+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Olszewskiego 23B, 51-642 Wrocław Cennik
  • Laserowe usuwanie żylaków
  • Laserowe usuwanie żylaków
  • Laserowe usuwanie żylaków
  • Laserowe usuwanie żylaków - Wrocław - cena od 3500zł

    Laserowanie usuwanie żylaków może być stosowane w każdym wieku i w każdym stopniu niewydolności żylnej. Jest to całkowicie bezpieczna metoda leczenia żylaków.

    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

      
    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

    Laserowe usuwanie żylaków Wrocław

    Laserowe usuwanie żylaków Wrocław – czy warto zdecydować się na zabieg?

    W oparciu na światowe, a także ogólnopolskie wytyczne dotyczące sposobów leczenia żylaków, najlepsze jest stosowanie metod małoinwazyjnych. Do tych najłagodniejszych dla pacjenta, a zarazem najskuteczniejszych można zaliczyć laserowe operowanie żylaków. Przy zabiegu usuwania żylaków stosuje się głównie tumescencyjne znieczulenie miejscowe. Jak wygląda sam zabieg? Do wnętrza żyły wprowadzany jest specjalny światłowód. Następnie żyła zostaje zamknięta. Dochodzi do tego w wyniku rozgrzania ścian przez energię laserowego promieniowania.

    Nieleczone żylaki często prowadzą do poważnych komplikacji, takich jak owrzodzeniażylnych podudzi, zakrzepowe zapalenie żył czy też zatorowość płucna.

    Czym są żylaki?

    Podstawową przyczyną rozwoju żylaków jest nadciśnienie żylne, które powstaje w wyniku uszkodzenia zastawek żylnych, niedrożności lub zwężenia żył, co następnie powoduje stan zapalny. Mamy do czynienia z zastojem krwi i refluksem. Krew nie płynie we właściwym kierunku. Zaczyna ona zalegać w naczyniach i powoduje poszerzenie powierzchownych żył, co widzimy jako żylaki.

    Żylaki można podzielić na pierwotne, tj. wynikające z osłabienia ściany naczyń żył, i na żylaki wtóre, które powstają w wyniku uszkodzenia zastawek żylnych przez zakrzepicę głębokich kończyn dolnych.

    Przyczyny powstawania żylaków nóg

    Przyczyną rozwoju żylaków dolnych kończyn jest wrodzona lub też nabywa niewydolność zastawek powierzchownych żył. Doprowadza to do zalegania krwi w żyłach. Skłonność do powstawania żylaków jest zwykle dziedziczona. Istnieją jednak czynniki, które mogą zwiększyć ryzyko ich powstania. Można do nich zaliczyć:

    • pracę wykonywaną w pozycji stojącej lub siedzącej połączoną z brakiem ruchu,
    • korzystanie z częstych gorących kąpieli lub też nadużywanie sauny,
    • problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała - nadwaga, otyłość,
    • dietę bogatą w tłuszcze trans,
    • różne wady postawy, płaskostopie itd.,
    • ciążę i poród
    • przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych i wszelkie kuracje hormonalne
    • zapalenie żył głębokich,

    Laserowe usuwanie żylaków Wrocław - wskazania do operacji

    • zlikwidowanie dużych, pniowych żylaków,
    • zlikwidowanie wąski niewydolnych głównych pni oraz bocznic,
    • zamknięcie na udach i podudziach niewydolnych perforatorów,
    • zamknięcie nawrotowych żylaków - głównie u pacjentów, których początkowo nieprawidłowo zakwalifikowano do operacji klasycznych

    Laserowe usuwanie żylaków Wrocław - przeciwwskazania do zabiegu

    Naturalnie mogą istnieć sytuacje, w których wykonanie zabiegu może być utrudnione lub niemożliwe. Z tego powodu przed podjęciem decyzji o formie leczenia należy poddać się badaniu USG Doppler żył kończyn dolnych. Laserowemu zabiegowi zamykania żylaków nie poddajemy osób, które:

    • są w złym stanie ogólnym - z internistycznymi obciążeniami, unieruchomionych, z chorobą nowotworową,
    • z chorobą zakrzepowo-zatorową w ostrej fazie,
    • u kobiet będących w ciąży,
    • u osób, które cierpią na zaawansowaną miażdżycę tętnic kończyn dolnych.

