoskonałości cery trądzikowej.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe leczenie trądziku Wrocław

  Laserowe leczenie trądziku Wrocław – trądzik pospolity objawy

  Trądzik pospolity jest bardzo często obserwowany u osób w różnym wieku. Szacuje się, że dotyczy ponad 80% osób w przedziale wiekowym od 12 do 25 lat. Co ciekawe, coraz częściej występuje wśród ludzi między 30., a 40. rokiem życia. Winą za to można obarczać zmiany hormonalne, które generują wzmożenie wydzielania i zagęszczania łoju, znajdującego się w gruczołach łojowych. Dochodzi do nadmiernego namnażania się komórek ujścia mieszków włosowych, przez co zwężaj się kanał wyprowadzający. Konsekwencją takiej sytuacji jest brak możliwości przedostania się na zewnątrz złuszczonych komórek, a razem z łojem dochodzi do zatykania się porów skóry. W zamkniętym gruczole tworzy się idealne środowisko do rozwoju beztlenowych bakterii, przez co znacząco rośnie ryzyko wystąpienia infekcji i stanu zapalnego. Kiedy dana osoba zaniedbuje swój stan skóry, zaniechając leczenia zaskórników naraża się na przekształcenie ich w bolesne miejsca z ropą. Taki stan będzie wymagać specjalistycznego leczenia.

  Trądzik jest chorobą zapalną i przewlekłą, wczesne rozpoczęcie kuracji może zahamować jego wysyp.

  Przyczyny trądziku

  Trądzik jest powszechnym stanem chorobowym skóry. Głównie kojarzy się z okresem dorastania, jednak warto mieć na uwadze, że dotyka także osoby dorosłe, w tym także te w średnim wieku. Gwałtowne zmiany hormonalne pobudzają czynność gruczołów łojowych, przez co nadmierna produkcja łoju przyczynia się do wystąpienia nieestetycznych grud na skórze, krost, torbieli ropnych, a także zaskórników. Popularnie nazywane pryszczami i wągrami zmiany stanowią poważny problem wśród młodzieży, przy czym dla osób w tej grupie wiekowej bardziej istotne są kwestie wizualne zmian, niż sam ich mechanizm chorobowy. Niestety do tej pory uważa się, że trądzik przejdzie samoistnie. Niestety niesie to ze sobą pewne konsekwencje. Mogą pojawić się szpetne blizny potrądzikowe. Z uwagi na ten fakt nie należy lekceważyć problemu.

  Tego typu zmiany skórne pojawiają się ze względu na:

  • Czynniki genetyczne,
  • Czynniki bakteryjne,
  • Czynniki hormonalne.

  Współcześnie, najbardziej skuteczną i polecaną metodą likwidacji trądziku jest przejście przez bezpieczny i nieinwazyjny zabieg dermatologiczny z zastosowaniem laseroterapii. Dzięki działaniu wiązki lasera można skutecznie usunąć wszelkie niedoskonałości skóry, bez ryzyka powstania niechcianych blizn.

  Laserowe leczenie trądziku Wrocław – jak wygląda zabieg?

  Współczesne rozwiązania lecznicze oferowane przez medycynę estetyczną są bardzo skuteczne i przynoszą liczne korzyści Pacjentom. Już po pierwszej ingerencji laserowej obserwowalne są wstępne efekty. Skóra przyjmuje jaśniejszy kolor, staje się bardziej oczyszczona i świeża. Podczas manipulowania urządzeniem laserowym lekarz oddziałuje na tkanki skórne za pomocą wypuszczanej wiązki światła laserowego, mogącego przeniknąć nawet do głębokich struktur skóry, oddziałując bezpośrednio na stopień wyregulowania działania gruczołów łojowych. Efektem jest tutaj znaczne zredukowanie sebum....

