+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Olszewskiego 23B, 51-642 Wrocław Cennik
  • Dermatochirurgia
  • Dermatochirurgia
  • Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion Wrocław Cena od 200 zł

    Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion skórnych to krótki i bezbolesny, a zmiany znikają nie pozostawiając po sobie śladów w postaci blizn

    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

      
    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

    Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion Wrocław

    Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion skórnych to popularny zabieg z zakresu dermatochirurgii

    Utrzymanie swojego organizmu w zdrowiu jest łatwiejsze, gdy nie bagatelizuje się sygnałów, które z niego płyną. Jeśli obserwuje się swoje ciało, można w porę wychwycić wszelkie niepojące objawy, dzięki czemu zyskuje się możliwość szybkiego zareagowania i zapobieżenia przykrym konsekwencjom, wynikającym z zaniedbania.

    Zmiany skórne powinny być badane na bieżąco, ponieważ mogą być groźne dla naszego zdrowia

    Tak też jest w przypadku skóry - po zlokalizowaniu na niej jakichkolwiek zmian (zwłaszcza barwnikowych), trzeba skonsultować się ze specjalistą, który oszacuje, czy konieczna jest interwencja lekarska oraz jakie są możliwości leczenia, jeśli dane znamię tego wymaga. Dbałość w tym zakresie pozwoli uniknąć zachorowania, np. na nowotwór skóry.

    Jakie zmiany skórne powinny wzbudzić czujność?

    Jeśli chodzi o znamiona skórne można wyróżnić ich dwa rodzaje:

    • wrodzone – dana osoba rodzi się z nimi i póki nic się z nimi nie dzieje, nie ma powodów do obaw – trzeba zacząć się martwić i szukać pomocy, gdy zaczynają się one zmieniać pod względem kształtu czy barwy,
    • nabyte – mogą pojawić się na ciele w każdym wieku, najczęściej powstają wskutek zbyt długiego przebywania na słońcu lub zbyt częstego korzystania z uroków solarium.

    Konsultacja lekarska jest jak najbardziej wskazana, gdy:

    • dochodzi do zmiany kolorystyki znamienia, jego wielkości (gdy przekracza 5 mm) czy kształtu (uwypukla się) lub gdy zaczyna ono swędzieć i/lub piec,
    • pojawia się owrzodzenie,
    • znamię zaczyna krwawić lub wypływa z niego jakaś inna wydzielina.

    Tego typu objawy nie zwiastują nic dobrego. Zwykle oznacza to konieczność poddania się zabiegowi usunięcia danego znamienia. W takich przypadkach trzeba najpierw spotkać się z dermatologiem, który oceni sytuację i jeśli będzie taka potrzeba, skieruje na badanie histopatologiczne. Warto mieć na uwadze, że usuwanie znamion skórnych powinno być umotywowane przede wszystkim względami zdrowotnymi (estetycznymi w dalszej kolejności).

    Dzięki obserwacji swojego ciała można w porę zgłosić się do odpowiedniego specjalisty i usunąć znamię, gdyż nieleczone może przysporzyć wiele kłopotów, a w najgorszym razie doprowadzić do śmierci z powodu nowotworu. To szalenie istotne, by nie lekceważyć pierwszych symptomów, gdyż z każdym rokiem wzrasta liczba osób, borykających się ze schorzeniami skóry – najczęściej chorują oni na czerniaka skóry, gałek ocznych, a także błon śluzowych.

    Rodzaje pieprzyków i ich cechy charakterystyczne

    Znane wszystkim pieprzyki to nic innego jak znamiona barwnikowe, powstałe na skutek rozrostu komórek pigmentowych skóry oraz melanocytów. Można je podzielić na te, które dany człowiek ma od urodzenia, czyli wrodzone oraz takie, które pojawiają się na jego skórze pod wpływem działania różnych czynników, czyli nabyte.

    Pieprzyki dzieli się na:

    • łagodne – są nabywane zwykle w wieku dziecięcym, co jest spowodowane naświetleniem przez promienie UV; ich cechą charakterystyczną jest regularny kształt oraz struktura,
    • atypowe – są niesymetryczne, dlatego właśnie to one stanowią potencjalne zagrożenie, gdyż mogą ulec modyfikacji i przekształcić się w zmianę o złośliwym charakterze; trzeba pamiętać by osłaniać je przed słońcem.

    W ferworze codziennego życia nie wolno zapominać o sobie – trzeba znaleźć choć chwilę, by się sobie przyjrzeć i w przypadku zaobserwowania znamienia, które staje się coraz większe, zmienia kolor lub z którego sączy się jakaś wydzielina, odpowiednio zareagować, czyli natychmiast umówić się na wizytę lekarską.

