+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Olszewskiego 23B, 51-642 Wrocław Cennik
  • Dermatochirurgia
  • Dermatochirurgia
  • Obrzezanie operacja stulejki Wrocław cena 1200 zł

    Obrzezanie jest to zabieg polegający na usunięciu napletka chroniącego żołądź członka – zewnętrznych narządów płciowych mężczyzny. Najczęściej obrzezanie przeprowadza się z przyczyn medycznych, którymi jest, np. stulejka, załupek lub nowotwór.

    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

      
    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

    Obrzezanie - Operacja stulejki Wrocław

    Stulejka zabieg Wrocław – pierwsze objawy stulejki

    Stulejka to przypadłość, którą można zaobserwować już w bardzo młodym wieku. Napletek chłopca, który nie ukończył jeszcze drugiego roku życia, ściśle przylega do żołędzi. Oddziela go jedynie od niej mastka, czyli tłusta wydzielina, składająca się z komórek nabłonka, które uległy złuszczeniu, a także z bakterii naturalnie bytujących w tym obszarze. Napletek w tak młodym wieku nie zsuwa się – to normalny etap rozwoju i zupełnie naturalny stan u małego dziecka. Problem pojawia się w przypadku chłopca, który skończył jakiś czas temu dwa lata, a wciąż nie można odsłonić u niego żołędzi. Gdy tak się dzieje, nie wolno podejmować samodzielnych prób odklejenia napletka, bo może to spowodować więcej szkody niż pożytku. Każde dziecko rozwija się inaczej, więc nie trzeba od razu myśleć o wizycie u lekarza – warto dać ciału chłopca trochę więcej czasu. Gdy sytuacja nie ulegnie zmianie po ukończeniu trzeciego roku życia konsultacja lekarska jest jak najbardziej wskazana.

    Stulejka może wywoływać zaburzenia w oddawaniu moczu, utrudniać odpowiednią higienę i współżycie seksualne.

    Zaniedbanie w tej kwestii może się źle skończyć. Czasem zdarza się, że rodzice zbagatelizują problem lub uznają, że skoro napletek zsuwa się choć trochę to nie ma większego problemu, gdyż stwierdzą, że widocznie ich syn ma taką „urodę”. Nic bardziej mylnego. Niemożność całkowitego odsłonięcia żołędzi w dorosłym wieku wiąże się z występowaniem bólu, podczas dokonywania jakichkolwiek prób w tym zakresie. Przez to nie ma możliwości nawet dokładnego umycia się, co może powodować kumulowanie się drobnoustrojów, które mogą stać się przyczyną rozmaitych infekcji. Przykrą konsekwencją występowania stulejki może być także bliznowacenie napletka....

    Urolodzy wyróżniają dwa stadia powyższej choroby, czyli stulejkę:

    • pełna,
    • niepełną.

    W przypadku pierwszej z nich zsunięcie napletka jest w ogóle niemożliwe. Jeśli natomiast chodzi o drugą można tego dokonać, ale niestety nie w takim stopniu, w jakim powinno się to zrobić. W takich sytuacjach trzeba zapomnieć o pomyśle, który z pewnością jako jeden z pierwszych pojawi się w myślach osoby, która z obawy przed koniecznością udania się na konsultację lekarską, będzie chciała sama rozwiązać problem. Mowa tu oczywiście o dążeniu do odsłonięcia żołędzi na siłę. Skutkiem takich działań może być zatrzymanie się napletka w rowku zażołędnym. W najgorszym razie takie zachowanie może doprowadzić nawet do martwicy członka.

    Kiedy zabieg stulejki powinien zostać przeprowadzony?

    • stulejka, czyli niemożność odsłonięcia żołędzi przez brak możliwości swobodnego zsuwania napletka,
    • zmiany przedrakowe członka (BXO - Balanitis Xerotica Obliterans) – ich zlekceważenie może skończyć się marskością żołędzi, napletka oraz brakiem możliwości oddawania moczu,
    • nadmiar skóry, która nie ma możliwości zsunąć się z żołędzi, nawet podczas erekcji, co przekłada się na odczuwanie bólu podczas współżycia,
    • niektóre choroby przenoszone drogą płciową,
    • liszaj twardzinowy,
    • za krótkie wędzidełko, które powoduje, że stosunki seksualne są bolesne, co w konsekwencji może skończyć się zmianą krzywizny prącia oraz urazem wędzidełka,
    • stany zapalne napletka lub żołędzi,
    • załupek, czyli konsekwencja nieleczenia stulejki – w takim przypadku dochodzi do spuchnięcia i niedokrwienia części prącia, co może doprowadzić nawet do martwicy żołędzi – wszystko to jest spowodowane utknięciem napletka w rowku zażołędnym.