  Inne korzyści wynikające z laseroterapii trądziku to:

  • Obkurczenie porów,
  • Odkażenie i oczyszczenie skóry,
  • Eliminacja bakterii będących fundamentem zmian skórnych,
  • Pobudzenie wzrostu produkcji włókien kolagenowych stanowiących podstawowy budulec tkanki skórnej,
  • Wygładzenie zmarszczek mimicznych,
  • Znaczne poprawienie ogólnej kondycji skóry.

  Zanim Pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, jest on zobowiązany do odbycia z lekarzem wstępnej konsultacji. Jest to ważne ze względu na konieczność potwierdzenia lub zanegowania istnienia przeciwwskazań zabiegowych. Jest to także moment kontroli i diagnozy ogólnego stanu skóry danej osoby. Dodatkowo lekarz omawia etapy zabiegu i spodziewane efekty. Przed samym działaniem lasera skóra Pacjenta zostaje oczyszczona. Następnie przykłada się głowicę do miejsc zmienionych chorobowo. Czynność ta jest powtarzana na całym obszarze, który wymaga leczenia. Ze względu na duży poziom bezpieczeństwa, bezbolesność, a także nikłą inwazyjność, spokojnie podczas jednego zabiegu można ingerować na całej powierzchni twarzy lub w innych miejscach, które takiego działania potrzebują. Przykładem mogą być tutaj: plecy, dekolt, czy też szyja.

  Laserowe leczenie trądziku Wrocław – wskazania do zabiegu

  Główne wskazania do wykonania zabiegu są następujące:

  • U Pacjenta obserwuje się stale nawracające zmiany trądzikowe, w tym także te bardziej zaawansowane, które odporne są na działanie kosmetyków i leków,
  • Pacjent ma potrzebę osiągnięcia natychmiastowego i trwałego efektu zabiegowego,
  • U Pacjenta obserwuje się zarówno lekkie, jak i cięższe postacie trądziku, wliczając w to występowanie głębokich ropni – w takiej sytuacji konieczne może się okazać wykonanie większej ilości zabiegów. Zwykle lekarz zleca serię minimum sześciu ingerencji laserem,
  • Pacjent zmaga się z przebarwieniami skóry,
  • Na skórze pojawiają się wykwity skórne,
  • Pacjent wykazuje potrzebę wygładzenia skóry lub zredukowania istniejących zmarszczek,
  • Pacjent bezskutecznie zmaga się z trądzikiem różowatym.

  Laserowe leczenie trądziku Wrocław – przeciwwskazania do zabiegu

  Nawet najmniej inwazyjny i najbardziej bezpieczny zabieg generuje konieczność wykluczenia przeciwwskazań zabiegowych. W przypadku laserowego leczenia trądziku jest to:

  • Ciąża i laktacja,
  • Posiadanie implantów i rozrusznika serca,
  • Niektóre choroby przewlekłe: padaczka, cukrzyca, choroby skóry, infekcje, zaburzenia krzepliwości krwi,
  • Opalenizna,
  • Zażywanie lub stosowanie niektórych leków i innych preparatów: np. sterydów, produktów fotouczulających, witaminy A i jej pochodnych (retinol), niektórych ziół.

  Laserowe leczenie trądziku Wrocław – zalecenia przed zabiegiem

  Aby zabieg był bezpieczny, w kwestii Pacjenta jest:

  • Zrezygnowanie z opalania przez minimum miesiąc,
  • Zrezygnowanie z peelingów,
  • Zachowanie abstynencji alkoholowej, począwszy od dnia poprzedzającego zabieg,
  • Wykonanie mechanicznej depilacji dzień przed zabiegiem,
  • Dokładne oczyszczenie skóry i usunięcie z niej wszelkich kosmetyków,
  • Odbycie konsultacji z lekarzem prowadzącym w przypadku stosowania leków na stałe.

  Laserowe leczenie trądziku Wrocław – zalecenia po zabiegu

  Aby zabieg był bezpieczny, w kwestii Pacjenta jest:

  • Zrezygnowanie z gorących kąpieli,
  • Zrezygnowanie z opalania,
  • Ograniczenie aktywności fizycznej,
  • Wzmożenie ochrony skóry – obowiązkowo należy stosować kremy UV z wysokim SPF,
  • Zgłoszenie się na wizytę kontrolną po upływie pół roku.

