+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Olszewskiego 23B, 51-642 Wrocław Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe leczenie bólu Wrocław cena od 50 zł

  Laserowe leczenie bólu umożliwia bezpieczne leczenie bólu i stanów zapalnych. Efektem zabiegu jest natychmiastowe zmniejszenie bólu już po pierwszej serii zabiegów.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe leczenie bólu Wrocław

  Laserowe leczenie bólu – natychmiastowe efekty bez konieczności stosowania leków

  Choroby reumatyczne są o tyle nieprzyjemne w skutkach, że powodują przewlekły ból, który towarzyszy osobom cierpiącym na to schorzenie każdego dnia. W większości przypadków Pacjenci opisują swoje doświadczenia jako bardzo nieprzyjemne, wręcz marzą o skutecznym sposobie jego uśmierzenia i zwalczenia. Takie działanie powinno stanowić integralną część procesu leczenia. Obecnie medycyna jest w stanie zaoferować połączenie leczenia farmakologicznego razem z zabiegami fizykoterapeutycznymi, które wsparte wykonywaniem ćwiczeń w domu powinno dać najlepsze możliwe do osiągnięcia efekty....

  Na szczęście rozwój technologii wprowadził na grunt medycyny techniki laserowe. Laser jest urządzeniem wykorzystywanym w procesach leczniczych między innymi do obniżania bólu w określonych miejscach na ciele Pacjenta. Natychmiastowa ulga jest możliwa do osiągnięcia poprzez fotomechaniczną stymulację, która hamuje odczuwanie bólu. Dodatkowo uczestnictwo w terapii wykorzystującej laser wysokoenergetyczny oprócz samej redukcji odczuć bólowych poprawia mobilność, a także funkcjonalność. Dużym atutem tego typu działań jest fakt, iż nie wywołują one uzależnienia (w przeciwieństwie do niektórych leków farmakologicznych), a tym samym nie generują powstawania skutków ubocznych.

  Laserowe leczenie bólu Wrocław – poradnia leczenia bólu – dlaczego warto wybrać się w takie miejsce?

  Ból ma różne oblicza, a przyczyn jego powstawania jest bardzo dużo. Tym samym istnieją różnorodne metody jego obniżania. Mówiąc ogólnie, można zauważyć kilka wspólnych mianowników. Przede wszystkim samym fundamentem działań leczniczych przeciw bólowi, który sam w sobie nie jest chorobą, a jedynie objawem jej istnienia jest leczenie przyczynowe pierwotnego schodzenia, które powoduje pojawienie się omawianych dolegliwości....

  W dalszym ciągu podstawą leczenia bólu jest metoda farmakoterapeutyczna, która obejmuje szeroki wachlarz grup leków, zaczynając od tych, które dostępne są bez recepty, czyli tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, kończąc na bardzo silnych lekach o działaniu narkotycznym. W przypadku leczenia bólu na tle ortopedycznym i reumatologicznym, ból zwalcza się poprzez działania z zakresu fizjoterapii, głównie masażem. Mimo wszystko, każdego roku na znaczeniu nabierają nowe metody radzenia sobie z chronicznym bólem, czego dowodem może być stale rosnąca popularność zabiegów wykonywanych za pomocą lasera. Jest on idealną alternatywą dla leków przeciwbólowych, a także może być świetnym uzupełnieniem rehabilitacji. Co więcej, ma on znacznie więcej atutów. Przede wszystkim jest to metoda bezbolesna, która charakteryzuje się bezpieczeństwem i niskim ryzykiem powikłań.

  Laserowe leczenie bólu Wrocław – leczenie bólu kręgosłupa, w jaki sposób można wykorzystać do tego laser?

  Zabiegi z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego stosuje się w celu stymulowania regeneracji tkanki, dzięki czemu proces ich gojenia się odbywa się na poziomie komórkowym, co daje bardzo dobre efekty terapeutyczne. Maksymalna moc urządzenia umożliwia przeniknięcie emitowanego światła do bardzo głębokich warstw. Dużą zaletą tego typu działań jest ich krótki czas trwania, a także wysoka skuteczność lecznicza, bez wywoływania późniejszych nieprzyjemnych ubocznych konsekwencji. W dodatku laser umożliwia jego zastosowanie w obrębie dowolnej partii ciała....

  Podczas zetknięcia ludzkiej skóry ze światłem emitowanym przez wiązkę lasera, zaczynają tworzyć się w wybranej tkance w ciele fala fotomechaniczna, która odpowiada dobranej długości fali. Zachodząca mechaniczna stymulacja oddziałuje na wolne zakończenia nerwowe łącznie z innymi receptorami bólu, działając na poziomie tkanki podskórnej, blokując przy tym ścieżki bólowe znajdujące się w układzie nerwowym, przez co Pacjent odczuwa natychmiastową poprawę samopoczucia i ulgę. Dużym atutem tego typu działań jest także stymulowanie miejscowego mikrokrążenia za pomocą stosowanej mechanicznej fali, która dodatkowo wspiera drenaż limfatyczny na wybranym obszarze. Tym samym, połączenie stymulacji fotomechanicznej z biostymulacją, BTL HIL jest skutecznym sposobem leczniczym tkanek, oddziałując jednocześnie przeciwbólowo.

