+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Olszewskiego 23B, 51-642 Wrocław Cennik
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe zamykanie naczynek Wrocław cena od 200zł

  Laserowe zamykanie naczynek na twarzy jest bezpieczną metodą, dzięki której w szybki i efektywny sposób można pozbyć się popękanych naczynek oraz przebarwień.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie naczynek Wrocław

  Laserowe usuwanie naczynek na twarzy – nowoczesna i sprawdzona metoda leczenia przynosząca trwały efekt

  Zabieg laserowego zamykania naczynek jest na ten moment najbardziej nowoczesną i najbezpieczniejszą metodą pozbywania się popękanych, widocznych na skórze naczynek. Od lat sposób ten sprawdzany jest przez liczne grono Pacjentów, którzy przychodzą do gabinetów medycyny estetycznej. Lekarz w ich przypadku stosuje promień światła laserowego jak główne narzędzie zabiegowe. Problem z widocznymi naczynkami dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wielokrotnie stanowią one defekt estetyczny. Na szczęście laseroterapia ich zamykania umożliwia trwałe zamknięcie rozszerzonego naczynia krwionośnego dzięki naświetlaniu promieniem lasera w wybrane miejsce. Działając w ten sposób promieniowanie laserowe poprzez gwałtowne podniesienie temperatury krwi w wybranym naczyniu sprawia, iż zaczyna się ono obkurczać, a następnie na stałe zamykać.

  Popękane naczynka są nie tylko problemem estetycznym, dlatego nie należy ich lekceważyć.

  Laser zamykanie naczynek – wskazania do zabiegu

  Głównym wskazaniem do wykonania laserowego zamknięcia naczynek jest sytuacja, w której u danego Pacjenta w skórze właściwej zdiagnozowano istnienie wyraźnie rozszerzonych naczyń krwionośnych przez naskórek. Zmiana, aby była zakwalifikowana do zabiegu musi być trwała. Przykładem chwilowych rozszerzonych naczynek są np. rumieńce. Największe ryzyko wystąpienia tego typu zmian posiadają osoby, które w nadmierny sposób eksponują swoje ciało na promienie ultrafioletowe. Dotyczy to zarówno ekspozycji na światło słoneczne naturalne, jak i korzystania z solarium. Co ciekawe, naczynka mogą na stałe pęknąć w sytuacji, kiedy skóra została narażona na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, do których zalicza się m.in. wiatr, gwałtowne skoki temperatury, a także dana osoba zażywa sterydy....

  Na początku zmian chorobowych obserwuje się zaczerwienienie oraz rumień. Z czasem przestaje on zanikać, co oznacza, że naczynka tracą zdolność do obkurczania się. Co ciekawe, u niektórych osób można dostrzec łączenie się naczynek, które tworzą w ten sposób znacznych rozmiarów struktury o nieestetycznym wyglądzie. Znane są także przypadki wrodzonej widoczności naczynek.

  We wszystkich powyższych sytuacjach zaleca się laseroterapię rozszerzonych naczynek, szczególnie w sytuacji, kiedy występują one na twarzy.

  Laserowe zamykanie naczynek Wrocław – przeciwwskazania do zabiegu

  Wszelkie przeciwwskazania omawiane są z lekarzem na wstępnej wizycie kwalifikacyjnej do zabiegu. Za pomocą swojej wiedzy, doświadczenia i kompetencji decyduje on, czy w przypadku danej osoby wykonanie zabiegu będzie bezpieczne.

  Laserowe usuwanie naczynek na twarzy

  Współczesna medycyna estetyczna daje Pacjentom szereg możliwości poprawienia swojego stanu zdrowia, jak i cech estetycznych swojego ciała.

  Widoczne pod skórą rozszerzone naczynia krwionośne nazywane są inaczej teleangiektazją. Jest ona likwidowana za pomocą wysokopasmowego światła pulsacyjnego podczas zabiegu usuwania przebarwień i rumienia metodą laserową. Jest ona bardzo korzystna dla Pacjenta, ponieważ laser umożliwia szybkie i nieinwazyjne działanie, możliwe do zastosowania zarówno w przypadku skóry na twarzy, jak i w innych częściach ciała. Niejednokrotnie zastosowanie działania lasera jest wręcz zbawienne dla osób, które do tej pory próbowały nieskutecznie leczyć rumienie, naczyniaki, trądzik różowaty, czy też znamiona rubinowe. Dokładnie rzecz ujmując, ciepło emitowane przez laser działa na wybrany obszar w sposób termiczny, wywołując tym samym kontrolowane uszkodzenie precyzyjnie wybranych komórek, w których znajduje się nagromadzona hemoglobina, będąca barwnikiem krwi....

  Należy podkreślić, że stosowana wiązka wysokopasmowego światła pulsacyjnego jest najbardziej bezpieczna dla ludzkiej skóry. Tym samym Pacjent nie musi się obawiać uszkodzenia tkanek, ale za to może być pewien efektów terapeutycznych, uzyskanych w krótkim czasie.

