+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Olszewskiego 23B, 51-642 Wrocław Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie blizn Wrocław cena od 350zł

  Laserowe usuwanie blizn jest jedną z najskuteczniejszych metod na pozbycie się problemu nieestetycznych blizn na ciele. Jest to zabieg bezpieczny i bezinwazyjny.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie blizn Wrocław

  Usuwanie blizny – jak pozbyć się blizn po trądziku?

  Każde, nawet najmniejsze zranienie zostawia na skórze widoczny ślad. Często jednak powstanie blizny tworzy zarówno dyskomfort fizyczny, ale także psychiczny, będąc powodem kompleksów. Niejednokrotnie powstałe ślady na skórze obniżają jakość życia, jak i obniżają mobilność, wywołując przy tym odczucia bólowe. Jest to dość częste przy np. cięciu cesarskim, gdzie bliznę należy rehabilitować.

  Blizny, które znajdują się w okolicy stawu, np. skokowego, łokciowego czy barkowego mogą silnie ograniczyć jego ruchomość.

  Standardowe sposoby usuwania blizn powstałych na skutek operacji wiążą się z działaniami medycznymi wywołującymi ból. Są one inwazyjne, a także stanowią źródło późniejszych powikłań. Na szczęście współcześnie Pacjenci mają do dyspozycji bardziej zaawansowane rozwiązania, znacznie bardziej korzystne dla ich zdrowia i późniejszej rekonwalescencji. Taką metodą jest laseroterapia – jest to nieinwazyjne rozwiązanie, szybkie i efektywne. Dodatkowo Pacjent nie odczuwa przy zabiegu bólu i w krótkim czasie dochodzi do pełnej swojej funkcjonalności. Zabieg laserowego usuwania blizn stanowi ratunek dla osób, które na co dzień borykają się ze szpetnymi zmianami na skórze. Dzięki niemu można całkowicie usunąć blizny lub zmniejszyć ich widoczność na tyle, aby były jak najbardziej zbliżone kolorem i ogólnym wyglądem do zdrowej tkanki.

  Czym jest blizna?

  Blizna jest to trwały ślad na skórze powstały w wyniku zranienia, skaleczenia lub ogólnie ujmując: przerwania ciągłości fałdów skórnych. Część blizn jest na tyle niewielkich rozmiarów, że na co dzień człowiek nie zwraca na nie większej uwagi. Inne z kolei są bardziej poważne i zaniedbane mogą przynieść zarówno skutki natury estetycznej, jak i zdrowotnej. Najwięcej problemów przynoszą te, które mają rozległe rozmiary, są twarde, zgrubiałe, niejednokrotnie wykraczając poza obszar zranienia. Niektóre blizny mogą powodować przykurcze, a także powodować silne odczucia bólowe.

  Laserowe usuwanie blizn Wrocław - wskazania do zabiegu

  Z laserowego usuwania blizn mogą skorzystać te osoby, u których komfort życia i samoocena zostały obniżone przez powstanie określonej blizny. Za pomocą tego rozwiązania można skutecznie zredukować poziom widoczności takich zmian jak:

  • Blizny powstałe w skutek trądziku,
  • Blizny dojrzałe,
  • Blizny powstałe na skutek przebytej operacji,
  • Blizny po ospie,
  • Blizny powstałe na skutek cesarskiego cięcia,
  • Blizny o typie przerostowym,
  • Świeże, czerwone, nowopowstałe blizny,
  • Rozstępy.