  Laserowe leczenie trądziku – czy warto zdecydować się na zabieg?

  Laserowe leczenie trądziku wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, obkurczając przy tym grudki trądzikowe, a także zapobiega nawrotom zmian chorobowych. Poprawę Pacjenci dostrzegają już po pojedynczo wykonanym zabiegu. Normalną reakcją organizmu na tego typu ingerencje jest jej lekkie zaczerwienienie, a także obrzęk, który utrzymuje się nawet dwie doby. Warto dodać, że wykonanie laseroterapii nie wywołuje niedyspozycji estetycznej. Jeżeli Pacjent nie jest zadowolony z efektów, po wcześniejszej konsultacji medycznej można przystąpić do serii działań....

  W chwili obecnej laser jest jednym z najnowocześniejszych, a także najbardziej skutecznych urządzeń, które wykorzystywane są podczas leczenia trądziku. Jego ingerencja jest w pełni bezpieczna dla skóry. Działa on precyzyjnie, w obrębie chorobowo zmienionego obszaru. Ingerencja laserowa charakteryzuje się sterylnością. Efektywnie wysyła promieniowanie laserowe, przenikające w głąb skóry, przy czym naskórek w żaden sposób nie zostaje naruszona warstwa naskórka. Nad bezpieczeństwem i rezultatami zabiegu czuwa w naszym gabinecie doświadczony i wykwalifikowany personel medyczny.

  Jeżeli chcesz poprawić stan zdrowia swojej skóry oraz jej wygląd, a szukasz optymalnego rozwiązania dla siebie – umówi się z naszymi lekarzami już dzisiaj.

  Trądzik różowaty objawy

  Trądzik różowaty i jego objawy w początkowej fazie są niejednoznaczne. Jest to najczęściej miejscowe zaczerwienienie skóry, które może pojawiać się wyłącznie w odpowiedzi na jakiś czynnik zapalny. Tego rodzaju objawy dość często są bagatelizowane co w konsekwencji doprowadza do utrwalenia się rumienia i to właśnie na tym etapie najczęściej zaczyna się żmudne leczenie.

  Zabieg laserowego leczenia trądziku pozwala nie tylko pozbyć się problemu, ale daje również pewność, że problem nie powróci. Dodatkową zaletą zabiegu wykonanego w naszym gabinecie jest cena, która na tle konkurencyjnych klinik jest bardzo korzystna.

  Cennik

  Leczenie trądziku Cena
  Laserowe leczenie trądziku rożowatego 200,00 zł
  Konsultacja lekarska 100,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. W jaki sposób odpowiednio przygotować się do leczenia trądziku laserem? +
  Minimum 7 dni przed planowanym zabiegiem Pacjent powinien zrezygnować ze wszelkich zabiegów, które złuszczają naskórek. Z kolei przez minimum miesiąc nie należy się opalać, zarówno na naturalnym słońcu, jak i w solarium. Przed samym zabiegiem skórę należy dokładnie umyć i oczyścić ze wszelkich kosmetyków i preparatów. Z kolei w dzień poprzedzający zabieg wybrany, leczony fragment należy ogolić maszynką.
  3. W jaki sposób przebiega zabieg? +
  W leczeniu trądziku lekarz wykorzystuje laser o wysokiej mocy. Za pomocą jego skondensowanej wiązki oddziałuje się na wybranych nadaktywnych gruczołach łojowych, niszcząc je. Emitowane ciepło przechodzi przez tkankę niszcząc bakterie nagromadzone w mieszkach włosowych, jednocześnie działając na skórę stymulująco, dzięki czemu powstałe zmiany zapalne szybciej się goją.

  Zabieg jest całkowicie niebolesny, aczkolwiek Pacjent może czuć pewien dyskomfort związany z lekkim pieczeniem. Uczucie wzmożonego ciepła redukuje się za pomocą specjalnej głowicy chłodzącej.

