+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Olszewskiego 23B, 51-642 Wrocław Cennik
  • Laserowe usuwanie hemoroidów
  • Laserowe usuwanie hemoroidów
  • Laserowe usuwanie hemoroidów Wrocław - cena 4500zł

    Jeżeli masz problem z żylakami odbytu, laserowe usuwanie hemoroidów może być świetnym rozwiązaniem żeby je skutecznie zlikwidować.

    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

      
    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

    Laserowe usuwanie hemoroidów Wrocław

    Laserowe usuwanie hemoroidów Wrocław - jak usuwa się hemoroidy?

    Choroba hemoroidalna jest popularnym zjawiskiem, dotykającym wielu ludzi wszystkich nacji, jednak do tej pory, mimo jej powszechności, w dalszym ciągu stanowi powód wstydu, dyskomfortu. Uznaje się, że głównymi powodami sprzyjającymi powstawaniu tego schorzenia są czynniki cywilizacyjne. Leczenie hemoroidów jeszcze nie tak dawno stanowiło duży problem społeczny ze względu na niechęć podejmowania tego tematu. Stanowił on swojego rodzaju tabu. Na szczęście od pewnego czasu coraz częściej spotyka się potrzebę mówienia o tym, iż usunięcie guzków krwawniczych to nie tylko efekt chęci poprawienia jakości życia, ale przede wszystkim konieczność i medyczne wskazanie do zabiegu.

    Nieleczone hemoroidy rozwijają się i z czasem dochodzi do wypadania guzka, który jest wyczuwalny w okolicy odbytu po wypróżnieniu.

    Czym są hemoroidy?

    We wnętrzu odbytnicy, na jej ściankach, obecny jest gęsty splot naczyń krwionośnych, stanowiących istotę hemoroidów, które zamieszczone są w śluzówce. Zadaniem tego splotu jest wsparcie zwieracza odbytu w jego uszczelnianiu. U zdrowej osoby, hemoroidy nie są wyczuwalne podczas badania per rectum. Nie stanowią także problemów zdrowotnych, właściwie dana osoba nie odczuwa ich obecności. Należy dodać, że guzki krwawnicze, o których mowa, stanowią naturalną strukturę anatomiczną każdego człowieka. Problem pojawia się w momencie kiedy zaczynają być dysfunkcyjne, powiększając się przy tym, stając się przyczyną bólu, dyskomfortu i krwawień z odbytu, przy czym wraz z rozwojem stanu chorobowego podczas wypróżniania dochodzi do ich wyjścia na zewnątrz.

    Objawy hemoroidów

    Choroba hemoroidalna posiada kilka cech charakterystycznych, po których można ją zdiagnozować. Najczęściej Pacjenci skarżą się na:

    • Odczucia dyskomfortu i niepełnego wypróżnienia,
    • Uporczywy ból i swędzenie w okolicy odbytu
    • Pieczenie,
    • Widoczny śluz (wydzielina) w stolcu,
    • Hematochezja - pojawiające się krwawienie podczas wypróżniania. Krew ma kolor jaskrawo czerwony i widoczna jest na papierze toaletowym, bieliźnie lub w przypadku cięższego stanu chorobowego – zdarza się, że kapie bezpośrednio do muszli klozetowej. Jeżeli krew przybiera ciemniejsze zabarwienie, może świadczyć to o jej pochodzeniu z wyższych partii jelit.

    Etapy rozwoju stanu chorobowego

    Choroba hemoroidalna rozwija się według ścisłego schematu, obejmującego cztery fazy rozwoju, które określają poziom zaawansowania choroby, czyli nasilenie wypadania guzków krwawniczych, inaczej określanych jako poduszki odbytowe. Wspomniane etapy rozwoju schorzenia są następujące:

    • Stopień I – na ten moment hemoroidy jeszcze nie wychodzą na zewnątrz i nie są wyczuwalne, jednak można je zaobserwować jako lekką wypukłość w kanale odbytu poprzez badanie za pomocą anoskopu lub rektoskopu. Możliwe jest ich krwawienie, jednak w tym stadium nie wywołują jeszcze dolegliwości,
    • Stopień II – jest to moment, kiedy podczas wypróżniania dochodzi do wypadania hemoroidów, przy czym na ten moment jeszcze są zdolne do samoistnego powracania na swoje miejsce,
    • Stopień III – jest to etap, kiedy hemoroidy tracą samoistną zdolność do powracania na miejsce, jednak można je odprowadzić ręcznie,
    • Stopień IV – różni się od wcześniejszego etapu tym, że odprowadzenie mechaniczne jest już niemożliwe. Konieczna jest ingerencja medyczna.