    Kiedy można laserowo usunąć zmiany skórne?

    Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion skórnych jest nieinwazyjne (ciągłość skóry nie ulega przerwaniu), szybkie, skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne. Takiemu zabiegowi może poddać się zarówno osoba młoda jak i dojrzała – nie ma ograniczeń wiekowych. Skóra po nim regeneruje się w ciągu maksymalnie czternastu dni. Laserowe usuwanie pieprzyków przeprowadza się przede wszystkim w celu poprawy wyglądu, gdyż niektóre osoby nie czują się komfortowo z tego typu znamionami.

    Zabieg przy użyciu lasera może być wykonany, gdy zmiana skórna jest łagodna i jedynie lekko wybrzuszona. Tą metodą usuwa się zwykle:

    • włókniaki,
    • kaszaki,
    • ziarniaki,
    • naczyniaki,
    • brodawki.

    Laseroterapia nie jest możliwa w przypadku znamion, które:

    • nie są wypukłe,
    • mają charakter nowotworowy, o czym można dowiedzieć się po przeprowadzeniu badania histopatologicznego.

    Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion skórnych - zalecenia przed zabiegiem

    Do laserowego usuwania zmian skórnych nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Należy jedynie udać się na konsultację lekarską i szczerze porozmawiać ze specjalistą, który po obejrzeniu zmiany i wysłuchaniu informacji o ogólnym stanie zdrowia, podejmie decyzję, czy tego typu zabieg może zostać przeprowadzony. Jeśli dana osoba spełnia wymagania i nie ma przeciwwskazań, lekarz poda konkretny termin.

    Przebieg zabiegu laserowego usuwania pieprzyków

    Laseroterapia świetnie sprawdza się, jeśli chodzi o usuwanie znamion barwnikowych. Dzięki niej możliwe jest pozbycie się nawet tych zmian skórnych, które są głęboko ulokowane.

    Przed właściwym zabiegiem miejsce, które ma być naświetlane, musi zostać odpowiednio zdezynfekowane. Po tym fakcie pacjent dostaje znieczulenie miejscowe, które jest aplikowane mu w formie kremu bądź zastrzyku.span id="dots">...

    Laser używany w takich zabiegach działa bardzo precyzyjnie. Lekarz nakierowuje wiązkę światła, którą wytwarza urządzenie, na miejsce wymagające naświetlenia. Promieniowanie lasera przyczynia się do odparowania znamienia, a także koagulacji naczyń krwionośnych, dzięki czemu ryzyko krwawienia wewnętrznego (mogłoby skutkować pojawieniem się, np. zasinień czy pajączków) czy zewnętrznego jest ograniczone do minimum.

    Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion skórnych Łódź nie zajmuje zwykle wiele czasu (kilka, kilkanaście minut). Wszystko zależy od wielkości, ilości, a także głębokości zmian, których trzeba się pozbyć. Rozległe znamiona nie są usuwane podczas jednego zabiegu – zwykle lekarze pozbywają się ich etapami poprzez ich spłycanie. Jeśli chodzi o likwidację pieprzyków to pomiędzy poszczególnymi sesjami należy zachować co najmniej miesięczny (maksymalnie dwumiesięczny) odstęp czasu.

    Pielęgnacja skóry po zabiegu usunięcia znamienia

    Rana powstała wskutek usunięcia znamienia barwnikowego nie goi się długo. Zwykle proces ten zajmuje około dwadzieścia jeden dni, co jest możliwe dzięki wzmożonemu tworzeniu się nowych komórek naskórka. Niestety im dane znamię jest głębiej położone, tym samym ciało w tym miejscu będzie trudniej się regenerowało (gojenie się może potrwać nawet parę miesięcy). Trzeba pamiętać, by w tym czasie ograniczać czas przebywania na słońcu oraz unikać chodzenia na basen czy korzystania z sauny.

    Regenerację skóry warto wspierać poprzez stosowanie specjalnych maści, które mają w składzie takie substancje jak, np. heparyna, alantoina. Można także zaopatrzyć się w plastry na blizny, które również pozytywnie wpływają na odnawianie się naskórka.

    Usuwanie zmian skórnych metodą laserową to zabieg, dzięki któremu szybko i bezpiecznie pozbędziesz się niechcianych znamion. Nasza doświadczona kadra medyczna z niezwykłą dokładnością i skutecznością usunie wszystkie wskazane przez Ciebie zmiany, które zakwalifikują się do usunięcia. Dodatkowo oferujemy atrakcyjne ceny zabiegów.