  Pierwsze efekty zabiegowe można zauważyć już chwilę po zakończeniu procedury przez lekarza. W zależności od indywidualnego stanu skóry i oczekiwanych rezultatów, zabieg można wykonać tylko raz lub w ramach serii. Zwykle wystarczają trzy wizyty w gabinecie.
  5. W jakich sytuacjach najlepiej wykonać zabieg laserowego leczenia trądziku? +
  Zabieg przyniesie dobre efekty w przypadku:
  • Trądziku różowatego,
  • Trądziku dorosłego,
  • Trądziku młodzieńczego,
  • Trądziku zaskórnikowatego,
  • Nadmiernego rogowacenia ujść gruczołów łojowych,
  • Nadmiernej produkcji łoju i łojotoku.
  7. Czym charakteryzuje się trądzik? +
  Cechą charakterystyczną tego typu zmian jest widoczność zaskórników. Zwykle towarzyszy im wysypka grudkowa lub grudkowo-krostkowa. Zazwyczaj objawy widoczne są na twarzy lub plecach.
  9. Czy usuwanie trądziku laserem boli? +
  Nie – Pacjent nie czuje bólu podczas zabiegu.
  11. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego leczenia trądziku we Wrocławiu to 200zł.
  2. Czy po zabiegu wygląda się gorzej? +
  Nie – normalną reakcją organizmu na działanie lasera jest zaczerwienienie leczonej skóry, przy czym objaw ten samoistnie ustępuje w ciągu kilku godzin.
  4. Ile czasu zajmuje leczenie trądziku laseroterapią? +
  Pierwsze rezultaty widziane są tuż po zabiegu, jednak czasami zdarza się, że jeden wykonany zabieg to za mało. Skóra niektórych osób może nosić ślady bardziej zaawansowanych zmian, przez co koniecznym będzie zastosowanie serii zabiegów. Ich ilość określa lekarz podczas wstępnej konsultacji medycznej. Zazwyczaj wykonuje się od 3 do 4 zabiegów w odstępach miesięcznych.
  6. W jakim celu wykonuje się laserowe leczenie trądziku? +
  Głównym wskazaniem jest tutaj chęć zredukowania zmian naczyniowych, stanowiących podłoże trądziku różowatego. Laseroterapię wykorzystuje się również podczas walki z przebarwieniami, rumieniem, zmianami naczyniowymi oraz trądzikiem pospolitym.
  8. Jakich rezultatów można oczekiwać po leczeniu trądziku laserem? +
  W wyniku wpływania emitowanego światła laserowego doprowadza się do kontrolowanego zniszczenia i usunięcia tkanek zmienionych chorobowo. Za pomocą działania wiązki ciepła kolor skóry staje się bardziej ujednolicony, zaczerwienienie jest znacznie mniej widoczne, a także zapobiega się występowania kolejnych zmian z jednoczesną poprawą napięcia i elastyczności skóry.
  10. Jak długo widoczne są efekty ingerencji laserowej? +
  Laser w aspekcie działania antytrądzikowych sprawia, że zmiany chorobowe są znacznie mniejsze, a nawet można całkowicie je wyeliminować. Niestety u niektórych osób rozregulowana gospodarka hormonalna może spowodować pojawienie się nowych zmian. Z tego powodu lekarze tak często zalecają wykonanie serii zabiegów, a następnie wykonania raz na kilka miesięcy tzw. zabiegu przypominającego, który utrwala osiągnięte efekty. To, jak długo osiągnięte efekty będą się utrzymywać jest kwestią indywidualną i zależy od takich czynników jak:
  • Indywidualne predyspozycje skórne Pacjenta,
  • Stopień nasilenia wyjściowych zmian chorobowych,
  • Ilość wykonanych zabiegów laserowych,
  • Odpowiednie przygotowanie zabiegu przez lekarza,
  • Odpowiednie przygotowanie zabiegu przez lekarza,