    Stulejka zabieg Wrocław – metody obrzezania

    Biorąc po uwagę ilość fałdu skórnego, który ma zostać usunięty, można wyróżnić dwa rodzaje obrzezania, mianowicie:

    • całkowite (tight) – w jego efekcie żołądź zostaje odsłonięta w całości,
    • częściowe (loose) – pozostały po zabiegu napletek zachodzi w niewielkim stopniu na żołądź.

    Cięcie fałdu skórnego może być wykonywane w różnych miejscach i dlatego występują dwa typu obrzezania: low oraz high. Pierwsze z nich przeprowadza się w miejscu oddalonym od żołędzi, drugie natomiast zaraz przy jej koronie.

    Zabieg usunięcia stulejki Wrocław – zalecenia przed zabiegiem

    • Dwadzieścia cztery godziny przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu, gdyż może on osłabić działanie znieczulenia oraz wpłynąć negatywnie na stan nawodnienia organizmu.
    • Decydując się na zabieg, trzeba tymczasowo odstawić zażywane środki farmakologiczne, wpływające na zmniejszenie krzepliwości krwi – nie wolno ich stosować zarówno przed zabiegiem, jak i po nim.
    • Opryszczka, ropne zmiany skórne oraz infekcje układu oddechowego powinny być wyleczone przed przystąpieniem do obrzezania.
    • W dniu zabiegu trzeba starannie umyć miejsca intymne oraz ogolić je.

    Operacja stulejki Wrocław – jakie są zalecenia po wykonaniu zabiegu?

    Po obrzezaniu (na dwadzieścia cztery godziny) zakładany jest opatrunek oraz specjalna elewacja, dzięki której prawdopodobieństwo wystąpienia krwawienia czy pojawienia się obrzęku limfatycznego, jest ograniczone do minimum. Gdy minie doba od zabiegu, pacjent powinien udać się na kontrolę lekarską, na której specjalista oceni, czy proces gojenia się przebiega zgodnie z założeniami. Jeśli tak właśnie jest, mężczyzna zostaje poinformowany o tym, jak powinien pielęgnować ranę. Zwykle zalecenia obejmują jedynie jej regularne przemywanie oraz wymienianie opatrunków przez parę kolejnych dni. Czasem lekarz przepisuje także antybiotyk lub leki przeciwbólowe, jeśli zachodzi taka potrzeba....

    Po obrzezaniu nie ma konieczności rezygnowania ze swoich codziennych planów. Trzeba jedynie pamiętać, że po takim zabiegu nie należy zbytnio się przemęczać. Do uprawiania sportu można wrócić, gdy rana całkowicie się zagoi, natomiast do współżycia po około czterech lub maksymalnie sześciu tygodniach.

    Jak wygląda operacja stulejki – Wrocław?

    Przed przeprowadzeniem właściwego zabiegu pacjent otrzymuje znieczulenie (ogólne bądź miejscowe). Gdy zacznie ono działać, specjalista rozpoczyna procedurę całkowitego/częściowego usunięcia fałdu skórnego, jakim jest napletek. Do tego celu wykorzystuje skalpel lub urządzenie, które może wykonać precyzyjne cięcie (np. laser).

    Zwykle na zabieg tego typu przeznacza się około pół godziny (maksymalnie godzinę). Warto wspomnieć w tym miejscu, że czas gojenia się rany, która powstała wskutek obrzezania, wynosi około czternaście dni (najdłużej miesiąc).

    Jakie zalety niesie ze sobą zabieg stulejki?

    Poddanie się zabiegowi obrzezania przynosi wiele korzyści pacjentowi. Przede wszystkim ma on po nim możliwość dokładnego mycia swoich genitaliów. Poza tym dzięki zabiegowi zmniejsza się prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór prącia czy zakażenia chorobami wenerycznymi (np. kiłą). Ponadto taki zabieg ogranicza ryzyko wystąpienia jednoczesnego bakteryjnego zapalenia napletka oraz żołędzi członka, które wiąże się z pojawieniem się opuchlizny oraz ropnej wydzieliny, a także z dokuczliwym bólem. W przypadku chłopców obrzezanie skutkuje ograniczeniem ryzyka występowania infekcji dróg moczowych.