    U niektórych pacjentów jest cała grupa tzw. względnych przeciwwskazań do wykonania laserowego zabiegu. Należą do nich między innymi:

    • zbyt wielka średnica lub też stopień krętości naczynia,
    • potwierdzone przez lekarza uczulenie na znieczulające środki,
    • stwierdzone zaburzenia krzepnięcia krwi, takie jak np. trombofilia,
    • zmiany w głównych pniach żylnych powierzchownego układu,
    • zmiany w układzie głębokim - wówczas leczenie żylaków należy kojarzyć z szerszą diagnostyką i leczeniem żył głębokich.

    Laserowe usuwanie żylaków Wrocław - przebieg

    Do najmniej inwazyjnych metod związanych z leczeniem żylaków należy laserowa ablacja. Laser używa się do zamknięcia żył. Do efektów należą zwłóknienie oraz zanik chorobowy zmienionych naczyń. Zabieg ten jest przeprowadzany w miejscowym znieczuleniu i trwa kilkadziesiąt minut.

    Na pierwszej wizycie zawsze przeprowadzany jest szczegółowy wywiad medyczny z Pacjentem, podczas którego wykluczone zostają ewentualne przeciwwskazania. Pacjent przygotowuje się do zabiegu zgodnie z zaleceniami lekarza.

    Początkowe etapy zabiegu polegają na zaznaczeniu obszaru, który ma być poddany zabiegowi. Lekarz zaznacza na skórze punkty przebiegu głównych pni żył, a także ich rozgałęzienia.

    Urządzenie laserowe zostaje uruchomione, a lekarz powoli wsuwa i wysuwa światłowód z żył. Włókno cofa się i powoduje zamknięcie niewydolnego naczynia. Po zakończonym zabiegu laserowego usuwania żylaków na nogę Pacjenta zakładany jest opatrunek uciskowy.

    Zamknięcie i wyłączenie niewydolnych naczyń z krążenia w przypadku laserowego usuwania żylaków polega na cieplnym całkowitym zniszczeniu tkanki żylnej. Użycie lasera w zabiegu usuwania żylaków stanowi zatem najskuteczniejszą i przede wszystkim najbezpieczniejszą metodę zamknięcia niewydolnych żył.

    Laserowe usuwanie żylaków Wrocław - zalety

    Do zalet zabiegu laserowego należą:

    • bardzo duża skuteczność pozabiegowa, która sięga nawet 96% pacjentów,
    • bezbolesność zabiegu - miejscowe znieczulenie, bez nacięć,
    • brak ran i związane z tym mniejsze ryzyko powikłań niż przy tradycyjnych zabiegach,
    • niezwykle krótki czas trwania zabiegu - od 30 do 40 minut,
    • możliwość przeprowadzania zabiegu jednocześnie na obu nogach,
    • świetne rezultaty kosmetyczne,
    • niemal natychmiastowy powrót do codziennej aktywności.

    Laserowe usuwanie żylaków Wrocław - zalecenia po operacji

    Po wykonanym zabiegu laserowym najlepiej jest zrezygnować z noszenia butów na wysokich obcasach. Bardzo dobrym pomysłem jest aby pobudzać krążenie przez około półgodzinne spacery. Co ważne, nie należy zdejmować opatrunku, wykonanego w czasie zabiegu, wcześniej niż we wskazanym czasie.

    W pierwszym tygodniu należy przyjmować leki przeciwzakrzepowe oraz nosić uciskowe opaski, lub też bandaż elastyczny. Osoby, które poddały się zabiegowi usuwania żylaków metodą laserową, powinny zrezygnować z podejmowania intensywnego wysiłku fizycznego przez około dwa tygodnie po zabiegu. W pierwszym tygodniu po zabiegu wskazany jest spacer dwa razy dziennie przez około 30 minut.

    Bardzo ważne jest, aby w ciągu pierwszych dwóch tygodni nie planować długich podróży autem czy też samolotem. Przez około 6 tygodni zalecamy zakładać na noc specjalne rajstopy. Natomiast przez 2-3 miesiące nie należy wystawiać się na wysokie temperatury i silne słońce, gdyż mogą one przyczynić się do wystąpienia przebarwień.

    Czym grozi nieleczenie żylaków kończyn dolnych?