  Za pomocą zastosowania serii trzech filtrów koncentrujących emitowane światło w wąskim zakresie, zabieg pozwala na osiągnięcie zauważalnej redukcji zmian. Ilość wykonanych zabiegów ustala się wspólnie z lekarzem, który omawia przy tym spodziewane efekty. U niektórych osób wystarczy jeden zabieg i będzie on zadowalający, u innych może okazać się konieczna seria zabiegów.

  Laserowe usuwanie pękających naczynek na nogach

  Pękające naczynka, popularnie nazywane pajączkami to nie tylko problem skóry twarzy, ale także często pojawiają się na nogach. W takim przypadku laseroterapia sprawdzi się równie idealnie. Precyzyjnie emitowana wiązka światła ingeruje jedynie w wybrany obszar zabiegowy, prowadząc do obkurczenia i zamknięcia naczyń. Niezależnie od obszaru, zabieg jest bezbolesny o co dba wbudowana głowica z systemem chłodzenia. W ten sposób zabezpiecza się także Pacjenta przed oparzeniem. Dużym atutem tego typu ingerencji jest to, iż nie generują one komplikowanej rekonwalescencji.

  Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – jak wzmocnić pękające naczynka?

  Zabieg daje trwałe efekty – raz usunięte naczynko nie odrasta, natomiast zmiany mogą pojawić się w innym miejscu. Przechodząc przez kurację medycyny estetycznej, cera naczyniowa wymaga troskliwej opieki. Podstawą pielęgnacji jest tutaj unikanie czynników podrażniających skórę, czyli:

  • Ekstremalnych temperatur,
  • Długiego czasu przebywania na zimnym powietrzu,
  • Gwałtownej zmiany otoczenia – od zimnych warunków do przegrzanych pomieszczeń,
  • Spożywania alkoholu i spożywania ostro doprawionych posiłków.

  Warto zadbać o ochronę skóry stosując kremy pielęgnacyjne przed wyjściem na zewnątrz, które dodatkowo zawierają w składzie filtry UV. Wieczorem poleca się nakładanie produktów o działaniu kojącym, które zawierają składniki wzmacniające ściany naczyń krwionośnych – polecane są tutaj takie składniki, jak rutyna, wyciąg z kasztanowca, witamina C. W ten sposób skutecznie obniża się ryzyko wystąpienia kolejnych zmian chorobowych.

  Laserowe zamykanie naczynek Wrocław – zalecenia po zabiegu

  Zalecana procedura po laserowym zamykaniu naczynek jest następująca:

  • Ograniczenie eksponowania skóry na działanie słoneczne, w tym sztuczne światło solarium przez minimum cztery tygodnie,
  • Należy ograniczyć aktywność fizyczną i korzystanie z sauny przez minimum pięć dni,
  • Należy skórę nawilżać kremem 2 lub 3 razy dziennie,
  • Należy przez pewien czas zrezygnować z nakładania makijażu,
  • O ile zajdzie taka potrzeba, należy stosować antybiotyk,
  • Należy zrezygnować z wykonywania peelingu,
  • Warto zmienić kosmetyki na te o łagodnym składzie, pozbawione alkoholu i mydła.

  Laserowe zamykanie naczynek Wrocław – możliwe powikłania po zabiegu

  Jak po każdym zabiegu, tak w przypadku laseroterapii naczynek możliwe jest pojawienie się powikłań. Są one dość rzadkie, jednak może dojść podczas zabiegu do przerwania powłok skórnych. W takim przypadku można zaobserwować na skórze pęcherze i strupy. Czas gojenia się może trwać nawet dziesięć dni. W miejscu naświetlania pojawia się zasinienie, które ustępuje w przeciągu piętnastu dni. Bardzo rzadkim powikłaniem laseroterapii jest wywołanie zmian pigmentacji skóry. Głównie dotyczy to osób opalonych lub tych o ciemnej karnacji. W takim przypadku widoczne są odbarwienia lub przebarwienia, które powinny zniknąć, aczkolwiek nie zawsze się tak dzieje. Do najpoważniejszych powikłań po zabiegu leczenia naczynek jest infekcja skórna. W takim przypadku konieczny jest antybiotyk.

  Laserowe zamykanie popękanych naczynek krwionośnych dotyczy najczęściej okolicy twarzy. Nasz gabinet od lat specjalizuje się w tego typu zabiegach, przy użyciu tylko najwyższej jakości sprzętu medycznego w atrakcyjnej cenie!