  Laser działa poprzez emitowanie wiązki świetlnej promieniującej elektromagnetycznie. Stanowi ona swojego rodzaju nośnik stymulującej energii procesów wzrostu i regeneracji w obrębie uszkodzonych tkanek. Takie działanie określane jest za pomocą terminu „fotobiomodulacja”. Jest ona zjawiskiem odpowiedzialnym za skrócenie czasu gojenia się, dodatkowo za jej pomocą zmniejszeniu ulega odczyn zapalny, krócej formują się blizny, a w konsekwencji zmniejszają się dolegliwości bólowe. Efekt szybkiej ulgi możliwy jest do uzyskania za pomocą skupionej i promieniującej wiązki światła ukierunkowanej precyzyjnie na to miejsce, które doznało urazu. W dodatku laser zmniejsza pobudliwość nerwów za pomocą hiperpolaryzacji ich błon, dając efekt analgetyczny.

  Leczenie bólu neuropatycznego – jakie rodzaje bólu można leczyć laserowo?

  Określając skuteczność stosowanych terapii z wykorzystaniem lasera, globalnie można ująć, iż jest to metoda leczenia, która przynosi wiele korzyści, w tym efekty przeciwzapalne. Mimo wszystko, najważniejszym aspektem wszelkich efektów leczniczych laseroterapii jest ich fundamentalne działanie na poziomie oddziaływania komórkowego. Tym samym, jest to idealne rozwiązanie praktyczne, chętnie wykorzystywane między innymi w fizjoterapii, gdzie lasery biostymulujące są najczęściej i najchętniej wykorzystywane. Bardzo dobre rezultaty lecznicze odczują Pacjenci, którzy skarżą się na:

  • Dolegliwości mięśniowo-szkieletowe, do których można zaliczyć bóle mięśniowe,
  • Stany zapalne stawów,
  • Stany zapalne ścięgien,
  • Zespół cieśni nadgarstka,
  • Ból odcinka szyjnego kręgosłupa,
  • Ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa,
  • Ból odcinka piersiowego kręgosłupa,
  • Kontuzje sportowe tkanek miękkich.

  Dodatkowo laser wykazuje dużą efektywność u osób z owrzodzeniami i ranami.

  Laserowe leczenie bólu Wrocław – przeciwwskazania do zabiegu

  Mimo, iż laseroterapia jest bezpieczna, nieinwazyjna, bezbolesna i nie wywołuje skutków ubocznych, jest to jednak w dalszym ciągu pewna ingerencja w ludzkie ciało, przez co nie każdy może zostać zakwalifikowany do tego typu leczenia. Należy tutaj wyszczególnić:

  • Kobiety w ciąży,
  • Osoby u których zdiagnozowano choroby onkologiczne,
  • Osoby stosujące wszelkie preparaty o działaniu zwiększającym wrażliwość na światło – w takim przypadku może dojść do pojawienia się swojego rodzaju reakcji alergicznej na wiązkę świetlną, czego efektem będzie poparzenie,
  • Należy także zachować szczególną ostrożność w przypadku osób z wadami wzroku, ponieważ emitowane przez urządzenia laserowe światło może uszkodzić na stałe wzrok.

  Laserowe leczenie bólu Wrocław – zalety terapii laserowej

  Zarówno Pacjenci, jak i środowisko medyczne szczególnie chwalą sobie:

  • Szybkość i skuteczność leczenia,
  • Trwałe efekty, które osiąga się już po trzech zabiegach,
  • Brak wywoływania skutku uzależnienia,
  • Brak występujących później skutków ubocznych,
  • Całkowitą bezbolesność działań.

  Główną zaletą laseroterapii jest fakt, iż dzięki niej dochodzi do biologicznej stymulacji za pomocą emitowanego przez urządzenia światła. W ten sposób zaczyna tworzyć się idealne środowisko sprzyjające procesom gojenia się i regeneracji. W miarę jak obszar, który wymagał działań leczniczych powoli odzyskuje swój zdrowy stan, ból zaczyna ustępować, a wraca pełna funkcjonalność.

  Laserowe leczenie bólu Wrocław – efekty leczenia

  Spodziewane efekty leczenia laserem uzależnione są od miejsca, w którym przewidziane jest oddziaływanie urządzenia. Zwykle oczekuje się:

  • Redukcji bólu,
  • Ograniczenia obrzęków,
  • Redukcję stanów zapalnych,
  • Pobudzenia regeneracji chrząstek stawowych.

  Dodatkowo laser:

  • Zapewnia biostymulację,
  • Działanie przeciwzapalne,
  • Rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu usprawnia się transport składników odżywczych do wybranych miejsc.

