Peeling laserowy umożliwia wyrównanie kolorytu skóry już po kilku dniach od zabiegu. Peeling laserowy sprawia, że skóra jest dużo bardziej napięta i odświeżona. Laserowy peeling węglowy jest zabiegiem, którego efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, choć dla osiągnięcia pełnego rezultatu zabiegi należy powtórzyć od trzech do pięciu razy w odstępie dwóch lub trzech tygodni.
Oferta medycyny estetycznej, zupełnie niesłusznie, kojarzona jest z dostępnością jedynie dla osób w wieku dojrzałym. Dobrym przykładem przełamania tej konwencji jest peeling laserowy, który doskonale sprawdza się także u osób dwudziestoletnich. Za pomocą nowoczesnych rozwiązań, a także dużej efektywności wzmacnia struktury skóry dzięki czemu znacznie później pojawiają się pierwsze zmarszczki. Skóra staje się odświeżona i pełna blasku. Warto dodać, że osoby starsze także znajdą dla siebie korzystny wpływ peelingu, sprawiając, że skóra staje się bardziej jędrna, gładka w dotyku, a także powraca dawny jej koloryt, co skutecznie odmładza wygląd danej osoby. Tym samym można przyjąć, że peeling laserowy jest zabiegiem o szerokim wachlarzu zastosowań. Poprzez nowoczesne, nieinwazyjne rozwiązania technologiczne, zabieg nie generuje konieczności odbywania rekonwalescencji. Dodatkowo można wykonywać go bez wcześniejszego podania znieczulenia.
Za pomocą wykonania zabiegu peelingu laserowego można:
Większość Pacjentów, którzy zgłosili się na zabieg peelingu laserowego oceniają osiągnięte efekty jako wyraźnie odmłodzoną i rozświetloną skórę.
Wszystko zależy od wywiadu medycznego z lekarzem, a także od dobrania odpowiednich parametrów urządzenia – w ten sposób indywidualnie dostosowuje się sposób leczenia do wskazywanych problemów skórnych. Tym samym peeling laserowy jest dobrą metodą umożliwiającą poprawę kondycji skóry w przypadku leczenia trądziku. Dobre efekty przynosi także jego działanie w aspekcie redukowania stanów zapalnych skóry, wliczając w to także zmiany wirusowe. Peeling wykazuje także działanie oczyszczające, usuwa przebarwienia i pomaga w walce z przetłuszczaniem się skóry. Stanowi także jeden z elementów działań prewencyjnych po powrocie z podróży do egzotycznych krajów, a także po długich pobytach w hotelu.
Peeling laserowy dedykowany jest osobom, które:
Podczas zabiegu peelingu laserowego wykorzystuje się wiązkę lasera o długości 532 nanometrów. Ze względu na niewielki odczuwalny dyskomfort w przypadku tej ingerencji nie jest konieczne podanie znieczulenia, jednak na wyraźną prośbę ze strony Pacjenta istnieje możliwość skorzystania ze znieczulenia w formie kremu. Czas trwania zabiegu waha się od 15 do 30 minut. Przez następne dwa dni skóra ma prawo być zaczerwieniona, może pojawić się niewielki obrzęk, a także ciemniejsze przebarwienia. Następnie, przez kolejne 5-7 dni naskórek zaczyna się złuszczać. Ważne jest, aby przez minimum miesiąc od dnia zabiegu bezwzględnie stosować wzmożoną ochronę skóry przed promieniowaniem słonecznym, włączając w swoją codzienną pielęgnację krem z wysokim filtrem UV, minimum 50.
Zabieg przynosi trwałe efekty, jednak u osób, które charakteryzują się tendencją do powstawania przebarwień, albo rozszerzaniem ujść gruczołów łojowych, zaleca się co jakiś czas wykonać tzw. zabieg przypominający.
Mimo, iż zabieg peelingu laserowego już po pierwszym zastosowaniu laseroterapii przynosi widoczne rezultaty, to jednak dla pełnego efektu może być konieczne wykonanie serii ingerencji. O ich ilości decyduje lekarz, jednak zwykle jest to do 2 do 4 zabiegów, przy czym bardziej poważnych zmian skórnych ich ilość może zostać zwiększona. Warto pamiętać, aby kolejne zabiegi wykonywać z zastosowaniem przerw od 2 do 4 tygodni.
Ze względu na decyzję lekarza po wcześniejszej konsultacji medycznej, zabieg może nie dojść do skutku w przypadku, kiedy:
W celu zwiększenia komfortu Pacjenta, oprócz możliwości zastosowania znieczulających kremów, wykorzystywana głowica lasera ma także funkcję schładzania skóry zimnym nawiewem. Peeling wykonywany w ten sposób jest całkowicie bezpieczny. Czas gojenia się skóry jest krótki, zwykle już po kilku dniach (zwykle maksymalnie do 7dni) całkowicie ustępują wszelkie powikłania.
Zaczerwienienie skóry wywołane przez laser nie jest niczym nienaturalnym – samoistnie ustępuje po kilku dniach po wygojeniu. Aby zadbać o skórę i nie dopuścić do powstania przebarwień bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń lekarza, włączając w to ochronę przeciwsłoneczną oraz kremy pielęgnacyjno-regeneracyjne.
Kiedy skóra kończy etap złuszczania widoczne są pierwsze efekty zabiegowe. Na ostateczny rezultat należy poczekać od 3 do 6 miesięcy, w zależności od ilości wykonanych zabiegów, a także samego charakteru terapii.
Współcześnie peeling laserowy stanowi najskuteczniejszą metodę usuwania warstwy naskórka, znacznie przewyższa efektami metody mechaniczne i chemiczne. Dzięki współczesnym rozwiązaniom Pacjenci zyskują większą pewność siebie i ogólne zadowolenie z wyglądu ze względu na odmłodzony wygląd, ujędrnioną i pozbawioną blizn i zmarszczek skórę, zmniejszone pory i przebarwienia, a także wyrównany koloryt skóry. Stosując laseroterapię skóra się oczyszcza i odświeża. Znacznej poprawie ulega jej napięcie, co skutecznie dodaje efekt blasku.
Peeling laserowy | Cena |
---|---|
Peeling laserowy | 1300,00 zł |
Konsultacja lekarska | 150,00 zł |