    Choroba hemoroidalna w większości przypadków przebiega w łagodny sposób, jednak należy liczyć się z pojawieniem się poważnych powikłań. Należy tutaj uwzględnić zakrzepicę w obrębie wypadniętych hemoroidów, ciężkie i obfite krwotoki, a w skrajnych przypadkach odnotowano nawet występowanie martwicy tkanek.

    Jakie są przyczyny powstawania schorzenia?

    Istnieje wiele przyczyn powstawania problemu, a same hemoroidy można zaobserwować u osób w różnym wieku. Głównie dotykają one osoby o siedzącym i mało aktywnym trybie życia. Dodatkowo stosując niezdrową dietę ubogą w błonnik i płyny, człowiek naraża się na większe ryzyko dysfunkcji na tym polu. Dużą grupę Pacjentów skarżących się na hemoroidy są kobiety w ciąży lub po porodach, co wiąże się z dodatkowym obciążeniem, a także zwiększonym parciem. Przypadłość ta jest dość charakterystyczna dla osób otyłych lub po 50. roku życia.

    Laserowe usuwanie hemoroidów Wrocław - czy zabieg jest bolesny?

    Nowoczesne leczenie hemoroidów opiera się na wykorzystywaniu metody laserowej. W przypadku słabo rozwiniętego problemu, przy pierwszych dwóch stopniach zmian chorobowych, leczenie laserem polega na termicznym zniszczeniu naczyń krwionośnych guzów krwawniczych za pomocą wiązki energii laserowej, którą wprowadza się do wnętrza wybranego hemoroidu. Laseroterapia wykorzystywana jest w celu zrekonstruowania naturalnej anatomii hemoroidów, bez konieczności wycinania tkanki....

    Zabieg jest niebolesny, zwykle odbywa się w znieczuleniu ogólnym, aczkolwiek w niektórych przypadkach, o ile jest to możliwe medycznie, podaje się znieczulenie miejscowe. O takiej ewentualności decyduje lekarz po wcześniejszym badaniu Pacjenta.

    W przypadku bardziej zaawansowanych zmian, żylaki odbytu wymagają dodatkowej procedury, która polega na podwieszeniu splotów hemoroidalnych w środku odbytnicy. Jest to tak zwana mukozopeksja i ją obowiązkowo wykonuje się tylko i wyłącznie w znieczuleniu ogólnym.

    Na czym polega zabieg laserowego usuwania hemoroidów?

    Do wnętrza poduszki hemoroidalnej wprowadzony zostaje światłowód, przez który przebiega energia świetlna emitowana przez laser. Poddawana ingerencji laserowej tkanka pochłania światło lasera, co doprowadza do destrukcji naczyń hemoroidalnych, dzięki czemu tkanka łączna się obkurcza, czego efektem jest zmniejszenie objętości hemoroidu. Sam zabieg pozwala na obkurczenie poduszek o około 30%, przy czym ulegają one dalszemu zmniejszaniu przez następny czas – od miesiąca do dwóch.

    Czas trwania zabiegu uzależniony jest od zaawansowania problemu. Zwykle cała procedura zajmuje od 15 do 30 minut. Z tego powodu zaleca się jak najszybsze udanie się do lekarza, nawet po zaobserwowaniu pierwszych objawów choroby. Lekarz jest po to, aby pomagać – nie należy się wstydzić. Niechęć i strach przed zabiegiem jedynie pogorszy sprawę, doprowadzając do zaawansowania problemu.

    Przygotowanie do laserowego usuwania hemoroidów i zalecenia po zabiegu

    Przed zabiegiem obowiązuje konsultacja medyczna z lekarzem. Lekarz wykonuje badanie per rectum (czyli palcem), a następnie wziernikiem. W przypadku pojawienia się krwawienia, lekarz może zdecydować o przeprowadzeniu rektoskopii umożliwiającej zdiagnozowanie stanu początkowych 25 centymetrów jelita grubego. Inną możliwością jest kolonoskopia, będąca badaniem całego jelita.

    Oprócz konsultacji nie są wymagane specjalne przygotowania. Warto jednak zadbać o higienę i zrezygnować z picia alkoholu dobę przed badaniem.