  Laserowe usuwanie blizn Wrocław - przeciwwskazania

  Mimo swoich cech, a także dużego poziomu ogólnego bezpieczeństwa, laseroterapia, tak samo jak i inne zabiegi, nie może zostać wykonana u każdego chętnego Pacjenta. Z tego powodu istnieje konieczność odbycia konsultacji medycznej z lekarzem, który zdiagnozuje stan zdrowia. Główne przeciwwskazania zabiegowe to:

  • Ciąża i laktacja,
  • Zażywanie preparatów o działaniu fotouczulającym,
  • Opalenizna, zarówno naturalna, jak i sztuczna,
  • Choroby i infekcje skóry, niezależnie od pochodzenia,
  • Problemy natury onkologicznej,
  • Zażywanie poszczególnych leków – o wszelkich niedozwolonych produktach poinformuje lekarz,
  • Problemy diabetologiczne,
  • Epilepsja,
  • Wykazywanie skłonności do powstawania bliznowców,
  • Atopowe zapalenie skóry.

  Laserowe usuwanie blizn Wrocław - przygotowanie

  Niezbędne przygotowania do zabiegu omawiane są z lekarzem podczas wstępnej konsultacji medycznej. Do najważniejszych z nich należy przede wszystkim powstrzymanie się od kąpieli słonecznych, a także od wykonywania peelingów i innych zabiegów złuszczających naskórek, np. mikrodermabrazji lub peelingu chemicznego. Peeling domowy, jak i stosowanie kosmetyków zawierających w składzie kwasy są również niezalecane. Dodatkowo, na konsultacji medycznej lekarz przedstawi wszelkie niezalecane leki, preparaty, kosmetyki, a także suplementy. Duże znaczenie mają tutaj niektóre zioła ze względu na wykazywanie działania fotouczulającego. Należy tutaj uważać na np. skrzyp, dziurawca, a także nagietka.

  Usuwanie blizny - Jak działa laserowe usuwanie blizn?

  Zabiegi z zastosowaniem lasera mające na celu zniwelowanie widoczności blizn potrądzikowych i pooperacyjnych nie generują konieczności przerywania ciągłości powłok skórnych. Podczas działania lasera lekarz manipulując urządzeniem uszkadza w sposób precyzyjny i kontrolowany wybrany obszar na naskórku lub w skórze właściwej. Po ingerencji laserowej rozpoczyna się proces gojenia się skóry, gdzie wcześniej uszkodzone komórki skórne zastępowane są przez nowe, zdrowe. Czas zabiegu jest krótkotrwały, a sam proces bezbolesny, dzięki czemu nie ma konieczności wybitnych, specjalnych przygotowań. Wcześniej Pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe w postaci specjalnego kremu. Normalną reakcją organizmu na tego typu działanie jest wystąpienie zaczerwienienia i obrzęku, utrzymujących się przez kilka dni. Dokładny czas zabiegowy omawiany jest wspólnie z lekarzem, ponieważ jest on uzależniony od wielkości, głębokości i rozległości blizny przeznaczonej do usunięci. W niektórych przypadkach może konieczna okazać się potrzeba wykonania serii zabiegów, odbywających się w odstępach co kilka tygodni.

  Laserowe usuwanie blizn Wrocław – czas trwania zabiegu

  W niektórych przypadkach może konieczna okazać się potrzeba wykonania serii zabiegów, odbywających się w odstępach co kilka tygodni – zaleca się powtarzanie zabiegu co cztery lub sześć tygodni. Zwykle ich ilość sięga od trzech do pięciu ingerencji laserowych. Samo gojenie się zwykle sięga około siedmiu dni.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – jakie efekty daje usuwanie również innego rodzaju blizn?

  Laseroterapia charakteryzuje się:

  • Bardzo dobrymi efektami,
  • Blizna staje się bardziej rozjaśniona,
  • Szpetne zmiany są mniej widoczne,
  • W wielu przypadkach małe blizny, mało rozległe i dość płytkie znikają całkowicie.

  Laserowe usuwanie blizn Wrocław – pielęgnacja po zabiegu

  Czas rekonwalescencji omawiany jest wspólnie z lekarzem, ponieważ zależy on od indywidualnych cech Pacjenta i jego organizmu, a także cech blizny: gdzie się znajdowała, jakie miała rozmiary i głębokość, a także konkretnie jaki laser został użyty podczas zabiegu.