  Tym samym, jest to świetna opcja dla wszystkich osób, które na co dzień zmagają się z przewlekłym bólem różnego typu. W porównaniu do farmakoterapii, laser przynosi trwałe efekty.

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jakie dolegliwości bólowe mogą być leczone za pomocą laseroterapii? +
  Laseroterapia swoją skuteczność w leczeniu zawdzięcza biostymulacji, odbywającej się na poziomie komórkowym. Dzięki temu świetnie się sprawdza jako metoda zapobiegania stanom zapalnym. W fizjoterapii laserowe leczenie jest stosowane w przypadku:
  • wszelkich urazów tkanek miękkich powstałych wskutek uprawiania sportu,
  • bólów różnych odcinków kręgosłupa – lędźwiowego, piersiowego, szyjnego,
  • problematycznych ran oraz owrzodzeń,
  • stanów zapalnych stawów czy ścięgien,
  • problemów związanych z układem mięśniowo-szkieletowym, np. bóli mięśniowych,
  • zespołu cieśni nadgarstka.
  3. Czy laseroterapia w leczeniu bólu ma poparcie naukowe? +
  Na ten moment istnieje ponad 3000 publikacji w tym zakresie. Corocznie ich liczba zwiększa się o około 250 nowych. Są one udostępnione w bazie danych PubMed.

  Efektywność leczenia laserowego została udowodniona w ponad 130 testach klinicznych, które przeprowadzono z podwójną ślepą próbą.
  5. Jak należy przygotować się do zabiegu laserowego leczenia bólu? +
  Zabieg nie wymaga większych przygotowań. Nie należy przed nim nakładać kosmetyków typu balsam, krem zwłaszcza w miejscu, które ma być poddane laseroterapii. Warto również zadbać o właściwy ubiór, czyli taki, który umożliwia sprawne rozebranie się lub odsłonięcie ciała w miejscu, które wymaga leczenia.
  7. Czy istnieją dowody naukowe na brak skuteczności laseroterapii? +
  Terapia laserem nie jest przysłowiowym lekiem na całe zło. Kluczem do sukcesu jest właściwe zdiagnozowanie problemu i metod jego leczenia. Laseroterapia ma szansę być skuteczna tylko w przypadku mechanizmów chorobowych, na które jest w stanie oddziaływać. Jeśli dana choroba ma inne podłoże to nic dziwnego, że laser nie pomaga. Podobnie rzecz się ma w przypadku leków – źle dobrane dawki czy nieodpowiednia diagnoza, a co za tym idzie niewłaściwie dobrane środki farmakologiczne, nie sprawią, że pacjent wyzdrowieje.
  9. Czy za pomocą aplikatora laserowego można zastąpić igły do akupunktury? +
  Laseropunktura oddziałuje na ciało podobnie (nie tak samo) jak leczenie laserowe, co wynika z niedawno przeprowadzonych badań. Jej niezaprzeczalnym plusem jest fakt, że nie wymaga ona jakiegokolwiek nacinania skóry, dlatego w Polsce nie musi być przeprowadzana przez uprawnionego lekarza.
  2. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? +
  Można do nich zaliczyć problemy zdrowotne, które zazwyczaj są przeszkodą do podejmowania wszelkich terapii fizykalnych.

  Lepiej nie poddawać się laseroterapii, jeśli w ostatnim czasie chorowało się na raka. Musi minąć co najmniej pięć lat od momentu powrotu do zdrowia. Takie postępowanie wynika z możliwości oskarżenia o działanie na szkodę osoby chorej, nie ma to związku z doniesieniami naukowymi. Zawsze warto w wywiadzie lekarskim wspomnieć o tego typu przebytych chorobach.

  Wszelkie pozostałe przeszkody nie są nie do ominięcia. Wszystko zależy od decyzji lekarza. Jest tak, np. w przypadku cukrzycy czy ciąży.
  4. Z jakimi, innymi terapiami można łączyć terapię laserem? +
  Laseroterapia może być stosowana równolegle z:
  • drenażem limfatycznym,
  • falą uderzeniową,
  • terapią Tecar,
  • leczeniem zimnem, czyli krioterapią,
  • terapią manualną.
  6. Czy laserowe leczenie bólu leczy nerwobóle? +
  Laseroterapia przynosi pozytywne skutki także w przypadku leczenia nerwobóli rozmaitego pochodzenia. Jest pomocna podczas zmagania się z nerwobólem:
  • po przebytym półpaścu,
  • nerwu trójdzielnego,
  • nerwu potylicznego, który odpowiada za napięciowe bóle głowy,
  • innych nerwów obwodowych.
  8. Ile czasu trwa zabieg i czy można go powtarzać? +
  Jedna sesja trwa maksymalnie 20 minut. Może być powtarzana codziennie (nawet 2 razy w ciągu dnia) lub co parę dni. Najczęściej praktykuje się zlecanie od 6 do 15 zabiegów.
  10. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego leczenia bólu we Wrocławiu to 50zł.