    Przeciwwskazania do zabiegu

    • Silnie zaawansowany stan chorobowy – w takim przypadku zalecana jest operacja chirurgiczna,
    • Zapalenie odbytu.

    Jakie są zalety zabiegu?

    • Minimalna ingerencja w anatomię kanału odbytu – brak ryzyka uszkodzenia mięśni zwieracza,
    • Mniejsze odczucia bólowe w porównaniu do klasycznej chirurgii,
    • Mniejsze odczucia bólowe w porównaniu do klasycznej chirurgii,
    • Bezbolesność działań (znieczulenie),
    • Brak obfitych krwawień,
    • Szybki powrót Pacjenta do typowych dla siebie zajęć – krótki czas rekonwalescencji,
    • Brak wykonywanych cięć, brak konieczności zakładania szwów, brak pojawiania się późniejszych blizn,
    • Niskie ryzyko powstania zwężeń,
    • Bardzo wysoki poziom zachowania funkcji trzymania stolca.

    Ewentualne komplikacje po zabiegu:

    Skutkami ubocznymi laseroterapii może (ale nie musi) być:

    • Ból,
    • Zwężenie kanału odbytu,
    • Krwawienie,
    • Nietrzymanie stolca,
    • Zakrzepica przyodbytniczego splotu żylnego,
    • Kamienie kałowe,
    • Zatrzymanie moczu,
    • Infekcja,
    • Szczelina odbytu lub przetoka okołoodbytnicza.
    Laserowe usuwanie hemoroidów to zabieg, dzięki któremu skutecznie, bezpiecznie i bezboleśnie pozbędziesz się żylaków odbytu. Nasz gabinet w bardzo atrakcyjnej cenie oferuje wykonanie zabiegu laserowego usuwania żylaków odbytu.

    Cennik

    Proktologia Cena
    Laserowe usuwanie hemoroidów 4500,00 zł
    Usunięcie zmian skórnych okołoodbytowych od 3000,00 zł
    Leczenie hemoroidów metodą Barrona 400,00 zł
    Konsultacja lekarska w cenie usługi

    FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

    1. Co to są hemoroidy? +
    Mianem hemoroidów w medycynie określa się splot naczyń krwionośnych, które swoją formą zbliżone są do gąbczastych poduszek. Stanowią one naturalną strukturę anatomiczną w odbycie. Kiedy znajdują się w stanie spoczynku wypełniane są krwią, a kiedy dochodzi do ich rozluźnienia, krew odprowadzana jest do stolca. Powstają one na skutek różnych przyczyn. Aby im zapobiec ważna jest tutaj odpowiednia, zdrowa dieta, zwiększona ilość aktywności fizycznej, a także przeciwdziałanie szkodliwym czynnikom środowiskowym (cywilizacyjnym).
    3. Jakie badania należy wykonać przy żylakach odbytu? +
    W momencie zaobserwowania u siebie cech charakterystycznych żylaków odbytu, należy jak najszybciej udać się na konsultację z proktologiem lub chirurgiem, który zajmuje się leczeniem hemoroidów. Pacjenta bada się w jego ułożeniu na boku, co umożliwia ocenę okolicy odbytu. Zwykle badanie wykonywane jest placem (per rectum), wziernikiem lub przeprowadza się rektoskopię oraz kolonoskopię. Następnie postawiona zostaje diagnoza i opracowany plan leczenia.
    5. Jakie są rodzaje hemoroidów? +
    Ze względu na zaawansowanie problemu wyszczególnia się dwa typy żylaków odbytu:
    • Hemoroidy wewnętrzne – niskie natężenie objawów i odczuć bólowych. Możne jednak pojawić się krwawienie,
    • Hemoroidy zewnętrzne – ze względu na powiększanie się guzów krwawniczych, zaczynają one wypadać poza odbyt. Na tym etapie wywołują ból i silny dyskomfort.
    7. Czym charakteryzuje się zabieg laserowego usuwania hemoroidów? +
    Przede wszystkim jest to procedura medyczna o wysokim poziomie bezpieczeństwa i niskim poziomie bólu. Stanowi ona świetną alternatywę dla klasycznej ingerencji chirurgicznej. Sam czas zabiegowy jest krótki, a ze względu na stosunkowo niską inwazyjność, Pacjent szybko dochodzi do siebie dzięki krótkiej i nieskomplikowanej rekonwalescencji.
    9. Czy laserowe usuwanie hemoroidów jest bolesne? +
    Nie – zabieg jest bezbolesny. Pacjentowi podaje się znieczulenie ogólne lub miejscowe. O wyborze rodzaju znieczulenia decyduje lekarz po wcześniejszej konsultacji medycznej.
    11. Czy po zabiegu mogą pojawić się powikłania? +
    Tak, mogą. Należy tutaj wymienić obrzęk i rumień, a także pęcherze o małym nasileniu. Zazwyczaj po kilku dniach samoistnie ustępują.
    2. Jakie są zalety zabiegu? +
    Pacjenci i lekarze zazwyczaj chwalą sobie:
    • Brak cięć skalpelem, co eliminuje późniejsze zakładanie szwów i ewentualne bliznowacenie się,
    • Krótki czas zabiegowy, wahający się od kilkunastu do kilkudziesięciu minut – w zależności od stopnia zaawansowania,
    • Szybki proces powrotu do pełnej sprawności i swoich obowiązków,
    • Efektywność i spektakularność rezultatów,
    • Niskie ryzyko uszkodzenia zwieracza,
    • Brak pojawiających się krwawień,
    • Bardzo wysoki poziom zachowania funkcji trzymania stolca.
    4. Jakie są wskazania do zabiegu? +
    • Leczenie hemoroidów I stopnia,
    • Leczenie segmentowych hemoroidów II lub III stopnia,
    • Leczenie hemoroidów II stopnia, bez reakcji na gumki (RBL),
    • Wybrane poszczególne przypadki hemoroidów IV stopnia, przy czym u części Pacjentów na tym etapie konieczna będzie ingerencja chirurga.
    6. Jakie są zalecenia pozabiegowe? +
    Zaleca się stosowanie okładów z rivanolu. Lekarz może wskazać na konieczność odbycia ponownych konsultacji, które ocenią efekty zabiegu i proces gojenia się po około 2 i 7 dniach od zabiegu, a także w czasie od 6 do 8 tygodni po zabiegu.