    Warto nadmienić, że obrzezanie wpływa pozytywnie nie tylko na komfort i zdrowie mężczyzny, ale również służy dobru jego partnerki, gdyż zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania przez nią, np. na raka szyjki macicy.

    Zabieg stulejki, a życie seksualne po operacji

    Trudno określić czy i w jakim stopniu obrzezanie wpływa na jakość życia seksualnego. W tej kwestii zdania są podzielone. Większość mężczyzn uważa, że po zabiegu uległo ono poprawie, inni natomiast mówią, że nie widzą różnicy. Mało który pan twierdzi, że obrzezanie odbiło się negatywnie na prowadzonym przez niego życiu seksualnym.

    Mężczyźni, którzy widzą poprawę, chwalą sobie taki zabieg za możliwość odbywania dłuższych stosunków (wszystko to dzięki mniejszej wrażliwości członka). Jeśli chodzi o przeżywanie przez panów orgazmu to obrzezanie nie wpływa na nie w żaden sposób.

    Usuwanie stulejki Wrocław – możliwe komplikacje po zabiegu

    Zaraz po przeprowadzonym zabiegu zwykle występuje:

    • zaczerwienienie,
    • opuchlizna,
    • tkliwość żołędzi i jej okolicy,
    • ból pozabiegowy.

    Objawy tego typu są zupełnie normalne i nie powinny wzbudzać obaw. Zazwyczaj znikają po paru dniach.

    Obrzezanie wiąże się z koniecznością tymczasowego zrezygnowania z pewnych zachowań. Przez miesiąc po nim pacjent nie może podejmować żadnych aktywności seksualnych (również onanizować się). Ponadto musi unikać gorących kąpieli i wzmożonej aktywności fizycznej. Powinien także dbać o ranę pozabiegową, czyli przemywać ją odpowiednio często oraz używać preparaty, które zostały polecone przez lekarza. Niemniej ważne jest także regularne uczęszczanie na wizyty kontrolne.

    Powikłania po obrzezaniu zdarzają się niezwykle rzadko. Ich główną przyczyną jest zazwyczaj źle przeprowadzony zabieg (np. przy użyciu niewysterylizowanych narzędzi). W takich przypadkach może dojść do następujących skutków ubocznych:

    • uszkodzenie narządów sąsiadujących z miejscem, które poddane było zabiegowi,
    • trwałe połączenie żołędzi z napletkiem w wyniku zrośnięcia się ich,
    • stan zapalny,
    • obniżenie sprawności seksualnej.
    Obrzezanie, czyli operacja stulejki to zabieg przeprowadzany najczęściej ze względów medycznych. Jeżeli zauważyłeś u siebie stulejkę, załupek lub pojawiający się nowotwór, zgłoś się do naszego gabinetu już dziś i zawalcz z nami o lepsze jutro. Dbamy o to, by nasze ceny były konkurencyjne, ale przede wszystkim, aby jakość wykonywanych usług była na jak najwyższym poziomie.

    Cennik

    Operacja stulejki Cena
    Obrzezanie - usuwanie stulejki 1200,00 zł
    Konsultacja lekarska 100,00 zł

    FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

    1. Co to jest obrzezanie? +
    Obrzezanie jest praktyką stosowaną na całym świecie, znaną już od tysięcy lat. Do tej pory w różnych częściach globu jest wykonywane ze względu na kulturę, religię, czy też higienę miejsc intymnych. W krajach rozwiniętych mężczyźni sami zgłaszają się na zabieg ze wskazaniami medycznymi. Zabieg obrzezania polega na usunięciu napletka, który jest fałdem skórnym pokrywającym żołądź prącia.
    3. Jakie są rodzaje stulejki? +
    Istnieją dwa podstawowe rodzaje tego schorzenia:
    • 1. Stulejka całkowita – w tym przypadku napletek nie odsłania żołędzi w sposób całkowity,
    • 2. Stulejka niepełna, częściowa – tutaj napletek częściowo odsłania żołądź lub podczas wzwodu całkowicie, przy czym napletek tworzy tzw. załupek, czyli zaciska się w rowku zażołędnym.
    5. Dlaczego wykonuje się obrzezanie? +
    Najczęściej obrzezanie wykonuje się z powodu:
    • Stulejki – jest to schorzenie, które polega na zwężeniu napletka, przez co nie można go odprowadzić poniżej żołędzi,
    • Podejrzenia występowania zmian na tle onkologicznym napletka,
    • Utrzymujących się limfatyczny obrzęk prącia,
    • Pojawiających się nawrotów załupka,
    • Istniejących problemów z odprowadzenia napletka – przez co mężczyzna czuje ucisk, który w konsekwencji może doprowadzić do martwicy żołędzi,
    • Tworzenia się nawracających zapaleń napletka i żołędzi,
    • Utrzymywania się częstych zapaleń dróg moczowych.
    7. Jakie mogą być konsekwencje nieusunięcia stulejki? +
    Brak usuniętej stulejki może skutkować:
    • Bolesnymi stosunkami, obniżającymi jakość życia seksualnego,
    • Wywołaniem chorób układu moczowego,
    • Wywołaniem zapalenia napletka,
    • Wywołaniem zapalenia żołędzia,
    • Wywołaniem wtórnego zapalenia gruczołu krokowego,
    • Brakiem możliwości wydalania moczu,
    • Rozwojem stanów przedrakowych i chorób onkologicznych. Jedną z przyczyn jest tutaj stale gromadzący się brud w napletku, będący idealnym środowiskiem dla namnażania się bakterii,
    • Rozwojem niepłodności,
    • Rozwojem infekcji i chorób płciowych u partnerek.
    9. Jaka jest cena zabiegu? +
    Cena obrzezania - operacji stulejki we Wrocławiu to 1200zł.
    2. Czy po obrzezaniu stracę czucie w penisie? +
    Nie ma takiej możliwości, ponieważ czynności zabiegowe nie ingerują w nerwowe struktury prącia. Tym samym potencjalne ryzyko zmian w czuciu jest znikome, przy czym mogą się one wiązać z jego zmniejszeniem lub zwiększeniem.
    4. Na czym polegają poszczególne techniki obrzezania? +
    • High and tight – tutaj wycina się z trzonu penisa kawałka skóry i zewnętrznej części napletka. Część wewnętrzna w ogóle nie jest usuwana lub ewentualnie jedynie częściowo. Po zabiegu żołądź jest odsłonięta, co tyczy się zarówno spoczynku, jak i erekcji,
    • high and loose – tutaj usuwa się niewielką ilość skóry trzonu i części zewnętrznej napletka. Podobnie jak wyżej, tutaj zostawia się wewnętrzną część napletka lub usuwa w niewielkim stopniu. Po tej technice podczas wzwodu możliwy jest do osiągnięcia ruch pozostawionego fragmentu skóry, przy czym w fazie spoczynku żołądź jest częściowo pokryty skórą.
    • Low and tigh – tutaj żołądź jest stale odkryta, a skóra nie ma możliwości ruchu w czasie trwania erekcji. Technika ta polega na usunięciu większych fragmentów napletka.
    • Low and lose – tutaj usuwa się znaczne części wewnętrznej warstwy napletka umożliwiając jednocześnie ruch skóry podczas wzwodu. Warto dodać, że w tym przypadku w stanie spoczynku możliwe jest całkowite lub częściowe zakrycie żołędzi.
    6. Dlaczego bezpieczniej przeprowadzać obrzezanie u niemowląt niż u dorosłych mężczyzn? +
    U małych dzieci prącie nie posiada aż tak bardzo rozwiniętej sieci naczyń krwionośnych, dzięki czemu łatwiej jest przeprowadzić zabieg z niewielkim ryzykiem infekcji. U niemowląt znacznie szybciej przebiega proces gojenia się pooperacyjnej rany. Warto jednak mieć na uwadze, że w wielu państwach na świecie obrzezanie tak małych dzieci traktowana jest za nieludzką praktykę i jest powszechnie krytykowane z jednoczesnym wskazaniem na łamanie praw dziecka i człowieka.
    8. Jakie powikłania mogą wystąpić po zabiegu? +
    W przypadku obrzezania nie ma wysokiego ryzyka pojawienia się pooperacyjnych powikłań. Warto jednak dodać, że w krajach słabo rozwiniętych, gdzie praktyka ta jest powszechnie przeprowadzana w mało higienicznych warunkach może dojść do szeregu konsekwencji zdrowotnych. Częste są krwotoki i infekcje. W krajach rozwiniętych odnotowuje się skutki uboczne u zaledwie 0,4% Pacjentów.