    Jak w wielu innych chorobach, nie należy zwlekać ze zwróceniem się do specjalisty przy wystąpieniu niewydolności żylnej (czyli potocznie mówiąc: żylaków nóg). W początkowych stadiach żylaków do szczególnie skutecznych można zaliczyć małoinwazyjne metody. Jednakże jeśli zatroszczmy się o nasze zdrowie później, wówczas terapia staje się o wiele dłuższa i cięższa. Nieleczone żylaki (niewydolność żylna) mogą prowadzić do wielu powikłań. Do takich można zaliczyć: owrzodzenia oraz zakrzepicę żył głębokich. W niektórych przypadkach choroba ta może doprowadzić nawet do amputacji kończyny, chociaż jest to już nadzwyczaj ekstremalna sytuacja i zdarza się naprawdę bardzo rzadko.

    Laserowe usuwanie żylaków, dzięki wykorzystaniu nowoczesnej metody nie wymaga nacinania skóry, a więc nie pozostawia blizn. Nasz profesjonalnie wyposażony gabinet oferuje zabieg w bardzo korzystnej cenie.

    Cennik

    Flebologia Cena
    Laserowe leczenie żylaków od 3500,00 zł
    Skleroterapia żylaków od 300,00 zł
    Konsultacja lekarska w cenie usługi

    FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

    1. Co to są żylaki? +
    Mianem żylaków określa się rozszerzone żyły mające kręty przebieg. Są one widoczne tkankę skórną, niejednokrotnie mając uwypuklenia. Szacuje się, że żylaki dotyczą niespełna 40% kobiet i około 20% mężczyzn. Dane te zostały opublikowane przez /amerykańskie Stowarzyszenie Chirurgii Naczyniowej. W dużej mierze ich występowanie uwarunkowane jest przez czynniki genetyczne. Określa się, że predyspozycje genetyczne w momencie kiedy jeden z rodziców posiada żylaki rosną aż o 25% w przypadku mężczyzn i 60% w przypadku kobiet. Z kolei kiedy oboje rodziców mają zmiany na tym tle, prawdopodobieństwo sięga 90%.
    3. Jak przygotować się do zabiegu laserowego usuwania żylaków? +
    Zanim Pacjent uda się na zabieg zobowiązany jest do wykonania pewnych badań laboratoryjnych. Należy wykonać tutaj morfologię z oznaczeniem układu krzepnięcia, poziom elektrolitów, antygen HBS, a także poziom cukru we krwi. Należy przed zabiegiem poinformować lekarza o wszelkich stosowanych lekach, szczególnie jeżeli zażywa on leki hormonalne lub takie, które wpływają na sposób funkcjonowania układu krzepnięcia.

    Ważne jest także, powstrzymanie się od jedzenia przez minimum dwie godziny przed zabiegiem. Należy również przemyśleć i odpowiednio dobrać strój i obuwie.
    5. Przebieg zabiegu laserowego leczenia żylaków? +
    Laserowe leczenie i usuwanie żylaków znacznie odbiega swoim przebiegiem od klasycznej operacji chirurgicznej. Podczas ablacji laserowej Pacjent przyjmuje pozycję leżącą, a konkretniej:
    • W sytuacji zamykania żyły odpiszczelowej przyjmuje pozycję na plecach,
    • W przypadku zamykania żyły odstrzałkowej – przyjmuje pozycję na brzuchu.

    Zabieg jest całkowicie niebolesny. Przed zabiegiem Pacjentowi podawane jest znieczulenie, które oprócz zniwelowania nieprzyjemnych odczuć, zabezpiecza żyły przed efektem poparzenia, odsuwając je od okolicznych tkanek.

    Podczas zabiegu, laser generuje powstanie energii doprowadzającej do podgrzania ściany naczynia, które później zamyka się.