    Warto pamiętać, że laseroterapia niweluje skutki chorobowe, a nie przyczynę jej powstania. Z tego powodu konieczna może okazać się zmiana diety, wprowadzając produkty bogate w błonnik, a także zwiększenie poziomu aktywności w ciągu dnia.
    8. Jak wygląda zabieg laserowego leczenia hemoroidów? +
    Lekarz wprowadza cienki światłowód wewnątrz poduszki hemoroidalnej. W ten sposób dokonuje się jej naświetlenie energią laserową, która w efekcie prowadzi do termicznego przegrzania wybranego miejsca. Dzieje się tak, ponieważ tkanka chłonie światło, a następnie pod wpływem jego działania dochodzi do zniszczeń w obrębie naczyń hemoroidalnych. Reakcją tkanki jest jej obkurczanie się. Pacjent odczuwa pierwsze rezultaty tuż po samym zabiegu, przy czym na ostateczne efekty obkurczenia należy poczekać od 6 do 8 tygodni.
    10. Jakie są etapy rozwoju choroby hemoroidalnej? +
    Żylaki odbytu rozwijają się w ramach czterech faz chorobowych:
    1. 1. Jest to moment, kiedy Pacjent obserwuje pierwsze krwawienia podczas wypróżniania się, przy czym nie odczuwa większych dolegliwości i dyskomfortu. Hemoroidy jeszcze nie wypadają na zewnątrz odbytu i nie są wyczuwalne, aczkolwiek można już zaobserwować ich powiększenie się za pomocą anoskopu lub rektoskopu.
    2. 2. W tym czasie dochodzi do wypadania żylaków odbytu, przy czym jeszcze mogą samoistnie powrócić na swoje miejsce.
    3. 3. Na tym etapie hemoroidy nie są w stanie samoistnie wrócić w odpowiednie miejsce, jednak Pacjent po wypróżnieniu się może je wepchnąć z powrotem własnym palcem.
    4. 4. Najbardziej zaawansowany stan. Tutaj hemoroidy, które wypadają nie są w stanie wrócić na swoje pierwotne miejsce ani samoistnie, ani za pomocą samego Pacjenta.
    12. Jaka jest cena zabiegu? +
    Cena laserowego usuwania hemoroidów we Wrocławiu to 4500zł.