  Cennik

  Zamykanie naczynek Cena
  Laserowe usuwanie naczynek od 200,00 zł
  Nogi (całe) - usuwanie popękanych naczynek laserem od 200,00 zł
  Twarz (cała) - usuwanie popękanych naczynek laserem od 200,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Czym są naczynka i dlaczego pękają? +
  To nic innego jak cienkie naczynia krwionośne zwane włosowatymi. Zaczynają być widoczne na skórze gdy się rozszerzają. Najczęściej problem ten dotyka osób z jasną karnacją, gdyż ułatwia ona prześwitywanie naczynek przez powłoki skóry.
  3. Jakie są przyczyny pękających naczynek? +
  • Choroby oraz zaburzenia – jest kilka, które mogą zwiększać prawdopodobieństwo ich wystąpienia, tj. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia hormonalne. Niepokój powinny wzbudzić naczynka, które pękają na nogach, gdyż mogą zwiastować żylaki w przyszłości.
  • Ciąża – ten szczególny stan w życiu kobiety sprzyja takiemu zjawisku, gdyż wskutek wzrostu ilości krwi (to naturalne i charakterystyczne dla tego okresu) dochodzi do rozszerzania żył. Bez wpływu na taką sytuację nie pozostaje również huśtawka hormonalna.
  • Podłoże genetyczne – głębokość umiejscowienia żył pod skórą, a tym samym ich widoczność jest dziedziczna.
  • Dieta – do pękania naczynek może przyczynić się spożywanie alkoholu, gorących potraw i napojów oraz używanie ostrych przypraw.
  • Długotrwałe przebywanie na słońcu bez zastosowania właściwych środków ochrony skóry również może skończyć się pękaniem naczynek, gdyż jego promienie także powodują rozszerzanie się naczyń włosowatych.
  • Niska lub wysoka temperatura – zimowe mrozy i letnie upały to kolejne powody takiego stanu rzeczy. Podobnie dzieje się, gdy spędza się czas w miejscach, gdzie panują skrajnie odmienne temperatury.
  5. Na czym polega zabieg? +
  Promieniowanie laserowe zwiększa w szybkim tempie ciepłotę krwi, co sprawia, że drobne naczynia włosowate zwężają się i ulegają zamknięciu. Zabieg tego typu wywołuje trwały efekt.
  7. Jakie są wskazania do zabiegu? +
  • trądzik różowaty,
  • pojawienie się naczyniaków: gwiaździstych (tzw. pajączków), płaskich oraz rubinowych lub rumienia,
  • zmiany naczyniowe,
  • poszerzone naczynia krwionośne.
  9. Jakie są przeciwskazania do laserowego zamykania naczynek? +
  • ciąża,
  • karmienie dziecka piersią,
  • bielactwo,
  • uczulenie na słońce, czyli tzw. fotodermatoza,
  • łuszczyca,
  • choroby pęcherzowe skóry,
  • nowotwory,
  • terapie hormonalne – niektóre hormony zwiększają wrażliwość na światło,
  • wszczepiony rozrusznik serca.
  U osób cierpiących na epilepsję lub podatnych na powstawanie przebarwień czy blizn laseroterapia może być przeprowadzona za zgodą lekarza.
  11. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego zamykania naczynek we Wrocławiu to koszt od 200zł.
  2. Czy zabieg laserowego usuwania naczynek jest bolesny? +
  Naświetlanie laserem sprawia wrażenie łagodnego kłucia lub lekkiego szczypania. Leczone miejsce po skończonym zabiegu zazwyczaj jest zaczerwienione/delikatnie opuchnięte. Taki stan może się utrzymywać maksymalnie dwa dni.
  4. Jaki jest czas zabiegu? +
  Jest on zależny od ilości zmian skórnych. Na taki zabieg trzeba zazwyczaj zarezerwować sobie od 10 do 60 minut czasu.
  6. Czy zabieg laserowego usuwania naczynek należy powtarzać? +
  Standardowo zaleca się, aby poddać się kilku sesjom, około 5 czy 6, zachowując czterotygodniowy odstęp czasowy pomiędzy każdą z nich, co zapewnia zmaksymalizowanie szans na osiągnięcie satysfakcjonującego efektu. Jednakże jest to kwestia indywidualna i zależy od decyzji danego pacjenta.
  8. Czy to prawda, że zdecydowanie lepiej jest wykonywać zabieg w okresie jesienno-zimowym? +
  Jesień i zima to najlepszy czas, aby zadbać o swoją skórę w tym zakresie, gdyż promieniowanie słoneczne jest znacznie słabsze niż latem. W przypadku gdy ktoś decyduje się na laseroterapię w okresie wakacyjnym, konieczne jest smarowanie skóry kremami z filtrem (co najmniej SPF 30) tuż po zabiegu.
  10. Czy bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności? Jak wygląda okres rekonwalescencji? +
  Po takim zabiegu można wykonywać swoje codzienne obowiązki i funkcjonować jak zazwyczaj. Naświetlanie laserem wywołuje jedynie silne napięcie skóry oraz lekkie jej zaczerwienienie i/lub spuchnięcie.