    Zabieg zaczyna się od wykonania USG, gdzie lekarz za jego pomocą znieczula skórę i kankę podskórną. Skóra zostaje nakłuta i umieszcza się w naczyniu krwionośnym wenflon, niezbędny do umożliwienia wprowadzenia światłowodu. Następnie w głąb żyły wprowadza się włókno laserowe. Kolejnym etapem jest wycofywanie sondy ze światła żyły w sposób bardzo ostrożny i powolny. Wtedy uruchomiony zostaje laser. Wycofuje się włókno, a niewydolne naczynie ulega zamknięciu. Kiedy włókno światłowodowe i koszulka naczyniowa zostaną usunięte, lekarz zakłada opatrunek w miejscu, gdzie Pacjent został nakłuty. Ważnym aspektem jest także założenie opatrunku uciskowego. W sytuacji kiedy podczas pojedynczego zabiegu usuwa się kilka żył, konieczne jest wcześniejsze znieczulenie każdej z nich.
    7. Jakie zalecenia po zabiegu? +
    Po wykonanym zabiegu należy:
    • Unikać wysokich obcasów,
    • Udać się na półgodzinny spacer w celu pobudzenia krążenia,
    • Zdjąć założony opatrunek dopiero we wskazanym czasie przez lekarza,
    • Stosować leki przeciwzakrzepowe w ciągu pierwszego tygodnia po zabiegu,
    • Nosić opaski uciskowe,
    • Zrezygnować z silnego wysiłku fizycznego na okres dwóch tygodni,
    • Zaleca się spacery i ruch o umiarkowanym nasileniu,
    • Przez pierwsze dwa tygodnie zrezygnować z długich podróży,
    • Zakładać na noc specjalistyczne rajstopy przez około półtora miesiąca,
    • Unikać eksponowania ciała na wysokie temperatury lub miejsca o dużej amplitudzie.
    9. Jakie są wskazania do laserowego usuwania żylaków? +
    Wskazaniem do wykonania zabiegu są żylaki, owrzodzenia żylakowe, pajączki i teleangiektazja. Lekarze podają, że zabiegi te bezpiecznie można przeprowadzić u około 75% osób, które wyrażają chęć wykonania u siebie takiej ingerencji. Laseroterapia żylaków jest idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które:
    • Są chore, ale boją się nakłuć igły,
    • Nie tolerują skleroterapii,
    • Wykonywały wcześniej skleroterapię, lecz zakończyła się ona bez sukcesów,
    • Wykazują tendencje do powstawania teleangiektazji.
    2. Jakie są przeciwskazania do laserowego usuwania żylaków? +
    Głównym przeciwwskazaniem, które dyskwalifikuje znaczną część Pacjentów jest ich niezadowalający stan zdrowia. Przykładem mogą być infekcje skórne. Są także osoby, u których nie jest możliwe zastosowanie znieczulenia chociażby ze względu na uczulenie na poszczególne typy leków. Duże znaczenie ma także to, czy Pacjent wykazuje zaburzenia krzepliwości krwi. Niedrożność, zakrzepica, bardzo kręty przebieg naczyń krwionośnych na dość długim odcinku i powierzchniowe ulokowanie żyły również jest przeciwwskazaniem. Z zabiegu nie powinny korzystać ciężarne.

    Warto dodać, że w przypadku niektórych schorzeń i chorób istnieje możliwość odbycia konsultacji z lekarzem, który upewniając się w temacie możliwości przeprowadzenia przy ich obecności zabiegu, nie będą rozpatrywane jako całkowita niemożność leczenia laserem. Należy tutaj wymienić:
    • Nadciśnienie,
    • Niewydolność serca,
    • Wady zastawek,
    • Posiadanie rozrusznika lub implantów,
    • Zmiany zakrzepowo-zatorowe,
    • Niewydolność tętnic obwodowych.
    4. Jak długo trwa zabieg? +
    Z reguły czas zabiegu waha się od 45 do 60 minut. Jest on jednak indywidualny i uzależniony od tego, jak bardzo rozległy jest leczony obszar.
    6. Czy zabieg jest bolesny? +
    Nie, cała procedura zabiegowa wykonywana jest po wcześniejszym podaniu znieczulenia.
    8. Jakie są efekty zabiegu? +
    Za pomocą manipulowania wiązką laserową doprowadza się do szybkiego uzyskania rezultatów, co znacznie przeważa tradycyjne, chirurgiczne inwazyjne metody leczenia. Przede wszystkim znacznie korzystniej przebiega proces regeneracji. Wszelkie zgrubienia, krwiaki, siniaki i przebarwienia znacznie szybciej ustępują. Dużym atutem jest tutaj powrót do pełnej sprawności fizycznej następujący szybciej, niż w przypadku bardziej inwazyjnych zabiegów. Warto dodać, że stosując leczniczą wiązkę lasera lekarz obniża ryzyko pojawienia się pozabiegowych powikłań, a sam zabieg łączony z odpowiednimi zmianami wprowadzonymi do trybu życia zapewnia trwałą poprawę.
    10. Jaka jest cena zabiegu? +
    Cena laserowego usuwania żylaków we Wrocławiu to 3500zł.