  Warto dodać, że w poszczególnych przypadkach niektórych laserów Pacjent może wrócić do swojej typowej aktywności jeszcze tego samego dnia. W większości jednak skóra goi się około dwa tygodnie. W tym czasie dla własnego dobra, nie powinno się korzystać z sauny, trzeć skóry, a w przypadku ingerencji laserem w obszar skóry na twarzy zaleca się zrezygnowanie z makijażu skóry. Lekarze podają również, że nie należy się opalać przez pół roku od ostatniego zabiegu. Zdarza się, że lekarze zalecają wprowadzenie do swojej pielęgnacji preparaty łagodzące i przyspieszające gojenie. Obowiązkowo należy stosować kremy z filtrem z wysokim poziomem SPF.

  Laserowe usuwanie blizn Wrocław – możliwe powikłania po zabiegu

  Każdy zabieg, tak samo laserowe usuwanie blizn, może wywołać pewne ryzyko powikłań. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • Przebarwienia – z tego powodu zaleca się wykonywanie laseroterapii w okresie jesienno-zimowym, kiedy ekspozycja na światło słoneczne jest mniejsza,
  • Poparzenia,
  • Trwałe zaburzenia pigmentacji skóry,
  • Powstanie blizn przyrostowych.
  Usuwanie blizn metodą laserową pozwala na znaczące zmniejszenie lub całkowite usunięcie blizn. Taki zabieg ma zarówno charakter estetyczny, jak i zdrowotny, przywraca bowiem pełną sprawność w przypadku blizn powstałych na skutek wypadku czy operacji. Nasza klinika posiada w swojej ofercie zabiegi kosmetologiczne w korzystnych cenach.

  Cennik

  Laserowe leczenie blizn Cena
  Laserowe usuwanie blizn od 350,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Komu poleca się usuwanie blizn i jakie są ku temu wskazania? +
  Zabieg laserowego usuwania blizn polecany jest wszystkim osobom odczuwającym na co dzień dyskomfort z powodu powstałych blizn będących efektem trądziku, ale także tych, które na ten moment jeszcze są świeże, czerwone, jak również dojrzałe i przerostowe, mające różne pochodzenie. Warto dodać, że zabieg ten może skutecznie pomóc w zmniejszeniu widoczności rozstępów – wszak i one są pewnym rodzajem blizn.
  3. Na czym polega zabieg laserowego usuwania blizn? +
  Podczas zabiegu lekarz manipuluje najczęściej laserem frakcyjnym. Wiązka jego energii w sposób precyzyjny wnika do warstwy skóry właściwej, gdzie dochodzi do reakcji fototermicznej, wywołującej mikrouszkodzenia. W ten sposób organizm zostaje przymuszony do wzmożenia naturalnych procesów regeneracyjnych, w tym tych, które zapewnią odbudowę skóry, dzięki czemu jednocześnie wzrasta produkcja kolagenu i elastyny. Rezultatem takich działań jest więc zmniejszenie widoczności blizn i przebarwień. Warto dodać, że emitowane światło lasera wywołuje zmiany jedynie w precyzyjnie wybranych partiach skórnych, pozostawiając pozostałe części naskórka w nienaruszonym stanie.
  5. Jakie przeciwwskazania do wykonania zabiegu są najpowszechniejsze? +
  Na wstępie warto zaznaczyć, że usuwanie blizn i rozstępów laserem zalicza się do nieinwazyjnych metod leczenia, przy czym należy pamiętać, że w dalszym ciągu jest to zabieg i jak w przypadku wszystkich innych ingerencji w ludzki organizm, lekarz ma obowiązek sprawdzić, czy w danym, konkretnym, indywidualnym przypadku będzie on bezpieczny.