    Cennik

    Laserowe usuwanie zmian skórnych Cena
    Laserowe usuwanie zmian skórnych od 200,00 zł
    Konsultacja lekarska 150,00 zł
    Laserowe wycięcie zmiany skórnej do 0,5 cm 200,00 zł
    Laserowe wycięcie zmiany skórnej do 0,5 cm (powyżej 3 zmian skórnych) 150,00 zł

    W przypadku usunięcia powyżej dwóch zmian skórnych – każda kolejna zmiana skórna 50% ceny – w zależności od wielkości i położenia zmiany skórnej

    FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

    1. Na czym polega laserowe usuwanie znamion? +
    Sposób działania lasera można opisać jako przemiany wody znajdującej się pomiędzy komórkami, doprowadzające do odparowania tkanek. W ten sposób termalnie niszczy się problematyczne miejsca. Za pomocą techniki laserowej lekarz działa bez kontaktu głowicy urządzenia z ciałem człowieka, dzięki czemu Pacjent ma pewność czystego pola operacyjnego. Dużym atutem jest w tym przypadku brak pojawiających się krwawień, ponieważ natychmiastowo zamykają się naczynia krwionośne.
    2. Czy zabieg jest bolesny? +
    Nie – Pacjenci są znieczuleni miejscowo, dzięki czemu znacznie poprawia się ich komfort. Działa ono przez kilkadziesiąt minut, zwykle jeszcze po wyjściu z gabinetu Pacjent czuje jego działanie. Jest ono zdecydowanie korzystne szczególnie w przypadku zmian ulokowanych w głębokich warstwach skóry.
    3. Jakie są efekty zabiegu +
    Za pomocą lasera można szybko i bezpiecznie pozbyć się niechcianych skórnych zmian, przebarwień i brodawek. Warto dodać, że cała procedura oprócz bezbolesności wykazuje krótki czas działania medycznego. W przeciwieństwie do innych, klasycznych metod, np. chirurgicznych, poddając się laseroterapii Pacjent eliminuje pojawienie się późniejszych szpetnych blizn.
    4. Jak długo utrzymuje się efekt? +
    Efekty są trwałe, a sama zmiana skórna nie odrasta.
    5. Jakie są zalecenia po zabiegu? +
    Po zabiegu należy:
    • Chronić skórę przed słońcem, stosując ochronę kremów z wysokim filtrem UV,
    • Kontrolować stan swojej skóry, obserwując i monitorując jej stan,
    • Udać się do specjalisty w sytuacji kiedy zaobserwuje się wszelkie niepokojące objawy,
    • W razie potrzeby wykonać badanie dermatoskopem.
    6. Zalecenia przed zabiegiem? +
    Zabieg nie generuje konieczności specjalistycznych przygotowań. Ważna jest tutaj konsultacja medyczna i szczerość z lekarzem. To ona warunkuje późniejszy przebieg i bezpieczeństwo zabiegu.
    7. Jakie są zalecenia po zabiegu? +
    Najważniejsze jest stosowanie się do wszelkich zaleceń wydanych przez lekarza. Należy również:
    • Dbać o higienę,
    • Dbać o czystość miejsca zabiegowego,
    • Stosować jedynie zalecane przez lekarza prowadzącego zabieg kosmetyki, preparaty i leki,
    • Starać się zachować podrażnione miejsca suche, nie moczyć ich,
    • Zrezygnować ze wszelkich form opalania.
    8. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
    Zabieg może zostać przełożony na inny termin lub niemożliwy do wykonania w sytuacji kiedy:
    • Pacjent ma infekcję,
    • Skóra jest opalona,
    • W łatwy sposób tworzą się bliznowce lub blizny przyrostowe,
    • Pacjent jest diabetykiem,
    • Pacjent choruje onkologicznie,
    • Pacjent posiada zaburzenia krzepliwości krwi,
    • Pacjent stosuje preparaty o działaniu fotouczulającym,
    • Pacjent posiada choroby skóry, np. łuszczycę, bielactwo, AZS.
    9. Czy wiek Pacjenta ma znaczenie? +
    Wiek Pacjenta nie jest tutaj wyznacznikiem. Dużo ważniejszy jest ogólny stan jego zdrowia. Zabiegi z wykorzystaniem lasera uznawane są za względnie bezpieczne dla każdego. Jest to szybka, bezbolesna ingerencja medyczna, która działa w sposób precyzyjny, nie niszcząc innych, zdrowych tkanek. Tym samym, lekarze mają doświadczenie, jak i liczne sukcesy na polu medycznym zarówno w obrębie zabiegów przeprowadzonych u osób dorosłych, starszych, jak i u dzieci.
    10. Jaka jest cena zabiegu? +
    Zabieg laserowego usuwania zmian skórnych we Wrocławiu to koszt od 200zł.