  Lekarz może odmówić wykonania zabiegu, jeżeli Pacjent:
  • Jest kobietą ciężarną lub w okresie laktacji,
  • Choruje onkologicznie,
  • Posiada niewyregulowaną cukrzycę,
  • Ma aktywną chorobę skórną, taką jak np. bielactwo, łuszczycę, atopowe zapalenie,
  • Posiada infekcję, niezależnie od tego, czy ma ona podłoże bakteryjne, wirusowe, czy też grzybicze,
  • Choruje na padaczkę,
  • Choruje endokrynologicznie,
  • Posiada wszczepione implanty lub rozrusznik serca.
  7. Na co trzeba zwrócić uwagę przed zabiegiem? +
  Przede wszystkim należy unikać opalania przez minimum miesiąc przed zabiegiem, a także przez pewien czas zrezygnować z wszelkich zabiegów złuszczających naskórek, w tym peelingów. Należy także zrezygnować ze stosowania preparatów o działaniu fotouczulającym. Należy więc zapoznać się ze sposobem działania takich ziół jak dziurawić, skrzyp, pokrzywa i rumianej. Zabronione jest także stosowanie kosmetyków na bazie kwasów.
  9. Czy podczas zabiegu Pacjent odczuwa ból? +
  Nie, zabieg jest całkowicie bezbolesny, dzięki czemu Pacjent w sposób komfortowy może usunąć wszelkie niedoskonałości na swojej skórze. Jest to bardzo korzystne, szczególnie w sytuacji kiedy blizny pojawiły się w widocznej części ciała, np. na twarzy.
  11. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania blizn we Wrocławiu to 350zł.
  2. Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów? +
  Pierwsze efekty leczenia blizn za pomocą laseroterapii Pacjent dostrzega już po pierwszej ingerencji laserem. W niektórych przypadkach, szczególnie w sytuacji, kiedy blizny są rozległe lub stare, może okazać się konieczna seria zabiegów do wykonania. Z tego powodu Pacjenci zobowiązani są do odbycia konsultacji medycznej przed zabiegiem z lekarzem, który oceni ich ogólny stan zdrowia, a także zaawansowanie zmian skórnych, dzięki czemu dostosuje parametry urządzenia oraz ilość zabiegów niezbędnych do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.
  4. Które z blizn podatne są na działanie lasera? +
  Zabieg laseroterapii blizn i rozstępów doskonale sprawdzi się w przypadku:
  • Blizn potrądzikowych,
  • Bliznowców,
  • Blizn pooperacyjnych i pozabiegowych,
  • Blizn przerostowych,
  • Blizn pourazowych i powypadkowych,
  • Blizn po ospie wietrznej,
  • Rozstępów.
  6. W jaki sposób wygląda skóra po laserowym usuwaniu blizn? +
  W przeciągu kilku dni od zakończenia zabiegu skóra w miejscu, gdzie była usuwana blizna, może być odrobinę napuchnięta i przyjmować zaczerwieniony kolor. Czasami pojawia się również lekka wysypka, która zaczyna się złuszczać lub ustępuje samoistnie. Aby usprawnić procesy gojenia się warto zadbać o odpowiednie nawodnienie oraz nawilżenie skóry. Podstawą jest również odpowiednia pielęgnacja, w tym stosowanie łagodnych kremów nawilżających i natłuszczających.
  8. Na co należy zwrócić uwagę po zabiegu? +
  Pacjent powinien zrezygnować z gorących kąpieli i z przebywania w miejscach o wysokiej amplitudzie temperatury, np. sauny i basenu. Nie należy także uczęszczać do solarium i opalać się na słońcu. Przed każdym wyjściem z domu obowiązkowo powinno się nałożyć krem z wysokim filtrem UV. Należy także wstrzymać się od wykonywania peelingów.
  10. Jak długi jest okres rekonwalescencji po zabiegu? +
  Zwykle pełne dojście do siebie trwa od 4 do 6 tygodni od ostatniego wykonanego zabiegu. Czas jednak jest indywidualny i zależy od cech osobniczych Pacjenta i jego zdolności do regeneracji, a także od zaawansowania usuwanych zmian skórnych.